Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2020, 14:17   #1
raxor19
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: Rakszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V 80km
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Brak prędkości pojazdu

Witam, mam probem z Fusionem, otóż przy zakupie wiedziałem że predkosciomierz w aucie nie działa.
Po zrobieniu rzeczy oczywistych jak rozrząd oleje filtry i kilka innych pierdół doszedł czas na zajęcie się owym problemem.
Zakupiłem czujnik VSS i udałem się do znajomego mechanika, podczas oględzin stwierdziliśmy brak jakiejkolwiek wtyczki czy nawet uciętych kabli od czujnika VSS a sam otwór w mechanizmie różnicowym jest zaślepiony.

Wcześniej został wymieniony czujnik ABS lewy przód oraz łożysko koła ponieważ było założone zwykłe bez pierscienia magnetycznego.
ABS zaczął działać.

Ford Fusion 1.4 16V 80km 2002r

Podpięliśmy komputer wywala następujące błędy,

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś miał kiedyś taką sytuację?


Ostatnio edytowane przez raxor19 ; 11-02-2020 o 14:19
raxor19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 19:45   #2
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 68
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Fusion chyba ma dwa czujniki prędkości, z ABS i ze skrzyni biegów, może czujnik który na podstawie skrzyni biegów oblicza prędkość padł? Polecam przelecieć całe wiązki i sprawdzić czy wszystko jest okej, bo niestety ale w Fusionie elektryka kocha się psuć.

Do tego jeśli to byłaby wina pierścienia/czujnika ABS to by w module ABS był błąd, czyli szukał bym tak jak pisałem w czujniku który do skrzyni leci.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 21:54   #3
raxor19
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: Rakszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V 80km
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fusion chyba ma dwa czujniki prędkości, z ABS i ze skrzyni biegów, może czujnik który na podstawie skrzyni biegów oblicza prędkość padł? Polecam przelecieć całe wiązki i sprawdzić czy wszystko jest okej, bo niestety ale w Fusionie elektryka kocha się psuć.

Do tego jeśli to byłaby wina pierścienia/czujnika ABS to by w module ABS był błąd, czyli szukał bym tak jak pisałem w czujniku który do skrzyni leci.
Właśnie zmieniane było łożysko koła bo było bez pierscienia magnetycznego po tej operacji ABS zaczął działać błedów z modułu nie ma.

W miejscu gdzie fabrycznie powinien być czujnik prędkości jest fabryczna zaślepka więc raczej czujnika w ogóle nie było ba nawet żadnych kabli nie ma wolnych żeby poleciały do czujnika VSS.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odkryłem również że został zmieniony licznik przez poprzedniego właściciela - możliwe że on byłby uszkodzony? Niby robiłem test ale żadnych błędów nie pokazał.

A jest coś takiego w fordzie jak np w fiacie eper? po numerze VIN można sprawdzić czy dana część była montowana w aucie...?
raxor19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 22:43   #4
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 68
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Możesz zobaczyć archiwalne błędy w komputerze, jeśli będą jakieś w ICM typu "przerwa w obwodzie"; "brak komunikacji z ICM" to znaczy że był wymieniany.

Jest niestety możliwość że jest uwalony aczkolwiek jest tez opcja że moduł od licznika nie został po prostu adaptowany, dlatego samochód traktuje go jak "ciało obce", ale do adaptacji jest potrzebny kabel który takową obsługuje.

Podjedź do jakiegoś elektryka i niech ogarnie temat.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 23:09   #5
raxor19
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: Rakszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V 80km
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz zobaczyć archiwalne błędy w komputerze, jeśli będą jakieś w ICM typu "przerwa w obwodzie"; "brak komunikacji z ICM" to znaczy że był wymieniany.

Jest niestety możliwość że jest uwalony aczkolwiek jest tez opcja że moduł od licznika nie został po prostu adaptowany, dlatego samochód traktuje go jak "ciało obce", ale do adaptacji jest potrzebny kabel który takową obsługuje.

Podjedź do jakiegoś elektryka i niech ogarnie temat.
Wymieniany był na 100% to nie podlega dyskusji.
Nawet po przekręceniu zapłonu wskazówka od prędkosciomierza się delikatnie podnosi.

Sprobuję zorganizować jakiś przed liftowy licznik i go podłączyć na próbę.

Mam kabelek ELLM 327 pod OBDII z możliwością łączenia pinów MS CAN - czy takim kabelkiem i forscanem jest możliwość zaadoptopwania tego licznika?
raxor19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 23:12   #6
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 68
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Cytat:
Napisał raxor19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniany był na 100% to nie podlega dyskusji.
Nawet po przekręceniu zapłonu wskazówka od prędkosciomierza się delikatnie podnosi.

Sprobuję zorganizować jakiś przed liftowy licznik i go podłączyć na próbę.

Mam kabelek ELLM 327 pod OBDII z możliwością łączenia pinów MS CAN - czy takim kabelkiem i forscanem jest możliwość zaadoptopwania tego licznika?
Niestety, tym kablem nie pójdzie, ICD/VCM jest potrzebny do adaptacji. Ale mietki elektrycy mają je przeważnie

A strzela wskazówka po przekręceniu zapłonu? Wraca na swoje miejsce po zgaszeniu silnika? Czy po odcięciu zapłonu odcina i zostaje w miejscu (np. 800rpm).

Możesz w tryb serwisowy wejść w liczniku?
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 23:54   #7
raxor19
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: Rakszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V 80km
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A strzela wskazówka po przekręceniu zapłonu? Wraca na swoje miejsce po zgaszeniu silnika? Czy po odcięciu zapłonu odcina i zostaje w miejscu (np. 800rpm).

Możesz w tryb serwisowy wejść w liczniku?

Wskazówka podnosi się o jakieś 2-3mm i tak stoi po zgaszeniu silnika opada na dół.
Mówisz o wejsciu w tryb serwisowy w Forscan?
raxor19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 00:03   #8
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 68
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Cytat:
Napisał raxor19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wskazówka podnosi się o jakieś 2-3mm i tak stoi po zgaszeniu silnika opada na dół.
Mówisz o wejsciu w tryb serwisowy w Forscan?
Chodzi mi o tryb serwisowy w liczniku, przytrzymanie przycisku zerowania i przekręcenie zapłonu. Jeśli licznik nie jest zaadaptowany to nie powinno przejść i nie powinno dać się robić testów bo defakto - nie powinno się łączyć z innymi modułami
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 06:24   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Jaka adaptacja licznika??? (poza tym co musiało byc zrobione)

Wymieniasz, kodujesz immo tym elm327 co masz i koniec.

Jak auto pali na obecnym liczniku to jest on zakodowany do auta.
Immo w nim siedzi i musiał przejść kodowanie.

Test zegarów to mozna i na stole wywołać więc znów pudło.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 09:03   #10
raxor19
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: Rakszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V 80km
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak prędkości pojazdu

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o tryb serwisowy w liczniku, przytrzymanie przycisku zerowania i przekręcenie zapłonu. Jeśli licznik nie jest zaadaptowany to nie powinno przejść i nie powinno dać się robić testów bo defakto - nie powinno się łączyć z innymi modułami
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Test licznika przeszedł.

Jakieś pomysły?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka adaptacja licznika??? (poza tym co musiało byc zrobione)

Wymieniasz, kodujesz immo tym elm327 co masz i koniec.

Jak auto pali na obecnym liczniku to jest on zakodowany do auta.
Immo w nim siedzi i musiał przejść kodowanie.

Test zegarów to mozna i na stole wywołać więc znów pudło.

Tak auto pali jeździ normalnie, ja już rozkładam ręce bo nie mam żadnego pomysłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raxor19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.