Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2023, 18:54   #11
konrad1983
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-09-2022
Skąd: Chęciny
Model: Ranger
Silnik: Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 11
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

U mnie to samo, zapala się rezerwa że jeszcze 80 km zasięgu, czyli teoretycznie powinno zostać z 8 litrów, a zawsze tankuje do pełna wchodzi 64

konrad1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2023, 15:22   #12
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Troszkę pobawiłem się FORSCANem i znalazłem kilka opcji odnośnie rezerwy paliwa w zbiorniku tzw. DTE - Distance Till Empty (zdjęcie przed zmianami)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak na razie zmieniłem:
- DTE Calculation option in Productivity Screen (dodaje to dodatkową opcję w MENU, gdzie możemy wybrać czy DTE jest liczone normalnie czy jak auto jedzie z przyczepką - u mnie wybrana opcja z przyczepką była)
- DTE Level Configuration (zmieniłem na drugi algorytm liczenia, Fuel Level algorithm z Distance Based algorithm)
- DTE Empty value ( z 6 zmieniłem na 4 - wydaje mi się, że to chodzi i ilość galonów, które pozostają w środku gdy zapala się rezerwa i być może jest to prawda, bo 6 galonów to ok 20 litrów, a jak ostatnio zatankowałem idealnie po zapaleniu się rezerwy to do baku weszło 59-60 litrów jedynie)

Po paru minutach na jałowym, DTE zmieniło się u mnie z 500 na 550 km (ok 3/4 baku), więc coś działa, zobaczymy po większej ilości kilometrów.

Zapraszam do modyfikacji i zabawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: po przejechaniu 15 km DTE poszło na 600 km wiec coś się zmieniło. Teraz jest plan zatankowania auta od razu jak zaświeci się rezerwa i sprawdzenie ile litrów tym razem wejdzie.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 03-01-2023 o 18:23
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 15:17   #13
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Mały update.

Po zmianie DTE Empty Value z 6 na 4 jest lepiej. Jak świeci się rezerwa, że zostało 10-20km do pustego baku, to wtedy wchodzi do zbiornika 65 litrów (4 galony=15 litrów).

Teraz zamierzam zmienić DTE Empty Value z 4 na 2 = wtedy powinno zostawać w baku 7-8 litrów, to zatankowania przeszło 70 litrów byłoby i wtedy byłbym zadowolony.

Zobaczymy co wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 13:19   #14
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 196
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Witam! Również zmieniłem DTE z 6 na 4 i Fuel level algorithm - wyniki:
Trasa Krk-Waw-Krk - 637 km łącznie przy prędkościach 90-160 km/h (głównie 140 km/h) - rezerwa zaświeciła się ok. 20 km przed celem a potem zgasła (mocniejsze hamowanie) i zaświeciła się dopiero na ok 15 km przed celem. Po dojeździe do swojej stacji zatankowałem 67 litrów „pod korek”. Pierwsze odbicie było przy 64 litrach, ale zawsze dolewam do trzeciego odbicia.
Z tego wniosek, że w zbiorniku pozostało ok 13 litrów paliwa i wskazania kompa pokazywały 47 km. Zmiana jest na plus! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 14:06   #15
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Również zmieniłem DTE z 6 na 4 i Fuel level algorithm - wyniki:
Trasa Krk-Waw-Krk - 637 km łącznie przy prędkościach 90-160 km/h (głównie 140 km/h) - rezerwa zaświeciła się ok. 20 km przed celem a potem zgasła (mocniejsze hamowanie) i zaświeciła się dopiero na ok 15 km przed celem. Po dojeździe do swojej stacji zatankowałem 67 litrów „pod korek”. Pierwsze odbicie było przy 64 litrach, ale zawsze dolewam do trzeciego odbicia.
Z tego wniosek, że w zbiorniku pozostało ok 13 litrów paliwa i wskazania kompa pokazywały 47 km. Zmiana jest na plus! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i ekstra. Ja ostatecznie zmieniałem wartość na 2. Tak pasuje mi najlepiej i liczy całkiem dobrze już wtedy. Bo po paru tankowaniach z nastawą 4 zaczęło się rozjeżdżać jednak.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 15:13   #16
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 196
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

A w jakim sensie „rozjeżdżało się”?
2 galony to trochę ponad 7 litrów - nie za mało przy jeździe po nierównościach lub gwałtowniejszym hamowaniu?
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 16:20   #17
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w jakim sensie „rozjeżdżało się”?
2 galony to trochę ponad 7 litrów - nie za mało przy jeździe po nierównościach lub gwałtowniejszym hamowaniu?
Wiesz, to jest teoretyczna wartość jedynie, ile galonów zostaje. Jak paliwa zostało na 0km to maksymalnie 69-70 litrów udało mi się zatankować. Z nastawą 2 przejechałem już ponad 3500 km i nie zauważyłem żadnych problemów.

Poprzez rozjeżdżanie się mam na myśli, że na samym początku (po przekodowaniu) liczył prawie idealnie, potem mniej dokładnie jednak. Może ze względu na styl jazdy, trasa 130-150 km/h ze średnim spalaniem 10l/100km. A potem nagle w mieście dynamiczna jazda gdzie spalanie rośnie do 12-13l i komputer ciut głupieje, bo liczy wszystko na bieżąco.

Generalnie uważam, że skoro jest bak 80 litrów to warto by go wykorzystać. Robię spore trasy i nie chce mi się tankować co 500 kilometrów jak to było na samym początku, gdy zasięg był 20 km, a w baku ponad 20 litrów nadal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 10-03-2023 o 16:28
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 17:54   #18
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 196
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Słusznie - zmienię na 2 i potestuję. Dzięki za info!
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.