Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2022, 23:51   #41
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wiem, że 1.6 to bubel, większość ludzi wie, że bubel.
A tu się nie zgodzę, jeden z lepszych silników benzynowych wyprodukowanych po 2010 roku z jedyną wadą w postaci braku informacji o ubytku płynu/przegrzaniu głowicy który został rozwiązany w postaci akcji serwisowej. Jedyne co to powinna być ona dużo wcześniej a nie po kilku latach od wystąpienia problemu. Ja byłem w 2019 na akcji, obecnie 323 tkm i śmiga.

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO CityCar Gliwice, który sprzedał i zamontował nowy silnik za 24 tyś zł. w październiku 2017r. miał moje wszystkie dane kontaktowe.
I o jego ponowną wymianę lub równowartość ceny naprawy na moment zdarzenia może się Pani ubiegać w sądzie. To maksymalnie co może Pani ugrać, żadnych strat moralnych i potencjalnego wypadku czy dzieci na pokładzie nikt nie będzie brał pod uwagę. Aczkolwiek sprawa może być skomplikowana, siedzę w tym i wiem. Ryzyko procesowe jest duże, tak jak napisał ktoś już wcześniej ma Pani dużo racji jednakże ją udowodnić bedzie bardzo ciężko. Szczerze największa szansa, że ktoś z Forda to oleje i nie wyśle nikogo na zastępstwo procesowe chociaż przy takiej kwocie raczej to mało prawdopodobne (przy kilkuset czy 1000-2000zł często się zdarza). I żeby nie było kibicuję Pani ale osobiście odradzam kopać się z koniem, straci Pani kilka(naście) tysięcy na koszta i na tym się skończy. Chociaż wszystko jest możliwe, może sędzia też miał 1.6 ecoboosta i mu się przegrzał, wtedy szanse wygranej diametralnie rosną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 10:50   #42
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

podsumujmy - aut wisi z niezrealizowanymi akcjami serwisowymi na stronie uokiku i aso od 5 lat, a pani idzie do sądu tak? powodzenia, będą mieć papugi Forda ubaw! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 12:27   #43
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

AdoKrychaoo7
"podsumujmy - aut wisi z niezrealizowanymi akcjami serwisowymi na stronie uokiku i aso od 5 lat, a pani idzie do sądu tak? powodzenia, będą mieć papugi Forda ubaw! "

Proszę czytać ze zrozumieniem.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 13:44   #44
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

czytam - przez 4-5 lat nie sprawdziła sobie pani, że są zaległe akcje serwisowe (nie jedna),

do kogo więc pretensje ?
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 16:15   #45
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Komedia, ubawiłem się.Niektórzy myślą ze są już w stanach ,ale poza stanem umysłu raczej są jeszcze w miarę normalnym kraju którego system prawny póki co eliminuje tego typu zachowania.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 17:41   #46
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Z własnego doświadczenia z Fordem i Bemo Motors w Poznaniu wiem tyle, że odwiedzający ASO chociaż raz w roku nie mają żadnych zaległych akcji, ale niestety trzeba tam raz po raz bywać. Jeżeli ktoś uważa, że ASO jest mu niepotrzebne to już jego indywidualna decyzja.

Ostatnio edytowane przez Waterspoon ; 10-02-2022 o 17:45
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 19:51   #47
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu się nie zgodzę, jeden z lepszych silników benzynowych wyprodukowanych po 2010 roku z jedyną wadą w postaci braku informacji o ubytku płynu/przegrzaniu głowicy który został rozwiązany w postaci akcji serwisowej. Jedyne co to powinna być ona dużo wcześniej a nie po kilku latach od wystąpienia problemu. Ja byłem w 2019 na akcji, obecnie 323 tkm i śmiga.
Też mam Mondeo MK4 1.6 Ecoboost z 2014 roku, corocznie na przeglądzie w ASO pytam o akcję serwisową dot. układu chłodzenia i zawsze dostaję odpowiedź pracownika ASO, że mój samochód nie jest objęty akcją serwisową
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 21:03   #48
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Remekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i zawsze dostaję odpowiedź pracownika ASO, że mój samochód nie jest objęty akcją serwisową
masz to na piśmie czy tylko na gębę?
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 21:11   #49
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytam - przez 4-5 lat nie sprawdziła sobie pani, że są zaległe akcje serwisowe (nie jedna),

do kogo więc pretensje ?
Pomijając bardzo wzburzony sposób pisania przez koleżankę postów, to serio uważacie że to jest ok?

PS. Od siebie dodam, że o akcji serwisowej na oprogramowanie sprzęgła dostałem od Forda dwa listy.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 22:34   #50
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Matych
"Komedia, ubawiłem się.Niektórzy myślą ze są już w stanach ,ale poza stanem umysłu raczej są jeszcze w miarę normalnym kraju którego system prawny póki co eliminuje tego typu zachowania. "
Gdyby był Pan uprzejmy rozwinąć swoją myśl jaki typ zachowania ma Pan na myśli.
Pozdrawiam serdecznie
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.