Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2023, 06:40   #11
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

BTW: myślał ktoś o wymianie miski olejowej skrzyni na taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dodatkowy radiator na obudowie plus korek spustowy oleju, to ciekawa propozycja.
Gdzieś czytałem, że za montaż w ciągu 30 dni od zakupu i przesłanie zdjęć zamontowanego produktu, dają cashback na 50% wartości, a to już ciekawa cena…

SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2023, 19:05   #12
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Buletyn techniczny na USA odnośnie szarpania skrzyni 10R80, ciekawe kiedy przyjdzie to do nas:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 08:31   #13
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Pewnie nigdy - zbyt dużo pracy i kosztów w razie ewentualnego, większego problemu.
Ps. Wczoraj zrobiłem łącznie ponad 600 km - skrzynia faktycznie lepiej pracuje (nie szarpie), szczególnie w trybie „Sport”.
Zauważyłem jednak pewną jej wadę: jak jest gorąco i dłuższy czas jedziemy z prędkościami autostradowymi, to odnoszę wrażenie, że zaczyna „zamulać” - „przeciąga” biegi i wyje podczas mocniejszego dodawania „gazu”. Według mnie to problem z olejem - niby skrzynia jest bezobsługowa, ale mam wrażenie, że olej szybko się degraduje przy wyższych temperaturach zewnętrznych. Pewnie to wina braku chłodnicy oleju skrzyni - w Stanach montują (nie we wszystkich) a u nas nie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 15-08-2023 o 08:48
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 11:03   #14
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Cześć wszystkim.
Kolego montują chłodnice oleju skrzyni,przynajmniej mój rocznik koniec 2019 wildtrak biturbo ma takową,.Przy przebiegu 130 tys miałem wymianę skrzyni automatycznej na gwarancji w fordzie Kraków krzemionki,wraz ze skrzynią wymienili mi układ chłodzenia skrzyni bi było w nim dużo opiłków że skrzyni.Objaw skrzyni miałem taki że w pewnym momencie jak się jechało autostrada np 20km z prędkością ok 12-160 to wypadały biegi i skrzynia nie ciągła (obroty rosły )auto szarpało i zwalniało.Cos się zmieniło w skrzyni,dodam że bardzo dbam o rangera olej w skrzyni wymieniałem przy 60 i 120 kim.
Olej w silniku pierwszy raz po 1000 km następnie co 13 tys km .z silnikiem niema problemu w zasadzie do 130 tys nie miałem żadnego problemu ,skrzynia wymieniona na nową i auto jeździ jak nowe .
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 12:31   #15
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Dobrze, że zaznaczyłeś „mój”. Sprawdzałem w necie i do 10R80 były dwa rodzaje chłodnic oleju: mała chłodniczka po lewej stronie i duża chłodnica (szeroka jak miska skrzyni) na czole miski olejowej skrzyni.
W swoim aucie nie mam żadnej z nich. Napisz, którą posiadasz „u siebie”.
BTW: czy aby napewno opiłki były w chłodnicy oleju skrzyni, czy w filtrze oleju skrzyni?
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 19:16   #16
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Kolego mam dużą chłodnice oleju zamontowaną,ja opiłków nie widziałem na oczy ,to są informacje które przekazał mi serwisant,generalnie auto w serwisie na Krzemionkach stało ponad miesiąc ,testowali patrzyli bo objawy mechaniczne uszkodzenia były natomiast za specjalnie nie pokazywał błędów żadnych.Kilka razy udało mi się wywołać błąd przegrzania skrzyni biegów ja to bym powiązał z olejem lub pompą olejowa w tej skrzyni ,nadmiernie iż w serwisie bywam reguralnie na przeglądach i nic wczesniej nie wychwycili podejrzewam że albo źle wymieniają olej w tej skrzyni albo może o zgrozo zrobili mnie w ciula .Twierdzą że tam jest niewymienialny filtr oleju a ja twierdzę że jest.w każdym razie byłem w lutym na przeglądzie 125 tys wymienialem też olej skrzyni przedłużyli mi wówczas gwarancję ford 12 na kolejny rok i około miesiąc później zaczęły się moje problemy ,kilka razy byłem na serwisie w marcu i kwietniu na diagnostyce która ich zdaniem nic nie wykazywała nawet dostarczałem im filmiki co się dzieje aż w końcu główny mechanik w maju pojechał ze mną na testy i pokazałem mu co jest i zakwalifikowali po miesiącu auto do wymiany skrzyni na koszt forda wraz z układem chłodzenia bo wykryli w układzie bardzo dużo opiłków,domniemywam że z pomy oleju .

Bump:
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 22:29   #17
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

ASO na Krzemionkach ma dobre opinie - sam ich polecam do spraw - stricte - ”fordowskich”. Jednak po tym jak usłyszałem, że moja skrzynia „nie posiada filtra oleju”, nauczyłem się jednego: ASO też nie jest nieomylne.
Co do wymiany oleju - zakładam, że odsysali przez bagnet bo inaczej zauważyliby, że tam jest odkręcany filtr. Sam tak zrobiłem, ale to jest „pośrednia” metoda a nie kompletna wymiana oleju (odsysamy tylko 4,5 kwarty z 7 kwart). No chyba, że za każdym razem zdejmowali miskę i zakładali z nową uszczelką a to jest już granda a nie serwis.
Summa summarum masz szczęście, że masz chłodnicę oleju skrzyni - ja nie mam…
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2023, 08:42   #18
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Z tego co się już dowiedziałem to auta po lutym 2020 wielu części czy dodatków nie maja ,było to chyba związane z pseudo pandemia .Przy 60 tys jak mi wymieniali olej to ponoć ściągali miskę skrzyni i uszczelki nowe dali (twierdzili że nie mają jeszcze przyrządu do wymiany oleju w tej skrzyni ) a przy 125 tys nic nie napisali już więc sam już nie wiem jak oni to robią i czy to robią,musiałbym stać koło mechanika a jak tam jeździsz to sam wiesz że przez tą szybę na piętrze nie zawsze wszystko widać pozatym czas.koledzy mają rangery w t mobile z roku 2021 tylko te 170 km xlt i płaczą że raz na miesiąc są w serwisie bo auto mega awaryjne ,jciagle sprzęgła wtryski pompy itd trochę to dziwne jest słyszałeś coś o awaryjnosci tych aut bo jakoś naszczescie mnie to omija a za awarie skrzyni to ja winilbym serwis na szczęście wzięli to na klatę .myślę że powodem było zaniedbanie wymiany filtra skrzyni i całościowego oleju.
Pozdr
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2023, 18:16   #19
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Rangery w T-mobile ? A to ciekawe...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Rozumiem, że wymieniając olej w skrzyni, wyjąłeś bagnet z miarką od góry tj. podnosząc maskę i odsysając to za pomocą pompki z rurką co tam "weszła" w miejsce bagnetu? W jaki sposób potem wlałeś olej?

Próbowałeś potem odpalić silnik, poruszać trochę skrzynią na D,R, N, P aż trochę oleju zassie i jeszcze trochę dolewałeś czy nie było to konieczne?

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 16-08-2023 o 21:07
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2023, 20:04   #20
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Ok takie rzeczy co robili i jak musiałbyś pytać forda ,kolejny raz tylko umocnilem się w przekonaniu że jak człowiek sam nie dopilnuje wszystkiego to tak potem wychodzi.naszczescie wszystko dobrze się skończyło bo wymienili mi skrzynie na nową ,myślę że te skrzynie mają problem przez niewłaściwa wymianę oleju i filtra oleju, jeżeli ford odstawia taka maniane to zgroza.trzeba szukać jakiegoś speca od automatów w Krakowie bo do nich na wymianę już nie pojadę .
Pozdrawiam
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.