Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2020, 06:26   #1
Gerwazy_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2015
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Witam

Odebrałem mojego Tranista od mechanika. Był robiony rozrząd, wymiana pompy wody i termostat.
Po wyjeździe od mechanika okazało się że nie działa prędkościomierz i kontrolka ręcznego się nie świeci przy zaciągniętym hamulcu ręcznym.
Nawróciłem do mechanika, sprawdziliśmy bezpieczniki itd i nic.
Mechanik się zaklina że nic nie ruszał w elektryce. Znam go od lat, tobie u niego kolejne moje samochody, więc raczej mu wierze... może to przypadek że coś się stało z elektryką, a może jednak coś odłączył/popsuł
Co to może być? Gdzie szukać?
Pozdrawiam

Gerwazy_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 10:27   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Wydaje mi się, że nie ma w Transicie Mk5 kontrolki zaciągniętego hamulca ręcznego, tylko jest kontrolka poziomu płynu hamulcowego. Kontrolka włącza się na chwilę podczas startu silnika jako test sprawdzający jej działanie. Ale mogę się mylić, bo w 1997 roku model Mk5 przeszedł lift i były spore zmiany w układzie elektrycznym. Nie mam schematu poliftowego.

Co do prędkościomierza - prawdopodobnie brak jest kontaktu pomiędzy impulsatorem w skrzyni (wtyk przy skrzyni) lub na stykach płytki zegarów (wtyk wielopinowy). Więc to bym w pierwszej kolejności sprawdzał.
Może być uszkodzony mechanicznie sam impulsator (mało prawdopodobne) lub przerwana jest wiązka od impulsatora.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 11:31   #3
Gerwazy_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2015
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Kontrolka się nie zapala. Sprawdziliśmy na czujniku od plynu hamulcowego czy jest jakieś napięcie. Nie ma.
Co do predkosciomierza to dziekuje za podpowiedz, sprawdzimy.

Wysłane z V30
Gerwazy_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 12:14   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Cytat:
Napisał Gerwazy_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontrolka się nie zapala. Sprawdziliśmy na czujniku od plynu hamulcowego czy jest jakieś napięcie. Nie ma.
Tu jest taki układ, że czujnik wisi po stronie masowej żarówki kontrolki. Więc jeżeli żarówka np jest spalona lub jej obwód (np. wtyk na zegarach) nie kontaktuje, to na czujniku nie będzie napięcia.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 22:54   #5
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

W tym roczniku kontrolka ręcznego działa? U mnie zapala się tylko na chwilę przy starcie silnika. Szukałem kiedyś jakiegoś włącznika pod dźwignia ale nie było. Mech powiedział mi że ten model go nie ma. Ze zapali się dopiero jak płynu zabraknie.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2020, 07:36   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Cytat:
Napisał tomlim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym roczniku kontrolka ręcznego działa? U mnie zapala się tylko na chwilę przy starcie silnika. Szukałem kiedyś jakiegoś włącznika pod dźwignia ale nie było. Mech powiedział mi że ten model go nie ma. Ze zapali się dopiero jak płynu zabraknie.
---
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że nie ma w Transicie Mk5 kontrolki zaciągniętego hamulca ręcznego, tylko jest kontrolka poziomu płynu hamulcowego. Kontrolka włącza się na chwilę podczas startu silnika jako test sprawdzający jej działanie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 08:18   #7
Gerwazy_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2015
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu jest taki układ, że czujnik wisi po stronie masowej żarówki kontrolki. Więc jeżeli żarówka np jest spalona lub jej obwód (np. wtyk na zegarach) nie kontaktuje, to na czujniku nie będzie napięcia.
W związku z obecną sytuacja do mechanika podjechac nie mogłem i dalej nie mogę swoim kamperem. Ktoś ma jakąś instrukcje jak rozebrać deskę i distac sie do tej żarówki. Drugie pytanie gdzie jest wtyk o predkosciomierza przy skrzyni? Jak wygląda? Jakies zdjecia, filmiki? Muszę sie zabawić w mechanika. Czas jest tylko trzeba sie tego nauczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z V30
Gerwazy_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 09:29   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Niektórzy potrafią wymienić żarówkę bez demontażu zegarów, ale faktycznie trzeba mieć wygimnastykowane ręce. No i trzeba wiedzieć która to jest...
Żeby wyjąć zegary, trzeba zdemontować osłonę kolumny, potem tzw okular zegarów, a potem jest dojście do śrub mocujących zegary.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale wpierw może sprawdź obwód żarówki - zewrzyj wszystkie trzy przewody we wtyku czujnika poziomu płynu hamulcowego i włącz stacyjkę - kontrolka powinna się świecić. Dopiero kiedy nie będzie działać, bierz się z wymontowanie zegarów. Bo ta żarówka tak krótko działa, że wątpię, aby się przepaliła z tytułu wypracowania.

Impulsator w skrzyni biegów zlokalizowany jest tuż przy wyjściu wałka skrzyni na wał napędowy, po stronie kierowcy. Tam powinien być założony wtyk elektryczny.
Bardziej w stronę sprzęgła jest zlokalizowany czujnik biegu wstecznego, więc na pewno nie pomylisz wtyków.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 17:38   #9
Gerwazy_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2015
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Czy dobrze zaznaczyłem na zdjęciu impulsator w skrzyni biegów oraz czujnik biegu wstecznego?
Będę musiał się zająć oboma, bo nie mam też kamery cofania i czujników parkowania. Przestało wszystko działać razem z szybkościomierzem.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg skrzynia.jpg (23.4 KB, 19 wyświetleń)
Gerwazy_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 17:58   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak szybkościomierza i kontrolki ręcznego

Tak, przy wyjściu wału impulsator, przy kielichu sprzęgła włącznik świateł cofania.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.