Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2022, 14:03   #61
Korul
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 04-09-2022
Skąd: ŁDZ
Model: Focus MK2 lift
Silnik: 1.6 duratorq
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.

Antek ale ja wymieniłem baterie na nówkę i nie działał
Dopiero gdy wziąłem 4x stacyjka od 0 do 2 pozycji pikło kliknąłem guzik na pilocie gdy jest w stacyjce i zaczął działać

Korul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 15:59   #62
jarasnet
ford::beginner
 
Avatar jarasnet
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Skąd: WLKP
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Centralny zamek nie reaguje

We Focusie 1.6 kombi przestał działać zamek centralny. Nie mam pilota tylko dwa kluczyki. Najlepsze że zanim przestał działać to się sam zamknął a ja miałem kluczyki zostawione w stacyjce. Otwarłem drugim kluczykiem ale już tylko wszystkie drzwi po kolei. Zamknięty został bagażnik i wlew paliwa. Dzisiaj sprawdziłem bezpieczniki no i tu jest mały problem. Wg instrukcji drukowanej którą mam w aucie za centralny zamek odpowiada bezpiecznik numer 55 pod schowkiem pasażera. Tylko ze u mnie to miejsce jest puste. Natomiast wg instrukcji w pdf z internetu powinien to być numer 134. Ale tak wysoka numeracja u mnie nie występuje. Sprawdziłem wszystkie z amperami 15, 20, 25 i nic. O dziwo po jakimś czasie puścił rygiel bagażnika, natomiast klapka paliwa nadal zablokowana.
Jakieś sugestie lub rady macie? Jak otworzyć klapkę paliwa? Na przyszły tydzień już mam umówionego elektryka, paliwa pół baku to jakoś dotrwam. Czy idzie w jakiś sposób otworzyć klapę bagażnika w kombi od wewnątrz gdy centralny ją trzyma(to tak na przyszłość)?
jarasnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 16:08   #63
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie reaguje

Cytat:
Napisał jarasnet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg instrukcji w pdf z internetu powinien to być numer 134. Ale tak wysoka numeracja u mnie nie występuje.
Masz instrukcję od polifta, a potrzebujesz instrukcji do przedlifta

Tak na szybko - odłącz akumulator na minutę. Podłącz ponownie (oczywiście radio się zresetuje itd) ale u mnie to pomogło na zacięty centralny.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 16:44   #64
jarasnet
ford::beginner
 
Avatar jarasnet
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Skąd: WLKP
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie reaguje

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz instrukcję od polifta, a potrzebujesz instrukcji do przedlifta

Tak na szybko - odłącz akumulator na minutę. Podłącz ponownie (oczywiście radio się zresetuje itd) ale u mnie to pomogło na zacięty centralny.
Mam drukowaną z 2006 roku czyli przed lifta. Odłączenie akumulatora nic nie dało
jarasnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 17:24   #65
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie reaguje

Cytat:
Napisał jarasnet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam drukowaną z 2006 roku czyli przed lifta
Cytat:
Napisał jarasnet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast wg instrukcji w pdf z internetu powinien to być numer 134
No to instrukcja jest drukowana czy z pdf? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 17:30   #66
jarasnet
ford::beginner
 
Avatar jarasnet
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Skąd: WLKP
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie reaguje

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to instrukcja jest drukowana czy z pdf? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dwie drukowana z 2006 i pdf z 2009 chyba. Przesyłam foto skrzynki pod schowkiem. Jak wg was numer bezpiecznika odpowiada za centralny? Zaznaczyłem nr 55 który wg drukowanej ma być od centrala a u mnie go nie ma.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarasnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 15:18   #67
jarasnet
ford::beginner
 
Avatar jarasnet
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Skąd: WLKP
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.

Szkoda że ktoś połączył mój temat z tematem pilota do centralnego. To dwie kompletnie inne sprawy. No ale trudno. Jestem po wizycie u elektryka. Centralny samoistnie się naprawił. Diagnoza elektryków jest taka że "kończy się" cała skrzynka z modułami i bezpiecznikami pod schowkiem pasażera. Można kupić nową (kiedyś niby 1800zł) lub używaną za kilkaset zł. Ale używana to loteria. Oni jaki firma nie mogą kupić używanej bo nie przysługuje im 14 dniowy zwrot. Ja mogę sobie kupić i oni mi założą a jak będzie coś nie tak to zwrot itd. Ciekawą kwestią jest to, że nie ma jednego bezpiecznika odpowiadającego za działanie zamka centralnego. Czyli czekam co będzie się działo dalej...
jarasnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2023, 09:45   #68
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.

GEM bardzo podstawowy, wersja bez centralnego z pilota.
Można wymienić na praktycznie dowolny i przy okazji mieć centralny z pilota.
Kupić ,zakodować, albo kupić z zakodowaniem i założyć samemu.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , centralny zamek , kluczyk , otwieranie , pilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.