Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2023, 14:06   #361
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Pytanko mam, czy pasuje szyba tylnej klapy z przedlifta do polifta?


Ostatnio edytowane przez IRO3.5V6 ; 03-05-2023 o 10:20
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 10:20   #362
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Nikt tematu nie przerabiał?
Ktoś mi powiedział, że szyba fizycznie pasuje, tylko w polifcie jest w szybie antena wklejona a w przedlifcie nie. Te anteny i tak marnie ściągają, myślałem, żeby może antenę przerobić, wsadzić "bat" między dach a podsufitkę, jakiś wzmacniacz sygnału.....

Ostatnio edytowane przez IRO3.5V6 ; 03-05-2023 o 10:33
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2023, 13:03   #363
GrzegorzGR
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-07-2023
Skąd: WARSZAWA
Model: Edge
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Szyba czołowa Edge Titanium 2,0 EB USA

Przede wszystkim dzień dobry wszystkim. W sumie nie jestem pewien czy to dobre miejsce na ten temat ale w sumie gdzie szukać pomocy jak nie u źródła czyli użytkowników Edga. Otóż w czasie remontu mojego autka natrafiłem na nieoczekiwany problem. Nikt nie umie dobrać mi szyby czołowej do mojej wersji. Rocznik 2019,polift, Titanium. Nawet po VIN hurtownie rozkładają ręce. ASO też mało pomocne. Jeśli ktoś miałby do polecenia kogoś, kto by mi pomógł w ogarnięciu tematu byłbym bardzo wdzięczny.
GrzegorzGR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2023, 20:19   #364
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Szyba czołowa Edge Titanium 2,0 EB USA

Cytat:
Napisał GrzegorzGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Otóż w czasie remontu mojego autka natrafiłem na nieoczekiwany problem. ...
Po co więc się brać za auta z USA jak nawet błahe problemy są "nie do przejścia"???

Kolejny Kolega, do którego nie trafia prosta wiadomość - jest JEDNA FABRYKA WSZYSTKICH EDGe NA CAŁY ŚWIAT. W Kanadzie.
Wszystkie Edge poliftowe mają więc TEN SAM KSZTAŁT SZYBY!
Jedyny ewentualny "niuans" to, że w USA nie ma prawa być grzanej szyby przedniej. Oczywiście można sobie taką założyć, ale instalacji do jej podłączenia fabrycznie nie będzie. Da się jednak w razie czego dorobić. Reszta to "oczywista oczywistość". Jak jest kamera i czujnik deszczu - to szyba ma być pod kamerę i czujnik deszczu. A jak nie - to nie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2023, 08:41   #365
GrzegorzGR
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-07-2023
Skąd: WARSZAWA
Model: Edge
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Jednak miłoby by było, gdyby odpowiedział ktoś kto ma pojęcie o czym pisze. Temat ogarnięty. A rady typu ,,wszystkie mają ten sam kształt szyby,, i ,,w Stanach nie ma prawa być grzanej szyby,, zachowaj dla siebie. Bo patrz, w moim jest. Co prawda tylko w polu wycieraczek ale zawsze. Wystarczyło zobaczyć podłączenia w aucie. A szukając rozwiązania tego problemu nie do przejścia dowiedziałem się przy okazji, że w tym roczniku może być 4 rodzaje szyby o tym samym kształcie.
Poza tematem, dawno temu kiedy byłem jeszcze dość aktywnym użytkownikiem tego forum w C-Maxie to raczej pisał na nim ludzie którzy w temacie siedzieli a nie wydawało im się, że siedzą.

Ostatnio edytowane przez GrzegorzGR ; 20-08-2023 o 08:59
GrzegorzGR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2023, 12:53   #366
xelos80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Poszukuję do wersji 2019 titanium
1) Przedniego zderzaka część górną na 6 czujników i dolną, oraz prawy halogen.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2) Taką felgę

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poszukuję też kogoś kto przerobi co się da z USA na EU w Warszawie.
Ewentualnie chociaż przerobienie światła przeciwmgielnego tył i dorobienie ogrzewania przedniej szyby. Musze ją wymienic a tylko z ogrzewaniem widze do kupienia wiec czemu by nie dorobić odrazu

Czy ktoś ma może namiary na to wszystko?

Ostatnio edytowane przez xelos80 ; 05-09-2023 o 15:09
xelos80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2023, 19:40   #367
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Cytat:
Napisał GrzegorzGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....raczej pisał na nim ludzie którzy w temacie siedzieli a nie wydawało im się, że siedzą.
Nieźle mnie Kolega ubawił...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wolnej chwili może sobie Kolega poczytać - a nóż się czegoś dowie....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję od tego postu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2023, 08:36   #368
GrzegorzGR
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-07-2023
Skąd: WARSZAWA
Model: Edge
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Pewnie tak samo rozbawił jak mi Kolega pomógł. Ja jednak zaufam kanadyjskiemu salonowi w którym auto było kupione i serwisowane. Myślę, że w tym,konkretnym temacie ich informacje są pewniejsze. Ba, nawet po założeniu tej szyby mam tego pewność.

Ostatnio edytowane przez GrzegorzGR ; 10-09-2023 o 08:45
GrzegorzGR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2023, 16:35   #369
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Cytat:
Napisał GrzegorzGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jednak zaufam kanadyjskiemu salonowi w którym auto było kupione i serwisowane. Myślę, że w tym,konkretnym temacie ich informacje są pewniejsze
oczywiście może masz rację będąc w Kanadzie , lecz Europejskiego Edge z podgrzewanymi wycieraczkami szyby czołowej nie znajdziesz w ASO FORD-a , co najwyżej podgrzewana na całej powierzchni NIE biorąc pod uwagę innych dodatków , a tak konkretniej mówiąc wszystkie elementy blacharskie ( do których przyklejasz szybę czołową ) SĄ TAKIE SAME.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2023, 17:09   #370
GrzegorzGR
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-07-2023
Skąd: WARSZAWA
Model: Edge
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przeróbka USA->UE

Tak, tak. Tylko, że ja pytałem o szybę do auta które pierwsze dwa lata jeździło w Kanadzie zanim trafiło do USA i finalnie do mnie i PL. I tu były lekkie schody, bo tak jak pisałem nikt w Polsce nie wiedział na 100% jaka to szyba. Może taka a może nie taka. Po Carfaxie doszedłem gdzie był serwisowany i o dziwo uprzejmy pan znalazł mi tę szybę i wytłumaczył o co chodzi. Tak samo z lusterkiem którego też nie bylo co jeszcze bardziej zaciemniło obraz. Dostałem jeszcze 10 stron wyposażenia z VIN i i wtedy klocki same się złożyły.

Ostatnio edytowane przez GrzegorzGR ; 10-09-2023 o 17:24
GrzegorzGR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
części , lakierowanie , naprawa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.