Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2016, 18:02   #11
Mejdyss
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Szczecin
Model: FORD TRANSIT 300
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Witam,

Jestem posiadaczem transita 2008 rok, mam problem z dmuchawa, otóż działać działa na biegach aczkolwiek jakiej temperatury nie ustawie to grzeje jak cholera, muszę regulować kratkami żeby dało się wysiedziec.

Proszę o pomoc co zrobić. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 18-04-2016 o 08:49
Mejdyss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 22:07   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Panel sterowania dmuchawy

Prawdopodobnie masz klimę, więc klapy temperatury nie są regulowane linką, ale elektrosiłownikiem. Jest awaryjny, najczęściej pada w nim malutki trybik, na niemieckim i rosyjskim e-bay-u są te trybiki dostępne. Ale może też być coś innego, np zaśniedziałe styki, uszkodzony potencjometr R79 w panelu lub w siłowniku i sto innych przyczyn. Elelktrosiłownik jest zamienny ze starszymi modelami i z Mondeo.

Schemat - jakbyś potrzebował - jest tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #48
Elektrosiłownik oznaczony jest jako M114
Zlokalizowany jest na bocznej ściance nagrzewnicy po stronie kierowcy.

Na rysunku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oznaczony jest nr 5

Jeżeli nie masz klimy, to klapy regulowane są sztywnym cięgnem-linką (cienki drut stalowy) i trzeba sprawdzić co z nim się dzieje... Było o tym nie raz (ze zdjęciami), użyj może forumowej szukajki...

Sprawdź też działanie zaworu płynu nagrzewnicy, otwieranego podciśnieniowego - czy się nie zaciął. Zlokalizowany jest pod podszybiem w komorze silnika po stronie pasażera. Sprawdź, czy w krańcowych położeniach pokrętła temperatury przestawia się dźwigienka siłownika podciśnieniowego.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2016 o 12:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 23:41   #13
Mejdyss
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Szczecin
Model: FORD TRANSIT 300
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Mam klime. Przydatne informacje, za które dziękuję.
Mejdyss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 21:21   #14
SabinaT
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2018
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ogrzewanie-cały czas grzeje.

Hej, odgrzewam temat bo moze moje doswiadczenie komus sie przyda. Tak jak w temacie moj Transit non stop grzal, dodatkowo przy przelaczaniu z cieplego na zimne palilo bezpiecznik od klimy. Sugerujac sie Waszymi radami myślałam ze to sterownik klap. Jednak moj mechanik dopatrzyl sie problemu w zaworze cisnienia (to ten w podszybiu od strony kierowcy). Na szczęście mial racje i jego wymienienie rozwiazalo problem. Moze komus ta informacja pomoze. A wywalalo bezpiecznik w momencie kiedy taki dzyndzol po prawej stronie nagrzewnicy dotykal krancowki.
SabinaT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 22:59   #15
SabinaT
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2018
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Hej, odgrzewam temat bo moze moje doswiadczenie komus sie przyda. Tak jak w temacie moj Transit non stop grzal, dodatkowo przy przelaczaniu z cieplego na zimne palilo bezpiecznik od klimy. Sugerujac sie Waszymi radami myślałam ze to sterownik klap. Jednak moj mechanik dopatrzyl sie problemu w zaworze cisnienia (to ten w podszybiu od strony kierowcy). Na szczęście mial racje i jego wymienienie rozwiazalo problem. Moze komus ta informacja pomoze. A wywalalo bezpiecznik w momencie kiedy taki dzyndzol po prawej stronie nagrzewnicy dotykal krancowki.
SabinaT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 16:30   #16
Randal7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2018
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Witam.
W moim posiadaniu od roku Transit rok produkcji 2010. Piszę bo u mnie również występuje niechciane grzanie, tzn jeżeli włączę klimę to z wylotów powietrza od strony pasażera leci letnie powietrze ale od strony kierowcy zimne. Kiedy klima wyłączona wtedy już wszędzie letnie mino skręconego na minimum ogrzewania.
Chciałbym u siebie to naprawić ale niestety nie bardzo wiem od czego zacząć.
Piszecie, że od strony pasażera jest zawór płynu nagrzewnicy otwierany podciśnieniowo. Czy to ten:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam też takie dwa luźne przewody. Od czego?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro
Randal7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 17:48   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Moim zdaniem są tu dwa problemy:
- rozdział powietrza na nawiewy
- właczanie/wyłączanie grzania.

Z rozdziałem sam nie bardzo mogę się połapać i zrozumieć jaka jest logika działania rozdziału powietrza na nawiewy. Zauważyłem np. że u mnie z bocznych nawiewów leci ciepłe powietrze tylko przy ustawieniu grzania na full. Przy mniejszym z bocznych leci zimne, z pozostałych ciepłe. I są jeszcze inne niespodzianki. Czyli to ma związek (w wersjach z klimą) ze sterowaniem intensywności grzania.

Więc: mogą być dwie rzeczy do wyjaśnienia - pierwsza czy działa elektrosiłownik klap intensywności grzania (na bocznej ściance nagrzewnicy po stronie nóg kierowcy, za osłoną).
Druga - czy działa prawidłowo podciśnieniowy zawór wodny (tak, to ten na zdjęciu).

Te przewody to - hm... czy nie od grzanej przedniej szyby? Ale nie dam sobie głowy uciąć za to.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-10-2018 o 17:51
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 21:29   #18
Randal7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2018
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Te przewody nie są od grzanej szyby bo ona działa i podłączenie jej jest za zaślepką lewego słupka w środku.
Jak sprawdzić czy zawór podciśnieniowy działa prawidłowo? Jakiś garażowy sposób czy tylko spec?

Pozdro
Randal7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 22:06   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Cytat:
Napisał Randal7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sprawdzić czy zawór podciśnieniowy działa prawidłowo?
Czy w ogóle pracuje - stwierdzisz optycznie, zerkając na dźwignię. Zadanie ułatwia fakt, że bez podciśnienia, czyli także gdy silnik nie pracuje, zawór jest otwarty. Jeżeli po odpaleniu silnika, przy ustawionej "na zimno" gałce zawór się nie zamknie (ta dźwigienka metalowa się nie obróci pociągnięta przez plastikowe cięgno) - będzie to znaczyło, że zawór nie pracuje, jest stale otwarty (czyli nagrzewnica otrzymuje ciepły płyn).
Wtedy trzeba sprawdzić układ podciśnieniowy, ale także sprawdzić elektrozawór podający podciśnienie na zawór wodny. Np można sprawdzić, czy rurka podczas pracy silnika ma podciśnienie. Multimetrem można sprawdzić, czy podawany jest sygnał na elektrozawór.
No i trzeba sprawdzić - czy elektrosiłownik na nagrzewnicy pracuje.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford-transit-zawor-nagrzewnicy-ford-4964.jpg (81.5 KB, 14 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-10-2018 o 22:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 07:42   #20
Randal7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2018
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Cały czas grzeje dmuchawa nie idzie tego wyłączyć ?

Ależ ten ford wymyślił.
Ciekawostką w moim przypadku jest tez to, że na postoju grzeje mocniej, może to wina tego siłownika że nie zamyka?
Pytanie z innej beczki: czy Transity tak słabo grzeją i czy można jakoś temu zaradzić? Mam 6 osobową brygadówkę i w mrozie dogrzanie jej jest bardzo trudne.
Randal7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.