Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2017, 20:15   #11
miikeyst
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj jeszcze potestowac na sporcie i recznym wybraniu biegu. Zauważyłem, że to nie przy zmianie, a raczej po zmianie. I udało mi uzyskać ten dźwięk skrzypienia bez zmiany biegu, przy niskich obrotach przyspieszając . I coraz bardziej mnie to zastanawia, że jeśli to nie mechanizm skrzyni, to co?
Na sporcie nie słychać tego bo biegi zmieniane są przy wyższych obrotach. Na ręcznej zmianie udało mi się ten dźwięk osiągnąć. Dźwięk ten występuje tylko przy rozgrzanym aucie gdy zmiana biegu następuje w okolicy 2000 obr. lecz bardziej poniżej tych obrotów niż powyżej. Zmiana przy 1600 obr bądź powyżej 2200 już tego dźwięku nie powoduje.

Coś więcej będę wiedział w przyszły piątek jak spotkam się z osobą która naprawia te skrzynie.

Pokazałem auto dwóm mechanikom i wg nich ten typ tak może mieć, lecz doradzają konsultacje z kimś kto te skrzynie zna. Podobno plusem jest że nie wyrzuca żadnych błędów, a ponoć ta skrzynia jak tylko coś się dzieje to od razu jakimś błędem o tym informuje.

miikeyst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 20:51   #12
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Też czasem nachodzi mnie myśl, że to może nie być skrzynia.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 21:20   #13
miikeyst
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też czasem nachodzi mnie myśl, że to może nie być skrzynia.
Czyli ten dźwięk masz cały czas od 2014 i nic więcej się nie dzieje?
miikeyst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 21:53   #14
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

W zasadzie to tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dźwięk czasem jest mniej słyszalny, czasem bardziej ale ogólnie jest.
Poza tym w zasadzie nic się nie dzieje. Skrzynia nie rzuciła nigdy żadnym błędem.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 22:10   #15
miikeyst
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

orion512 to co piszesz jest naprawdę pocieszające bo wczoraj jak ten dźwięk usłyszałem to aż mi się gorąco zrobiło (auto mam od niedzieli) na myśl że coś może być nie tak ze skrzynią.

W każdym razie jak dobrze pójdzie w przyszły piątek może mi się uda ustalić coś więcej to oczywiście dam znać. Natomiast na razie będę obserwował kiedy jeszcze tę dźwięk się pojawia.
miikeyst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 14:48   #16
dariusz435
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Re: Skrzypienie Power Shift

Witam, czy ktoś już może rozwiązał ten problem co to może być te skrzypienie mam tak samo!
dariusz435 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 11:08   #17
leszal
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Pruszków
Model: Galaxy
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał leszal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

ja mam dokładnie tą samą przypadłość, objawia się ona dziwnym piśnięciem przy zmianie z 1na2 i 2na3 bieg w trybie D.
Owy dźwięk jest słyszalny po rozgrzaniu silnika, na zimnym nie występuje.
I co ciekawe: przy MEGA delikatnym oraz przy dynamicznym ruszeniu go nie słychać, występuje tylko przy normalnej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objaw pojawił się pierwszy raz po aktualizacji softu w skrzyni i adaptacji, podczas jazdy testowej po zabiegu usłyszałem to pierwszy raz.
Olej w skrzyni był wymieniany ok. 500km wcześniej na oryginalny FORD wg. procedury ETIS.

Pacjent to Ford Galaxy 2010 po FL z aktualnym przebiegiem ok. 115tyś , operacja była wykonywana ok. 4tyś km temu


Dajcie znać czy to zagraża skrzyni czy nie ma się czym martwić i należy podgłośnić radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój temat skrzypienia skrzyni się rozwiązał - wymieniłem skrzynię na inną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W nowej ( 2013r i ok 50ttkm ) efektu skrzypienia nie ma.
leszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 03:08   #18
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

No to czekamy aż zacznie skrzypiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 23:24   #19
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał leszal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniłem skrzynię na inną
Ale wymieniłeś z powodu skrzypienia czy w końcu całkiem się rozleciała?
I jeszcze pytanie gdzie wymieniałeś?
Bo chodzą opinie, ze nie za bardzo się da zaadoptować używanego PS z jednego samochodu do drugiego. Ktoś pisał, ze elektronikę musiał stara zostawić.
Rozumiem, ze u Ciebie udało się wymienić całość bez żadnych przygód/problemów?
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 17:18   #20
leszal
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Pruszków
Model: Galaxy
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wymieniłeś z powodu skrzypienia czy w końcu całkiem się rozleciała?
I jeszcze pytanie gdzie wymieniałeś?
Bo chodzą opinie, ze nie za bardzo się da zaadoptować używanego PS z jednego samochodu do drugiego. Ktoś pisał, ze elektronikę musiał stara zostawić.
Rozumiem, ze u Ciebie udało się wymienić całość bez żadnych przygód/problemów?
Cześć, wymieniłem bo skrzynia zaczęła wyć i terkotać, szczegóły opisałem w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Przez skrzyniarzy usterka zidentyfikowana jako łożyska na wale zdawczym. Naprawa to minimum 5 tyś a max ciężko do ustalenia, wiadomo będzie po naprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako że nie chciałem ryzykować dużej kwoty zacząłem szukać używki. Trafiłem na gościa z pomorza który handluje częściami od forda i miał skrzynię różniącą się końcówką numeru ( ja miałem AB a tamta AE ) z przebiegiem 50tyś.
Skrzynię wymieniał mi kolega z Piastowa , cały dzień pracy dla dwóch osób. Po wymianie ruszyło wszystko bez żadnego programowania.

Moim zdaniem popiskiwanie w starej skrzyni pojawiło się ODRAZU po przeprowadzeniu adaptacji i wgraniu nowego oprogramowania do skrzyni.
Tak więc w nowej skrzyni jako że wszystko działa IDEALNIE to powyższego nie będę robił.
leszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.