Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2022, 21:45   #1
TomaszSe
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-03-2018
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI (145PS)
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Duży pobór prądu przy zgaszonym aucie

Cześć
Fiesta rocznik 2014 Silnik: 1.25L Duratec DOHC EFI(80PS).
Tydzień temu rozładował się akumulator (Warta 43Ah, 390A), podejrzewałem że wydrenował go jakiś odbiornik dlatego naładowałem aku i wszystko było ok. Na wszelki wypadek po naładowaniu podjechałem do sklepu gdzie miernikiem do aku wyszło że jest ok.
Przez kilka dni autko jeździło normalnie ale po 3 dniach postoju znów rozładowany, no i zaczęły się pomiary.
Wyszło że przy wyłączonym aucie z akumulatora jest pobierany prąd 410mA. W sieci znalazłem info że do ok 100mA to jest w miarę ok ale powyżej nie bardzo.
Zapiąłem amperomierz (Fluke) w szereg z akumulatorem i zacząłem wyjmować po kolej bezpieczniki w skrzynce pod maską.
Po wypięciu nr 26 (15A) opis w dokumentacji "oświetlenie zewnętrzne prawa strona"(strona pasażera) pobór prądu spadł z 410 do 110mA. Sprawdziłem analogiczny bezpiecznik dla lewej strony ale tam prąd nie ulegał żadnym zmianom.
Po wypięciu bezpiecznika zauważyłem że nie palą się żarówki od świateł mijania.
Podejrzewałem problem w którejś z lamp dlatego odłączyłem przód i tył na głównej kostce ale nie wpłynęło to na wartość prądu.
Cały czas pomiar był wykonywany przy wyłączonym i zamkniętym aucie.
Czy ktoś ma jakiś pomysł, jestem otwarty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużym wsparciem były by schematy obwodowe dla tego układu, ma ktoś coś?


Ostatnio edytowane przez TomaszSe ; 18-08-2022 o 22:34
TomaszSe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2022, 17:13   #2
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Duży pobór prądu przy zgaszonym aucie

W 90% przypadków takie akcje powodują jakieś aftermarketowe szajsy typu radio, alarm, akcesoryjne oświetlenia czy kamerki. Niemniej jednak szukanie takich rzeczy jest upierdliwe.

Sprawdź pobór po ok. 15 min po zamknięciu auta. Fordy bardzo często mają do siebie to, że dość powolnie wyłączają wszystkie systemy po zamknięciu auta - trwa to kilka, nieraz kilkanaście minut.
michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2022, 19:04   #3
creepone
ford::average
 
Avatar creepone
 
Zarejestrowany: 09-07-2018
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Duży pobór prądu przy zgaszonym aucie

Fiesta z 2014 prawidłowy pobór to 100mA niżej nie zejdzie
creepone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 13:55   #4
mandaryn1
ford::amateur
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 17-10-2022
Skąd: Strzegowo
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Duży pobór prądu przy zgaszonym aucie

Czytam i ze smutkiem stwierdzam że mnie tez dopadł problem ze zbyt dużym poborem prądu podczas postoju ... akumulator nówka cztery dni bez zarzutu i koniec, codzienne ładowanie albo start na kablach. Jak finalnie rozprawić się z tym problemem ? Gdzie szukać przyczyny ? Drogą dedukcji troszkę grzebałem ale nic z tego. Jak ktoś ogarniał ten temat to proszę o wskazówki.
mandaryn1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 19:12   #5
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Duży pobór prądu przy zgaszonym aucie

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli...

Znacznie gorsze było jednak to, że trzy razy musieliśmy pomagać naszej Fieście kablami rozruchowymi. Czyżby jakaś tajemna moc podkradała prąd z akumulatora? Tak chyba byłoby dla Forda lepiej... Tymczasem okazało się, że problem leżał po stronie modułu sterującego głosowym wybieraniem numerów telefonicznych. Co ciekawe, pracownikom większości ASO usterka była znana już wcześniej, tak samo jak metoda jej usunięcia – wymiana modułu na nowy.

Nie ta usterka przypadkiem? Tu wystąpiła w modelu przed liftem. możesz sprawdzić.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 26-10-2022 o 13:14
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2022, 14:30   #6
mandaryn1
ford::amateur
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 17-10-2022
Skąd: Strzegowo
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Duży pobór prądu przy zgaszonym aucie

Dziś sprawdzam wszystkie bezpieczniki i moduły, dam znać po zakończeniu o wyniku ale póki co tracę nerwy
mandaryn1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.