Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2015, 16:29   #41
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie

Wielkie dzięki . Program pobrałem i odpaliłem w trybie offline , z grubsza przepatrzylem , znalazłem DRL zakładkę, jednak jeśli bym mógł prosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienie jak pozbyć się skandynawow w pozycji zero . Nie chciał bym sąsiadowi uwarzywic auta , swoje to co innego .

__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2015, 15:17   #42
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Czy w trybie 0 powinny się świecić światła postojowe?
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2015, 21:29   #43
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał amecz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłem DRL zakładkę, jednak jeśli bym mógł prosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienie jak pozbyć się skandynawow w pozycji zero . Nie chciał bym sąsiadowi uwarzywic auta , swoje to co innego .
Dzisiaj miałem trochę czasu, żeby sprawdzić czy w praktyce nie ma problemów z wyłączeniem tych świateł i stwierdzam, że nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc tak na początek dwie uwagi ogólne o korzystaniu z programu FoCCCus - 1. program obsługuje się przy WYŁĄCZONYM zapłonie - ja mam kluczyk w stacyjce w pozycji I.;
2. zmiany w konfiguracji BCM generują jednorazowe błędy w różnych modułach, które po wszystkim trzeba będzie skasować np. programem FORSCAN - po wykasowaniu nie wracają (czy samo odczytanie parametrów nie wiem bo nie sprawdzałem).

Co do szczegółów, to tak:
1. ponieważ zapis konfiguracji wywoła błędy, sugeruje przed przystąpieniem do dokonywania zmian w programie FoCCCus odpalić najpierw FORSCANa i sprawdzić czy nie ma błędów, które nie są jeszcze związane z ingerencją w konfigurację. Jeżeli coś się wyświetli to zapisać kod na potrzeby ewentualnej naprawy wykrytej usterki;
2. odpalić program, wybrać odpowiedni port, pozostawić w opcjach prędkości AUTO i Maximize speed i kliknąć Open;
3. W zakładce Central Config sczytać konfigurację naciskając Read from BCM i dla bezpieczeństwa zachować ją do pliku (Save to file)- a i jeszcze jedno- dokonuje się tego w trybie HS CAN więc nie przerobiony ELM też dałby radę (problem będzie tylko ze skasowaniem błędów z modułów działających po MS CAN- tak mi się przynajmniej wydaje);
4. odnaleźć wiersz #16 DRL i z rozwijanej listy opcji (której jednak wcześniej za dobrze nie pamiętałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) wybrać Without DRL (Standard light) zamiast Always headlights (czyli naszych świateł skandynawskich);
5. zapisać zmienioną konfigurację do BCM samochodu - Write to BCM i zamknąć program;
6. Odpalić FORSCANa, włączyć zapłon i połączyć się z samochodem i w zakładce DTC skasować błędy;
No i tyle. Program ma nieskomplikowany interfejs więc nie widzę potrzeby wklejania screenów.


Cytat:
Napisał gszalas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w trybie 0 powinny się świecić światła postojowe?
Świecą się bo to są światła skandynawskie a nie prawdziwe DRL, którym w nowych samochodach postojowe nie mogą już towarzyszyć. W zasadzie to nie bardzo wiem dlaczego standardowy reflektor ma homologację RL, no chyba że ma ona związek z opcją Dimmed dipped headlights (jest taki wiersz ww. programie), którą rozumiem jako świecenie z obniżoną mocą tak jak "fabryczne dzienne w FF2". Dzisiaj zaznaczyłem sobie taką opcję ale w warunkach oświetleniowych w jakich to zrobiłem nie widziałem żadnej różnicy pomiędzy sposobem świecenia reflektorów w poz. 0 i mijania. Jutro zobaczę na jakiejś ścianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Dzisiaj sprawdziłem - po zaznaczeniu ww. opcji światła w trybie auto świecą w dzień słabiej, zapewne o te 30%, niż w trybie mijania. Gdyby znaleźć sposób żeby pozbyć się świecących postojowych po zapłonie w poz. 0 (lub w trybie auto w dzień) to byłyby to ...legalne DRL z homologacją na reflektorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 09-06-2015 o 08:49
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2015, 16:15   #44
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świecą się bo to są światła skandynawskie a nie prawdziwe DRL, którym w nowych samochodach postojowe nie mogą już towarzyszyć. W zasadzie to nie bardzo wiem dlaczego standardowy reflektor ma homologację RL, no chyba że ma ona związek z opcją Dimmed dipped headlights (jest taki wiersz ww. programie), którą rozumiem jako świecenie z obniżoną mocą tak jak "fabryczne dzienne w FF2". Dzisiaj zaznaczyłem sobie taką opcję ale w warunkach oświetleniowych w jakich to zrobiłem nie widziałem żadnej różnicy pomiędzy sposobem świecenia reflektorów w poz. 0 i mijania. Jutro zobaczę na jakiejś ścianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, czyli tak ma być ok. Chociaż nie bardzo wiem o co chodzi z tyi światłami skandynawskimi.
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 08:03   #45
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

Światła skandynawskie to zwykłe światła mijania (czyli działające razem z postojowymi), które włączają się automatycznie po zapłonie.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 20:27   #46
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka funkcja jest w programie FoCCCus ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ), który obsługuje interfejs elm 327 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam, że korzystając z tego programu i kabla przerobionego wcześniej na potrzeby ElmConfiga aktywowałem sobie samodzielnie tempomat (oczywiście z ogranicznikiem prędkości) , autoryglowanie drzwi, DDS i HLA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po ustawieniu opcji z DDS i HLA w Focccus pola #75 i #101 oraz zapisaniu będzie juz działać? Czy jeszcze trzeba coś kombinować? swiatla skandynawskie wyłączone tj. w instrukcji napisane zrobiłem i jest ok.

Ostatnio edytowane przez spenser696969 ; 14-07-2015 o 21:07 Powód: dodanie
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 21:23   #47
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Należy to zrobić wg wyżej opisanej przeze mnie procedury wyłączenia świateł skandynawskich z tymże w pkt 4. odnajdujemy najpierw wiersz #101 Tire pressure monitoring i z rozwijanej listy wybieramy Deflation Detection System, a potem odnajdujemy wiersz #218 HillLunch Assist i z listy wybieramy With Hill Lunch Assist. Przy #75 nic się nie zmienia- ma zostać samo ESP (skrót w/o HLA oznacza without HLA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Następnie trzeba wykonać pozostałe kroki, czyli zapisać konfigurację do BCM i skasować błędy. Jeżeli wszystko poszło tak jak trzeba w menu komputera pojawiła się opcja wyłączenia HLA i zapisania ciśnienia w oponach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 14-07-2015 o 21:27
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 10:47   #48
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Należy to zrobić wg wyżej opisanej przeze mnie procedury wyłączenia świateł skandynawskich z tymże w pkt 4. odnajdujemy najpierw wiersz #101 Tire pressure monitoring i z rozwijanej listy wybieramy Deflation Detection System, a potem odnajdujemy wiersz #218 HillLunch Assist i z listy wybieramy With Hill Lunch Assist. Przy #75 nic się nie zmienia- ma zostać samo ESP (skrót w/o HLA oznacza without HLA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Następnie trzeba wykonać pozostałe kroki, czyli zapisać konfigurację do BCM i skasować błędy. Jeżeli wszystko poszło tak jak trzeba w menu komputera pojawiła się opcja wyłączenia HLA i zapisania ciśnienia w oponach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po pracy podziałam trochę i dam znać jak to wyszło. Dziwne, że przy sprzedaży aut nie ustawiają fabrycznie, widocznie coś na rzeczy jest.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 15:49   #49
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

Nie, no ustawiają DDS i HLA tylko nie w każdej wersji wyposażenia - przecież trzeba jakoś skłonić klienta żeby dopłacił do titanium ewentualnie żeby kupił jakiś pakiet opcji, albo oddzielnie zamówił te opcje. Chodzi tylko o pieniądze. Inaczej jest z autoryglowaniem drzwi, bo jak pisali koledzy przepisy wymagają żeby w razie kolizji drzwi się odryglowały a tego Ford nie przewidział.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 20:36   #50
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Należy to zrobić wg wyżej opisanej przeze mnie procedury wyłączenia świateł skandynawskich z tymże w pkt 4. odnajdujemy najpierw wiersz #101 Tire pressure monitoring i z rozwijanej listy wybieramy Deflation Detection System, a potem odnajdujemy wiersz #218 HillLunch Assist i z listy wybieramy With Hill Lunch Assist. Przy #75 nic się nie zmienia- ma zostać samo ESP (skrót w/o HLA oznacza without HLA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Następnie trzeba wykonać pozostałe kroki, czyli zapisać konfigurację do BCM i skasować błędy. Jeżeli wszystko poszło tak jak trzeba w menu komputera pojawiła się opcja wyłączenia HLA i zapisania ciśnienia w oponach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem według instrukcji ale wyrzuca błąd ABS, po wykasowaniu błąd powraca.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , focus , mk3 , oświetlenie , wyposażenie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.