Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2016, 21:38   #1
jacek6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2016
Model: ggfdgsdfg
Silnik: sdfgsfdggg
Rocznik: 2000
Postów: 8
Post [FORD FOCUS MK2 2005] Wymiana łożyska tylnego FOTORELACJA

Cześć Wszystkich

Wymiana łożyska tylnego w Ford Focus MK2 MKII 2005 benzyna 1,6 100KM

Potrzeba:
- 40 minut wolnego czasu
- komplet łożyska z piastą i czujnikiem ABS
- bit TORX T50
- przedłużka do niego, ok. 15 cm
- mały klucz z tryczką ok. 15 cm długości
- opcjonalnie szczotka druciana, pasta "miedziowa" i WD-40

Zdejmujemy koło i bęben hamulcowy. Bęben schodzić dość ciężko, ale powoli podważając z każdej strony powinien po kilku minutach dać się ściągnąć.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Popsikać śruby, żeby je lekko "namoczyć". Łatwiej wtedy wbić bit TORX w śrubę.

Używając bita TORX T50 na około 15 cm przedłużce i małego klucza z tryczką (kupiłem taki też ok. 15 cm) odkręcić cztery śruby z tyłu bębna. Czasem śruby mogą dać się łatwo odkręcić jak u mnie, ale to zależy. Jeśli idą ciężko, ale dają się poluzować - odkręcać je stopniowo, żeby nie pozrywać gwintów. Nieco odkręcić, nieco przykręcić, popsikać WD-40 czy innym odrdzewiaczem i powoli odkręcać.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wypiąć wtyczkę od ABS i usunąć łożysko z piastą.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Założyć nowe łożysko w odwrotnej kolejności pamiętając, żeby posmarować powierzchnie stykające się pastą "miedziową", by uniknąć "zapiekania" razem w przyszłości.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie łożysko przykręcałem na "wyczucie" bo nie miałem klucza dynamometrycznego. Sprawdzę za kilkaset km czy się trzyma. Wiadomo, że nie można gwintu "przekręcić".

Jeśli chcielibyście zdjęcia narzędzi, mogę dorzucić do tematu.

jacek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 21:28   #2
Radek_84
ford::amateur
 
Avatar Radek_84
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Poznań
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: [FORD FOCUS MK2 2005] Wymiana łożyska tylnego FOTORELACJA

Jutro czeka mnie również wymiana łożyska. Powiedz mi czy dam radę odkręcić je bez kanału?
Radek_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2016, 17:12   #3
Lukas_power
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: [FORD FOCUS MK2 2005] Wymiana łożyska tylnego FOTORELACJA

Po zdjęciach widać, że kolega jacek6 też nie miał kanałuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukas_power jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 01:36   #4
jacek6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2016
Model: ggfdgsdfg
Silnik: sdfgsfdggg
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: [FORD FOCUS MK2 2005] Wymiana łożyska tylnego FOTORELACJA

Sorry za odgrzebywanie starych tematów, ale spokojnie na podnośniku da się to wykonać.
jacek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , ford , tył , wymiana łożysk



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.