Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2021, 12:26   #11
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

Cytat:
Napisał ko5a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Nie znam sie ale się wypowiem"
Dziekuję za uznanie. Komponenty ok ale montaż już średni. Wtryski powinny być pojedyncze i w pionie a nie listwa walnięta na pokrywie na odwal kilometr od kolektora. Rękojmię wytrzyma a co dalej to już loteria. Jak znajdę zdjęcia mojej instalacji z przed prawie 10 lat to wstawię.

Bump:
Cytat:
Napisał ko5a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla pewności został wymieniony również wtryskiwacz gazu na 1 cylindrze oraz adaptacja instalacji LPG.
Pewnie, po co wymieniać wszystkie jak się zużyły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A za kilkanaście - kilkadziesiąt tys.km bedzie płacz jaki to gaz niedobry bo znowu zawor poszedł (oby nie). Gdzieś kiedyś czytałem tabelę (nie pamiętam jaki konkretny model), żywotność wtryskiwaczy lpg montaż pionowy (prawidłowy) 100tys.km. poziomy 40tys.km.


Ostatnio edytowane przez klocolus ; 04-02-2021 o 12:39
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 13:16   #12
ko5a
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 HE Benzyna + LPG
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

Gazownik nie był za wymianą wtryskiwacza, mówił że jakby padł to odczułbym to bardzo, silnik by przerywał i nie byłoby jazdy. To była bardziej moja decyzja, żeby wykluczyć przynajmniej jedną niewiadomą. Wymiana też troche kosztuje (240zl) wiec zdecydowałem sie na tylko jeden.
ko5a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 14:49   #13
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziekuję za uznanie. Komponenty ok ale montaż już średni. Wtryski powinny być pojedyncze i w pionie a nie listwa walnięta na pokrywie na odwal kilometr od kolektora. Rękojmię wytrzyma a co dalej to już loteria. Jak znajdę zdjęcia mojej instalacji z przed prawie 10 lat to wstawię.

Bump:

Pewnie, po co wymieniać wszystkie jak się zużyły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A za kilkanaście - kilkadziesiąt tys.km bedzie płacz jaki to gaz niedobry bo znowu zawor poszedł (oby nie). Gdzieś kiedyś czytałem tabelę (nie pamiętam jaki konkretny model), żywotność wtryskiwaczy lpg montaż pionowy (prawidłowy) 100tys.km. poziomy 40tys.km.
moje w pionie już mają 160 tysGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 15:59   #14
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moje w pionie już mają 160 tys
Bardzo możliwe, ze beda chodzic duzo dlużej. Chcialem bardziej porównać jak skraca się żywotność przy montażu w poziomie i trzeba być tego świadomym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osobiscie zmieniłbym wtryski po tych 100-150tys.km dla spokoju bo lubię czasami skorzystać z całego zakresu obrotomierza (szczegolnie w wolnossaku). Jak miałem 2.0pb+lpg w mk3 to poniżej 3000rpm raczej nie schodziłem co ten silnik przetrwał (i oleju przepalił) to głowa mała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 04-02-2021 o 16:03
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 21:44   #15
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

Zgadza sie. Wlasnie szykuje sie powoli do wymiany bo juz czuc ze maja swoj przebieg. U mojej zony wlasnie zmienilem po przebiegu ok 80 tys bo jeden padl na amen. Przy okazji przerobilem na w pionie bo miala tez na lezaco.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 12:36   #16
ko5a
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 HE Benzyna + LPG
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza sie. Wlasnie szykuje sie powoli do wymiany bo juz czuc ze maja swoj przebieg. U mojej zony wlasnie zmienilem po przebiegu ok 80 tys bo jeden padl na amen. Przy okazji przerobilem na w pionie bo miala tez na lezaco.
Wrzucilbym foto jak to wygląda po przeróbce.
Zmieniłeś też listwę?
ko5a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 15:00   #17
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

jaką listwę?
zamontowane ma pojedyńcze wtryskiwacze w pionie
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 15:31   #18
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 414
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

Cytat:
Napisał ko5a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LPG TECH 324, Barracuda, KME Silver, FL Ultra 360
Foto tylko na razie takie miałem pod ręką, później jeszcze dorzucę foto całościIMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210203/3732bafe137a666554c72238b8909573.jpg[/IMG]
Kto to ci chłopie zakładał ? chyba jakiś garażowy mechanik ! po pierwsze za grube przewody z wtryskiwaczy ! po drugie za długie !
Robiła się zbyt uboga mieszanka, gdy masz duże ciśnienie na listwie podczas jazdy ostatni wtryskiwacz ma najmniejsze ciśnienie które ucieka w poprzednie 3 już źle dobrane przewody nie trzeba tutaj mieć dyplomu z fizyki ale jakieś najmniejsze myślenie na poziomie małpy z afryki

Ostatnio edytowane przez kluska123244 ; 05-02-2021 o 15:35
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 06:07   #19
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

tak to mniej wiecej powinno wygladać prawidłowo
montaż nie mój ale zaczerpniety z netu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P7136753.jpg (93.4 KB, 50 wyświetleń)
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 14:00   #20
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Wypalone zawory w 1 cylindrze

U mnie też wtryski zamontowane w poziomie i na wiosnę chyba będę próbował zrobić je w pionie. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] możesz wrzucić kilka szczegółowych zdjęć z Twojego montażu w pionie? Jakich wtryskiwaczy używasz? Gdzie masz zamontowany reduktor i centralkę?
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.