Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2022, 09:36   #121
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa w sądzie dotyczy drugiego silnika, ale masz rację, może się tobie wydawać, że Ford ogólnie rzecz biorąc powinien pokryć koszty przynajmniej pierwszego silnika.
Przepraszam ! Żyj w pokoju !
A to zawsze - nigdy nikomu źle nie życzę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem miłego... wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 11:08   #122
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Panowie przecież to jest tak śmieszne że aż tragiczne to jest śmiech na sali.Ford dopełnił wszystkiego do czego zmuszają go przepisy prawa.Jedynie chciwe gu... ASO chciało Panią przerobić na parę zł. i tylko z nimi można się poszarpać.Nie wiem czego tu można nierozumieć.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 11:53   #123
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych
Sprawa jest oczywista, ale każdy ma prawo myśleć co mu się podoba, nawet może się ludziom wydawać, że Ford powinien zapłacić za awarię silnika zawsze, nawet po wielu latach, bo to jego wina. A jak Ford to każdy, kto źle coś zaprojektuje i ulegnie to awarii. Na siłę nie można ludziom zabierać ich marzeń, a co im się wydaje czyli marzenia nic ich nie kosztują i dają im nadzieję, dlatego właśnie z tym się pogodziłem. Temat jest "jak pozwać Forda" i każdy może skorzystać z pomocy autorki, którą oferuje i pokazuje jak to zrobić i każdy może skorzystać z wielu cennych rad innych osób piszących co im się wydaje w tej sprawie.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wielu sukcesów w sądach powszechnych, trzymam kciuki, jestem z Wami, wierzę w sukces i w ogóle takie tam co zawsze się życzy, bo jest za free i nic mnie nie kosztuje, a za resztę zapłacicie już waszymi pieniążkami, na które czeka cała rzesza ludzi, którzy wam pomogą te marzenia zrealizować.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 12:17   #124
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
każdy może skorzystać z wielu cennych rad innych osób piszących co im się wydaje w tej sprawie.
Wiesz nikt tu pozwu, ani odpowiedzi Ford'a nie widział, więc tak samo jak nam tak i Tobie się wydaje.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 12:49   #125
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Różnica jest tak, że cytuje konkretne przepisy prawa na poparcie sowich wypowiedzi, a Ty piszesz, że się tobie wdaje.

Bump: I proszę już do mnie nie pisz, nie cytuj, nie polemizuj, pisz jak chcesz dalej w tym temacie ale nie do mnie.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 21:06   #126
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że Pani nie wie że Pani żyje i nie zadaje sobie trudu żeby dowiedzieć się czegoś o obsłudze samochodu, przepisach prawa dotyczących konsumentów, .
Na temat obsługi samochodu wiem więcej niż powinnam.
Co do gwarancji, jeśli kupuję nowy silnik to powinnam dostać gwarancję wraz z jej warunkami, np. wymiana oleju w ASO.
Co do przepisów, pobieżny kurs sobie zrobiłam po sytuacji z Fordem.
Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie produktów art. 12, Ford nie spełnił obowiązku powiadomienia za co grozi kara do 100 tyś zł.

Proszę poczytać sobie KC: odpowiedzialność na zasadzie winy, na przykład.

Po raz kolejny proszę o merytoryczne uwagi.
Najwyraźniej nie ma Pan wiedzy skoro jedyne na co Pana stać to niskiego lotu impertynencje.
Jak tak bardzo Pana bolą zarobki prawników - 5 lat studiów prawniczych, potem trzy lata aplikacji, za które zapłaci Pan ok. 18 tyś. zł., po czym będzie Pan już mógł kasować takie idiotki jak ja, można zacząć w każdej chwili.

A ten spieniacz do mleka już Pan partnerce kupił? Przy okazji Walentynek? OOps, to przecież amerykański wymysł jest.

Waterspoon "Ludzie kupują samochody za dziesiątki tysięcy nie czytając żadnych opinii użytkowników i opinii technicznych. "

Kiedy kupowałam SMax w 2015, nikt jeszcze nie wiedział, że to dramat, a w Polsce wszyscy zachwalali ten silnik.

Gwarancja nie ma tu nic do rzeczy.
Samochody z silnikami ecoboost miały wadliwy układ chłodzenia, chyba Panowie nie zaprzeczą...

Ford twierdzi, że samochody się przegrzewały, bo leniwi użytkownicy nie dolewali płynu chłodniczego.
TYLKO i WYŁĄCZNIE DLATEGO postanowili pomóc tym leniwcom i uchronić ich przed własną głupotą i zarzynaniem silników wprowadzając akcję 17S09, którą w Polsce nazwali serwisową, a w USA - przywołaniem do serwisu ze względów bezpieczeństwa.

Twierdzą, że skoro ONI nazwali to akcją serwisową, to produkt, który wypuścili na rynek nie jest niebezpieczny, mimo, iż powiadomienia do UOKiK dokonali z uwagi na przepisy polskie i UE dotyczące produktów niebezpiecznych. - kto tu nie myśli? Ja?

Największym kłamstwem Ford'a, to twierdzenie, że akcja ogranicza się do montażu czujnika poziomu płynu chłodniczego (dla tych leniwców) i softu, podczas gdy wymieniają również zbiornik wyrównawczy i termostat na niższą temperaturę.

Przyjęli strategię, iż wmówimy "idiotom", że akcja "serwisowa" dotyczyła wyłącznie! faktu nie uzupełniania płynu chłodniczego, bo poza tym, układ chłodzący był cacy, i w ten sposób "idioci" będą płacić za naprawę naszego bubla sami, bez względu na to czy samochód jest na gwarancji czy też nie.

W UK, kiedy BBC zaczęło za bardzo węszyć, od razu ogłosili, że zwrócą wszystkim z ecoboost 1.0 i 1,6 całość wydatków jakie ponieśli na naprawy w okresie zanim ogłosili akcję. Czyli tym "idiotom", którzy nie uzupełniali płynu dali kasę za darmo...

Spieszę nadmienić, że w moim przypadku, nie stwierdzono braku płynu chłodniczego. Ale i w takich przypadkach Ford ma strategię - skoro nie było za mało płynu, a akcja wiąże się z niewystarczającą ilością płynu to przyczyna przegrzania nie ma nic a nic wspólnego z akcją 17S09, bo przecież ona dotyczy niewystarczającej ilości płynuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Paragraf 22.
Przyczyną przegrzania, wg Forda, może być np. stara świeca zapłonowa (u mnie przebieg świecy 25 tyś. km - świeca Iridium TT platynowa elektroda , trwałość 120 tyś. km), albo brak innych płynów eksploatacyjnych, czyli, jak mam rozumieć, płynu hamulcowego np., bo olej był. A może jednak przyczyną była przepalona żarówka w kokpicie???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Waterspoon "Sprawa w sądzie dotyczy drugiego silnika,"

Sprawa w sądzie dotyczy obu silników.

Ostatnio edytowane przez tessa ; 16-02-2022 o 22:06
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 22:11   #127
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różnica jest tak, że cytuje konkretne przepisy prawa na poparcie sowich wypowiedzi, a Ty piszesz, że się tobie wdaje.

Bump: I proszę już do mnie nie pisz, nie cytuj, nie polemizuj, pisz jak chcesz dalej w tym temacie ale nie do mnie.
Nie będziesz mi mówił co mam robić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Popierasz przepisami prawa brak znajomości pozwu i odpowiedzi Ford'a? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 23:27   #128
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Co do Stanów i ich systemu prawnego, słynnej sprawy Liebeck vs McDonalds.
Oczywiście, że nonsensów jest wiele i w związku z tym odbiór większości usług wiąże się z podpisaniem co najmniej jednej kartki pełnej zapisów z jakiego rodzaju odpowiedzialności się zwalniają.

Jednak trzeba przyznać, że dostęp do informacji jest znacznie bardziej ułatwiony niż w Polsce. U nas o akcji 17s09 praktycznie nie można znaleźć nic.

U nich, na stronie NHTSA czyli Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego można znaleźć, między innymi:
- powiadomienie NHTSA o akcji przywoławczej do serwisu ze względów bezpieczeństwa nr 17S09,
- chronologię wydarzeń (czyli od kiedy zaczęły się pierwsze pożary silników i samochodów) prowadzących do ogłoszenia akcji,
- daty kiedy powiadamiali użytkowników o niebezpieczeństwie jeszcze zanim mieli części,
- tekst pierwszych powiadomień użytkowników, w których pisali, że jeżeli zauważą objawy przegrzania to natychmiast powinni jechać do serwisu, gdzie bezpłatnie dokonają naprawy zanim jeszcze zostanie przeprowadzona akcja serwisowa,
- kolejne powiadomienia, ponieważ u nich powiadamiali dwa razy: zanim jeszcze mieli części i kiedy już mieli części
- instrukcje dla dealerów, że mają wykonać próbę ciśnieniową szczelności układu chłodzenia zanim będą części do przeprowadzenia akcji,
- wszystkie części i czynności jakie obejmuje akcja,
- nawet dokładny opis i rysunki wszystkich czynności

A nas trzymają w czarnej .....
Już mnie ten amerykański system tak nie śmieszy.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2022, 09:51   #129
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Niech już się Pani nie ośmiesza,jak ktoś przeczyta ten temat wnikliwie wyciągnie właściwe wnioski,niestety świat i zasady w nim obowiązujące(prawo i przepisy)to nie jest Pani wyimaginowany twór i dowolna interpretacja zasad w nim obowiązujących,według Pani widzi mi się.Niestety dała Pani wielokrotnie tutaj przykład swojej niewiedzy i roszczeniowej postawy,uważając że wszyscy powinni być zainteresowanie tylko nie użytkownik.Na tym kończę tą dyskusję,Pani i tak wie lepiej, mimo że kilka osób tłumaczy błędy w rozumowaniu.Bardzo proszę nie zapomnieć nas nas powiadomić o sukcesach na sali sądowej.Pozdrawiam i zycze powodzenia
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2022, 11:32   #130
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech już się Pani nie ośmiesza,jak ktoś przeczyta ten temat wnikliwie wyciągnie właściwe wnioski,niestety świat i zasady w nim obowiązujące(prawo i przepisy)to nie jest Pani wyimaginowany twór i dowolna interpretacja zasad w nim obowiązujących,według Pani widzi mi się.Niestety dała Pani wielokrotnie tutaj przykład swojej niewiedzy i roszczeniowej postawy,uważając że wszyscy powinni być zainteresowanie tylko nie użytkownik.Na tym kończę tą dyskusję,Pani i tak wie lepiej, mimo że kilka osób tłumaczy błędy w rozumowaniu.Bardzo proszę nie zapomnieć nas nas powiadomić o sukcesach na sali sądowej.Pozdrawiam i zycze powodzenia
Znów nie odniósł się Pan merytorycznie.
"Moja niewiedza i roszczeniowa postawa"
Wiedza:
Czy wg Ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów art 12 "Producent i dystrybutor, którzy uzyskali informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny, są zobowiązani powiadomić o tym niezwłocznie organ nadzoru" Ford nie informując UOKiK o ponad 1900 niebezpiecznych pojazdach przez 3,5 roku od pierwszego zgłoszenia w 2018 i przez 4,5 roku od powzięcia informacji (marzec 2017) złamał prawo wg Pana czy nie?
Czyli w Polsce mogą, najwyraźniej, liczyć na specjalne traktowanie?

Roszczeniowość:
Czy użytkownik zakupując pojazd, w związku z którym ani producent, ani importer, ani dystrybutor nie informował o poważnej wadzie, która, de facto, wykluczała możliwość jego normalnego i bezpiecznego użytkowania jest odpowiedzialny za straty jakie poniósł użytkownik w tym względzie?
Takiego użytkownika nazywa Pan roszczeniowym?

Pomijam fakt, że w pozwach zbiorowych w USA, utrzymują, iż o wadzie układu chłodzenia w samochodach z silnikami ecoboost Ford już wiedział w 2010r., na etapie testów przedprodukcyjnych - z palca sobie tego nie wyssali, zapewne.

Czyli, drogie koncerny! projektujcie, produkujcie i wprowadzajcie na rynek wadliwe pojazdy, kłamcie ile wlezie, bo za dwa lata wam się upiecze! Hulaj duszo, piekła nie ma!

A potem za ich buble będzie odpowiadał, Bogu ducha winien, dealer albo komis, który będzie ciągany po sądach na podstawie rękojmi.

Brak merytorycznej dyskusji z Pana strony świadczy o braku argumentów.

Ostatnio edytowane przez tessa ; 17-02-2022 o 11:49
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.