Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2024, 21:33   #41
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie

Prośba o schemat podłączenia nagrzewnicy PTC.

Nie mam w aucie PTC (mam tylko zaślepkę - plastikową klapkę). Chcę dołożyć tą nagrzewnicę.

Kupiłem więc nagrzewnicę PTC. Zdemontowałem schowek przed pasażerem i zrobiłem dokładną wizję lokalną w poszukiwaniu wiązki i kostki przyłączeniowej. Na 99,9% moja oryginalna wiązka elektryczna w tym miejscu nie ma przewodów i kostki przyłączeniowej dla PTC.

W skrzynce bezpieczników pod maską - brak przekaźników oraz bezpieczników od PTC.

Chcę pociągnąć wiązkę elektryczną identyczną z oryginalną.

Czy ma ktoś schemat wiązki (podłączenia) nagrzewnicy PTC dla Mondeo Mk5 po facelifcie?


Ostatnio edytowane przez PRIMANUS ; 08-02-2024 o 21:50
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2024, 20:34   #42
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie

Dla zainteresowanych:

Nie miałem w moim Mondeo: grzałki PTC, nie miałem wiązki zasilającej, nie miałem wiązki sterującej, nie miałem fabrycznych bezpieczników i nie miałem fabrycznych przekaźników.

Czyli kompletne ZERO - najgorsza możliwa opcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Udało mi się:
1) dołożyć grzałkę PTC,
2) zbudować wiązkę zasilającą: 2 przewody 4mm2 i 1 przewód 6mm2 (ponieważ grzałka ma 3 sekcje: 500W, 250W i 250W),
3) dodałem zabezpieczenia ( 2x 30A i 1 x 60A) oraz 3 przekaźniki ( 2 x 30A i 1 x 70A)
4) wyselekcjonowałem z wtyczki C219 (która znajduje się pod wykładziną podłogową pasażera przy zawiasach drzwi na wysokości około 10-15 cm nad podłogą) trzy przewody sterujące dochodzące tam od modułu FCIM (piny nr 24, 35, 36). Te przewody sterują trzema przekaźnikami załączającymi napięcie na obwody grzałki.
5) przeprogramowałem Forscanem moduł FCIM (nagrzewnica PTC: "enabled")
6) I wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Bezapelacyjnie najgorsze było: włożenie (wciśnięcie) tej grzałki PTC w jej miejsce, bez wyciągania całej nagrzewnicy a więc całego kokpitu auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to możliwe, ale podchodziłem do tego 3 razy (nie mam garażu). 2 razy się poddałem, ale po tygodniu znowu próbowałem... i za 3-cim razem pokonałem ten problem - była to gimnastyka artystyczna na najwyższym poziomie i obie dłonie poranione od paznokci aż za nadgarstki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drugim problem pod względem trudności - było fizyczne zmieszczenie zabezpieczeń (bezpieczników) na głównych przyłączach zasilania (płytka znajdująca się pod pudełkiem bezpieczników w komorze silnika) - bo jest tam bardzo mało miejsca, a górna pokrywa tej "skrzyneczki rozdzielczej" musi się zamykać

Reszta do ogarnięcia w miarę łatwo, jeśli się ma trochę pojęcia o kabelkach i schematach elektrycznych.

Załączam schemat, jak powinien być zbudowany cały układ sterujący i zasilający (Mondeo rocznik 2019/2020).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat PTC 2019-.jpg (83.9 KB, 61 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez PRIMANUS ; 08-02-2024 o 21:58
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 21:12   #43
darekrog
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-01-2023
Skąd: Tychy
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie

Robiłeś może jakieś zdjęcia np tej wtyczki C219?
darekrog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2024, 20:45   #44
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie

Cytat:
Napisał darekrog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiłeś może jakieś zdjęcia np tej wtyczki C219?
Coś tam robiłem.

Załączam zdjęcie wtyczki C219.

W opisanym przeze mnie miejscu są 2 wtyczki (ta na wierzchu to C219, ta głębiej to jakaś inna - nie identyfikowałem jej, bo nie była mi potrzebna)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (91.6 KB, 50 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (92.2 KB, 47 wyświetleń)
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 20:47   #45
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie

Mam pytanie, ponieważ posiadam model 2018, więc schemat mam trochę inny, na schemacie 2014- przekaźnik nr2 dla diesla jest niejako rozdzielony od całego schematu, co prawda połączenia z niego wychodzące idą w te same miejsca ale różni się bezpiecznikiem, ponieważ dochodzi do bezpiecznika Mega F5 70A a nie jak na Twoim 60A.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat.jpg (92.9 KB, 11 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Krzak1 ; 21-04-2024 o 20:51
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.