Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2018, 20:13   #1
Fuco
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 23-06-2017
Skąd: Olsztyn
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Oświetlenie i kontrola otwarcia bagażnika (związek lampki z kontrolką drzwi)

Witam serdecznie, Focus mk1 przed liftem, pb+LPG, kombi. Problem z kontrolą otwarcia klapy bagażnika.

Ciekawostka: przełącznik światła w bagażniku jest 3-pozycyjny.
  • W pozycji "włączone" świeci się kontrolka otwarcia drzwi.
  • W pozycji "wyłączone" świeci się kontrolka otwarcia drzwi.
  • W pozycji "auto" kontrolka otwarcia drzwi nie świeci, ale świeci się światło (właściwie żarzy, bo świeci może 20% jasności).
Opis sytuacji:
Po pierwszym zaświeceniu kontrolki sprawdziłem: pęknięty wężyk do tylnego spryskiwacza, kable zielone, niektóre połamane. Przy pierwszej wizycie na warsztacie polutowali mi fragment instalacji, naprawili wężyk, przez jakiś czas było ok.

Niedługo po kolejnym zaświeceniu kontrolki miałem okazję postawić fokę do zaufanego mechanika. Nie wiem dokładnie co tam zrobił, ale poprawił coś i znowu przez miesiąc było ok.

Parę dni temu zauważyłem, że świeci mi się lampka podświetlenia bagażnika. Kontrolka otwarcia drzwi nie świeci, a światło w bagażniku przygaszone, ale jest. Zgasiłem światło przełącznikiem i poszedłem do domu. Rano wsiadam - świeci kontrolka otwartych drzwi. Motyla noga. Znów bagażnik. Opis tego co się dzieje na początku posta.

Dodatkowe usterki, które mogą, ale nie muszą, mieć na sytuację jakikolwiek wpływ:
  • Walnięty centralny zamek. Drzwi kierowcy otwierają/zamykają pozostałe drzwi z opóźnieniem od kilku sekund, do kilkudziesięciu minut. Chyba klasyka w fordach.
  • Choinka w oświetleniu tylnej tablicy (LEDówki, więc to może wina ich, a nie instalacji).
  • Na niskich obrotach skrzypi coś w klapie bagażnika - uszczelka, zamek, zawiasy - do diagnozy.

Podstawowe pytanie: czy po raz trzeci działać z instalacją w okolicach klapy (źle polutowana instalacja, obluzowane styki, uszkodzenie zamka)? Pierwszy warsztat mógł zawalić sprawę, ale poprawiał po nim zaufany mechanik. A może usterka jest w obrębie lampki bagażnika, skoro jej pozycja ma taki wpływ na kontrolkę klapy?


Ostatnio edytowane przez Fuco ; 25-04-2018 o 20:19 Powód: Uszczegółowienie tytułu tematu
Fuco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 21:29   #2
Fuco
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 23-06-2017
Skąd: Olsztyn
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Oświetlenie i kontrola otwarcia bagażnika (związek lampki z kontrolką drzwi)

Z ciekawości sam zajrzałem w te rejony. Instalacja wyglądała w porządku, za to w gnieździe od kostki zamka coś nie grało, bo miernik pokazywał przejście chyba pomiędzy wszystkimi pinami niezależnie od pozycji zamka. Eureka - zamek przy połączeniu cieplutki. Pod plastikiem i uszczelką zebrał się jakiś osad, który zwierał piny. Wtyczka wygląda mniej więcej tak:
Cytat:
o-o o
o * o
A myślnik to były zwarte piny. One dawały efekt jak opisywałem.

Przy okazji: na piszczenie klapy wystarczyło poluzować śruby i cofnąć nieco ten "zaczep", na którym zatrzaskuje się zamek. Okazało się, że tam miałem luzy.
Fuco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
oświetlenie bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.