Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2011, 07:48   #111
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma takiej opcji przy sprawnym DPF, bo on po to jest by tą sadzę zatrzymać i wypalić.
I baaaardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo u mnie puszcza lekki dymek przy ruszaniu czasem i na wstecznym...wniosek ? - Nie mam dpf (wiąż nie jestem pewny na 100%) ale skoro Wy macie i zero dymku no to... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 14:00   #112
ReS182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Ford S-max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I baaaardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo u mnie puszcza lekki dymek przy ruszaniu czasem i na wstecznym...wniosek ? - Nie mam dpf (wiąż nie jestem pewny na 100%) ale skoro Wy macie i zero dymku no to... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chcesz to podaj nr VIN na priv to Ci sprawdzę czy masz DPF.
ReS182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 17:10   #113
Kolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: Ramstein
Model: S-Max Titanium S, Black Panther/Fiesta Ghia
Silnik: 2,2TDCI 175KM/ 1,4 96KM
Rocznik: 2009/2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Witam,
zaintrygowany wcześniejszymi wypowiedziami na temat DPF, zapytałem w niemieckim serwisie Forda, przy jakim przebiegu będę musiał wymienić rzeczony w temacie filtr cząstek stałych. Ku mojemu zadowoleniu, i zdziwieniu jednocześnie, zostałem poinformowany, że w moim S-Max'sie DPF nie podlega wymianie. Po 120-130 tyś. Ford wymienia DPF w starszych modelach Fokusa, C-Max'a i czegoś tam jeszcze. Ganiam głównie po niemieckich "autobanah" i też nigdy objawów "wypalania" nie zauważyłem - przebieg 77.000 km.
Pozdrawiam
Kolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 21:13   #114
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

A czy to prawda, że do samoczyszczenia DPF potrzebny jest jakiś płyn, który trzeba uzupełniać co jaiś czas w jakimś zbiorniczku zamontowanym pod spodem?

Czy odbywa sie to tylko przy użyciu paliwa?
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 21:15   #115
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

nie w S-maxach i nie w Mondkach...tylko Focusy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 17:53   #116
arain
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Witam, S-Max 2011, 4000km, mam już 2 spalania DPF za sobą. Zazwyczaj włącza je jak:
a) wyłączam silnik by zatankować
b) stoję w korku (środek trójmiasta)
Brak ikony informującej o spalaniu, jedyne co o tym informuje to poniższe objawy:
a) smród
b) w aucie robi się ciepło [mimo pracującej klimy]
c) 'sportowe' mruczenie silnika
D) znaczny wzrost chwilowego spalania
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 14:34   #117
Toma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

A skąd się ten smród wydobywa?
I co to znaczy sportowe buczenie?

Raz chyba też mi się to włączyło i się początkowo trochę wystraszyłem.
Jazda po mieście (około 15km), bez większych korków.
Siedząc w samochodzie przy zamkniętych szybach nie byłem niczego świadomy.
Objawy zauważyłem dopiero jak wysiadłem z samochodu, aby otworzyć garaż (czyli silnik był cały czas włączony). Śmierdziało z okolicy silnika, który pracował bardzo głośno (raczej bym to trochę przyrównał do traktora niż do sportowego buczenia, no ale z drugiej strony nie mam nigdy okazji słuchać silnika na wysokich obrotach z zewnątrz).
Nie wiedziałem co zrobić więc zaparkowałem i wyłączyłem silnik, przy kolejnym uruchomieniu pracował normalnie...

Swoją drogą wydawało mi się że wypalanie DPFa nie powinno się włączyć podczas jazdy w mieście?
Starałem się je wymusić podczas jazdy na autostradzie, ale brak jakiejkolwiek kontrolki jest dla mnie dużą wadą. Zakładam jednak że mi się to nie udało...
Toma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 17:02   #118
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

U mnie włacza się automatycznie co ok. 400-500 km, niezależnie trasa czy miasto, objawy te same co ma Arain z wyj. punktu b), no i jeśli w tym czasie stoję to widać nieco dymu spod silnika, zdarza się, że wentylacja potrafi go zassać nieco do środka, wcześniej tego nie zaobserwowałem, dopytam się na serwisie na przegladzie.
Powoli skłaniam się do usunięcia tego "ulepszenia" i przy okazji zawirusowania autka.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 07:26   #119
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I baaaardzo dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo u mnie puszcza lekki dymek przy ruszaniu czasem i na wstecznym...wniosek ? - Nie mam dpf (wiąż nie jestem pewny na 100%) ale skoro Wy macie i zero dymku no to... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam DPF-a i jak przyspieszam to jest moment, ze zakopci... (widoczny w nocy, kiedy jakis samochod za mna jedzie).
Swoja droga mam przejechane 180.000 km i narazie problemow nie ma, chcociaz autko kupilem pol roku temu z przebiegiem 164.000 km. Ale za to dzwina wersja, bo tylko 130 KM (za to moment bez zmian).
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 08:15   #120
cybershot
ford::average
 
Avatar cybershot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-03-2011
Skąd: 100-lica
Model: S-Max Platinium X automat
Silnik: 2.0 TDCi 125@172KM 307@390Nm
Rocznik: 2007/8
Postów: 114
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał Tom303 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ale za to dzwina wersja, bo tylko 130 KM (za to moment bez zmian).
Skrzynia manual czy automat? Ja w automacie mam 130 KM.
__________________
Mój "mały podróżnik" pije jak smok bo http://www.motostat.pl/user_images/37745/icon1.png
cybershot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.