Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2014, 17:43   #1
czos
ford::amateur
 
Imię: Czos
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Gliwice
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Regulacja ogrzewania żle reaguje

Witam! Przeszukałem forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mam Transita 2008 rok i jest problem z regulacją ogrzewania tzn. jeśli np daje na ciepłe powietrze to zaczyna lecieć ale jak chce zmienić na zimne to zmiana trwa bardzo długo - wiem że nagrzewnica musi sie ochłodzić ale czasem trawa to z pół godziny, czasem w ogóle nie chce się przełączyć a czasem od razu. Wybadałem że na ścianie grodziowej jest zawór sterujący dopływem ciepłego płynu do nagrzewnicy - zawór sterowany podciśnieniowo. I tak po odpięciu podciśnienia nic nie zasysa ani nie syczy. Pojechałem po węzyku i doszedłem do zaworu sterowanego elektrycznie. Do niego podciśnienie jest doprowadzone i działa. Pomyślałem że padnięty elektozawór ale sprawdziłem że nie dopływa do niego prąd. U mnie z elektryką słabo więc może ktoś z kolegów coś doradzi .....


Ostatnio edytowane przez jvc ; 23-02-2014 o 18:18 Powód: poprawa tytułu
czos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 20:21   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Regulacja ogrzewania żle reaguje

Ale sprawdź czy w krańcowych położeniach gałki regulacji zawór podciśnieniowy zmienia położenie dźwigni - w jednym położeniu jest podciśnienie na zaworze, w drugim nie ma...
Oprócz sterowania zaworem wodnym, gałka regulacji temperatury uruchamia elektrosiłownik klap w zespole nagrzewnicy - może jest uszkodzony (w twoim modelu są nawet chyba dwa - poz. 5 na rysunku).
Czy nie słychać stukania z nagrzewnicy podczas przestawiania temperatury? To świadczy o uszkodzeniu przekładni zębatej w elektrosiłowniku.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-02-2014 o 20:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 20:25   #3
czos
ford::amateur
 
Imię: Czos
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Gliwice
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Regulacja ogrzewania żle reaguje

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale sprawdź czy w krańcowych położeniach gałki regulacji zawór podciśnieniowy zmienia położenie dźwigni - w jednym położeniu jest podciśnienie na zaworze, w drugim nie ma...
Oprócz sterowania zaworem wodnym, gałka regulacji temperatury uruchamia elektrosiłownik klap w zespole nagrzewnicy - może jest uszkodzony (w twoim modelu są nawet chyba dwa - poz. 5 na rysunku).
Czy nie słychać stukania z nagrzewnicy podczas przestawiania temperatury? To świadczy o uszkodzeniu przekładni zębatej w elektrosiłowniku.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki za odpowiedz. Jak pisalem wczesniej ten zawor nie reaguje bo nie dochodzi do niego podcisnienie. Przed nim jest elektrozawor i do niego dochodzi podcisnienie. Dzisiaj dorwalem podobnego transita (2004 rok) i wybadalem ze jak galka regulacji temperatury jest na pozycji zimne to do elektrozaworu dociera prad czyli prawdopodobnie zamyka obieg cieplej cieczy. U mnie tak sie nie dzieje tzn jak daje na zimne to prad i tak nie dochodzi. W zwiazku z tym moje pytanie czy jest za to odpowiedzialny bezpiecznik czy bedzie to raczej wina pokretla regulacji ?
Co do klap to musze to sprawdzic ale najpierw musze rozkminic sprawe tego pradu. Jak juz pisalem z elektryki u mnie kiepsko wiec moze ktos z kolegow cos doradzi?
czos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 15:16   #4
slawek_223
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Model: Transit
Silnik: 2.5 TDI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Ciągły nadmuch gorącego powietrza

Witam, posiadam Forda Transita 2010r. 2.4 Tdci z klimatyzacją. Posiadam otóż taki problem, że pomimo ustawiania potencjometrem dolnym i górnym na max nadmuch zimnym powietrzem, to i tak "spod nóg" na środku nawiewa gorące powietrze. Przy włączeniu klimatyzacji troszkę się powietrze ochładza, jednak dalej jest ciepłe. Przy nastawieniu na gorące powietrze jest wszystko ok, jednak przy nastawieniu samego nawiewu bez klimy z dolnego nawiewu i po mniejszej części z bocznych nawiewów wieje ciepłe powietrze. Co przy ostatnich warunkach pogodowych nie jest to najlepszym rozwiązaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam!
slawek_223 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 16:43   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Ciągły nadmuch gorącego powietrza

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 18:50   #6
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Ciepłe powietrze z dmuchawy

Witam. Pogrzebałem troche na forum i przyznam, nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi dlatego zalozylem nowy watek. Oprócz problemów z brakiem możliwosci regulacji nawiewu (nogi, ciało, szyba) pomimo ustawienia pokretła maksymalnie na zimne powietrze czuc wyraznie cieple powietrze. Gdy ustawie maksymalnie na grzanie, oczywiscie powietrze jest gorace. Wiekszosc postow dot slawetnego wycierajacego sie trybika dot modelu 2000-2006. Nie ma info o modelu 2006-2014. Gdzie znajduje sie elektrosilownik aby sprawdzic sprawnosc trybika a przede wszystkim gdzie szukac przyczyny problemu? Co oprocz silownika moze powodac ciagle grzanie?

Ostatnio edytowane przez firlej ; 06-07-2015 o 19:00
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 19:41   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z dmuchawy

Jest kilka wykonań zespołu nagrzewnicy, generalnie dwa podstawowe - z klimą i bez, ale ponoć są też ze sterowaniem ciepło-zimno linką, a nie elektrosiłownikiem. Czy bywa także z linką w Mk7 - tego nie wiem, ale jeżeli jest elektryczne, to elektrosiłownik jest na nagrzewnicy po stronie kierowcy, nieco nad kołem przełączającym kierunek nawiewu.
Siłownik jest identyczny nie tylko dla Mk6 i Mk7, ale nawet dla Mk5.
Kiedy demontowałeś pokrętła - można było zobaczyć sposób sterowania - czy elektryczne, czy linką (cięgnem)...

Z tego co piszesz w różnych wątkach - musiał jakiś huragan przelecieć przez tę nagrzewnicę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-07-2015 o 19:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 20:42   #8
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z dmuchawy

Przez ostatni rok jezdzilem bez filtra pylkowego. Ale nie sadze zeby to mialo zwiazek. Musze w wolnej chwili posprawdzac wszystkie wezyki podcisnienia i wtyczki. Moze cos soe tylko wypielo ale chyba sie tylko pocieszam...
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 08:03   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z dmuchawy

Jeżeli masz sterowanie ciepło-zimno elektryczne, to uszkodzony elektrosiłownik (zwłaszcza w początkowej fazie) charakterystycznie pyka, najczęściej dochodząc do krańcowych pozycji. To wytarty plastikowy trybik przeskakuje pykając, zamiast dalej obracać się.

Elektrosiłownik da się odkręcić, ale trzeba wejść pomiędzy fotel kierowcy i deskę z dobrą latarką.

Mogło coś wpaść do skrzyni nagrzewnicy, np. coś w rodzaju liści lub patyków i blokuje prawidłową pracę klap.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-07-2015 o 08:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 18:01   #10
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z dmuchawy

W weekend sprawdze a przynajmniej sprobuje dostac sie do tego elektrosiłownika
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.