Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2011, 14:27   #121
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał cyklonz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłby ktoś z testujących rozwiązanie kolegi się wypowiedzieć czy ta siatka spełnia swoje zadanie ?
nie wiem czy kolegi ale ja jeżdżę już dosyć długo z siateczką w odmie i na mój gust jest znacznie mniej oleju w układzie intercoolera co oczywiście nie oznacza że nie ma go wcale. jest mokro ale nie ma porównania z tym co było. ja wykorzystałem siateczkę z durszlaka stalowego ze stali nierdzewnej o średnicy ok 25 cm o bardzo drobnych oczkach (poniżej 1x1 mm) można też wykorzystać płaskie siatki do przykrywania patelni. durszlak kosztował mnie 15 zł i co najważniejsze można go kupić w większości sklepów gospodarstwa domowego. wyciąłem 3 kółka i poprzekładałem je pod różnym kątem. ze względu na możliwość wypadnięcia pojedynczych drucików zewnętrzną średnicę zrobiłem większą po obwodzie o ok 5 mm i pozaginałem krawędzie. wewnętrzna krawędź nie ma takiego problemu bo druciki rozchodzą się po całej powierzchni siateczek więc nie wypadną.

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 09:19   #122
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Witam ja osobiscie zrobilem sabie taka odme i drobnej siateczki mam chyba 4 albo 5 warstw dziala to znakomicie ostatnio sciagalem kolektor ssacy by wymienic uszczelki i bylem bardzo zaskoczony olej niesiony z odmy wystepuje w min ilosciach zrobilem ok 15 tys i jestem bardzo zadowolony. I tu pytanko ilosc oleju jest tak minimalna ze milo ale jak bede mial nieszczelnosc na ukladzie dolotowym to podejzewam ze bedzie duzo trudniej znalesc niz z zaolejona odma.
__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 21:02   #123
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Jeszcze raz Ja !!!
Najważniejsze, jakakolwiek będzie siatka lub "wełna" zatrzymująca (i skraplająca) pary oleju to zachować należy JEDEN warunek - grawitacyjny, powrotny spływ skroplin.
Innymi słowy SYFON nie tylko w ubikacji się sprawdza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 17:48   #124
Ner
ford::amateur
 
Avatar Ner
 
Zarejestrowany: 15-12-2011
Model: Focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Zatarłem kiedyś silnik benzyna 1,4 MPI. Zima, mróz cały dzień ok 12 C.W godzinach wieczornych uruchomienie , kontrolka się zapaliła. Na swoje nieszczęście ruszyłem,dom 2 km.Około 1 km jazdy, łomot. Po diagnozie i wykręceniu odmy, zatkana dosłownie smar. Silnik 150 kkm. Odma to ważna rzecz!
Ner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 22:25   #125
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Zatarłem kiedyś silnik benzyna 1,4 MPI
Cytat:
kontrolka się zapaliła
Cytat:
Odma to ważna rzecz!
silnik zatarłeś bo miałeś problemy ze smarowaniem a nie odmą kolego. jeśli odma jest zatkana to najczęściej po pewnym czasie są wycieki oleju przez uszczelki na silniku
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 10:43   #126
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

To moja odpowiedz na odmę kupiłem rurkę odmy i założyłem na nią peszel elektryczny o średnicy 20 mm wypuściłem jak najprostrzym odcinkiem nad sanki przedniego zawieszenia w pobliżu wydechu,otwór w rórze filtra zaślepiłem wytoczonym z polipropylenu korkiem z cybantem od dwóch miesięcy sprężarka i dolot oddychają czystym powietrzem żadnych plam na parkingu,nic nie zamarza jak u kolegi Smutnego indyka i mam nadzieję że nie zamarznie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0788.jpg (91.2 KB, 964 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0791.jpg (95.7 KB, 868 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0790.jpg (89.9 KB, 814 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 05-03-2012 o 00:46
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 06:08   #127
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

I ta wersja wszelkich przeróbek najbardziej mi się podoba. Co prawda już zakupiłem separator oleju, ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) ale już nie jestem pewien czy z niego skorzystam. Roboty sporo, a i efekt nie jest do końca taki jaki być powinien. (chyba?) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

P.S. Ta zakupiona przez Ciebie rurka nazywa się "rurka odmy"? Znalazłem taką rurkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale ona, tak mi się wydaje, jest za krótka aby zrobić tak jak u Ciebie.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 01-03-2012 o 14:36 Powód: nie cytujemy całych wypowiedzi poprzednika
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 10:51   #128
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Koledzy
Pare miesiecy temu zalozylem filtr wlasnej roboty (siatka z przykrywki na patelnie;p) i chcialbym sie podzielic swoja opinią.
Na poczatku nie bylo widać żadnej poprawy - poprostu bez zmian. Ale po paru tysiacach km dymienie przy przyspieszaniu bardzo sie zmniejszylo - tak jak zawsze widzialem w lusterku dym gdy przyspieszalem ostro, tak teraz nie ma po nim sladu - tlumacze to sobie tym, ze olej byl jeszcze na turbinie i w tych elementach, a potem wkoncu sie wypalil i nowy sie tam nie dostaje.
Polecam
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 07:00   #129
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta zakupiona przez Ciebie rurka nazywa się "rurka odmy"? Znalazłem taką rurkę
Ta rurka to przecież jakaś inna rurka-ja założyłem peszel na orginalną rurkę która się tam znajduje (tą która idzie do rury filtra powietrza) tylko obciętą na jakieś 7 cm od tego plastikowego króćca który wchodzi do pokrywy zaworów.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 18:21   #130
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta rurka to przecież jakaś inna rurka-ja założyłem peszel na orginalną rurkę która się tam znajduje (tą która idzie do rury filtra powietrza) tylko obciętą na jakieś 7 cm od tego plastikowego króćca który wchodzi do pokrywy zaworów.
OK, ale napisałeś, że nałożyłeś peszel Ø 20 mm. U mnie ta rurka ma 28 mm. Pasujący peszel to 36/29 mm. (36 to Ø zewnętrzna, a 29 wewnętrzna.)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 05-03-2012 o 18:42
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.