Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2023, 19:21   #11
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: 2.0 duratorq powershift - wymiana oleju w skrzyni

Przebieg ? Te skrzynie powinny mieć wymianę oleju co 60 tys / producent GETRAG /. Zapytaj mechanika, co zrobi jak skrzynia zacznie przeciągać ? Wymieni olej ? Pomoże tak samo jak umarłemu kadzidło. Masz blisko dobry serwis skrzyń biegów. Osobiście zleciłbym im wymianę statyczną z wymianą filtra wewnętrznego. Chwalą się, że mają sposób na wymianę filtra wewnętrznego bez demontażu skrzyni. Nie będę się rozpisywał, ale w/g procedur serwisowych jego się nie wymienia, chyba że zdemontuje się skrzynię i rozbebeszy. Oni chyba demontują mechatronikę i docierają do filtra. Zadzwoń, popytaj, masz blisko, jeśli Twoje Świecie, to, to z zapachem z zakładów papierniczych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2023, 22:08   #12
toledo7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Ire
Model: Mondeo MK5 Vignale
Silnik: 2.0 TDCI 210 hp twin turbo
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni PowerShift.

Moge Ci powiedziec jak u mnie to wygladalo w skrocie.
Mondeo 2015r biturbo,powershift najechane ma 215tys km
Wymiana oleju wraz z filtrem zewnetrznym co 50tys km (film na YouTube)
Olej Valvoline o tych samych parametric co fordowski.
Skrzynia pracuje caly czas bardzo dobrze, nie szarpie plynnie zmienia biegi.
Niestety w zeszlym tyg cos zaczelo od czasu do czasu delikatnie jakby dzwonic, ocierac, odczuwalne jest to bardzo delikatnie na karoseri.
Wstepnie podjechalem do mechanika,aby zerkna co moze byc nie tak.
Twierdzi,ze dwumasa pada.
I teraz pytani do osob, ktore wymienialy ta dwumase jaka kupic?
Czy aby ja zdjac, wymienic potrzebuje jakis specjalny sciagacz badz klucz do tego?
Jesli tak to jaki?
I jak tam jest ze sprzeglem,gdzie dokladnie jest umieszczone I jak wyglada,czy wymienia sie razem z dwumasa.
Ja niestety nie mam pojecia wiec z mila checia zapoznam sie z radami kolegow, ktorzy siedza w tym temacie I podziela sie swoimi opiniami oraz doswiadczeniami.
Vin auta WF0DFXWPCDFL04411

Dziekuje I pozdrawiam
toledo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2023, 13:10   #13
toledo7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Ire
Model: Mondeo MK5 Vignale
Silnik: 2.0 TDCI 210 hp twin turbo
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni PowerShift.

Nikt nic nie pomoze,podpowie?
toledo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2023, 18:11   #14
Toshiro
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-07-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni PowerShift.

Hej. Sprzęgła są dwa i są zbudowane z tarcz ciernych. Dwumasa a w tym przypadku tłumik drgań to koszyk ze sprężynami z plastikowymi przekładkami. Pewnie plastiki pękły i stad masz takie objawy. Specjalista nie jestem ale z twojego rocznika wynika ze jest to PS po modyfikacjach i tłumik drgań jest wyciągnięty pomiędzy skrzynie a silnik czyli nie ma potrzeby otwierania skrzyni żeby go wymienić. Jedno co na pewno mogę ci poradzić to szukaj serwisu, który zna PS bo to specyficzne skrzynie. Nie mowie ze złe ale lepiej jechać tam gdzie się znają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Toshiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2023, 19:22   #15
toledo7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Ire
Model: Mondeo MK5 Vignale
Silnik: 2.0 TDCI 210 hp twin turbo
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni PowerShift.

Dzieki za odpowiedz.
Jeszcze jedno pytanie czy do sciagniecia dwumasy, sprzegla potrzebuje jakis sciagacz badz klucze specjalne?

Bump: Dzieki za odpowiedz.
Jeszcze jedno pytanie czy do sciagniecia dwumasy, sprzegla potrzebuje jakis sciagacz badz klucze specjalne?
toledo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 15:39   #16
grrzes966
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-08-2014
Skąd: Świecie
Model: Ford Mondeo Mk V
Silnik: 2000
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2.0 duratorq powershift - wymiana oleju w skrzyni

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przebieg ? Te skrzynie powinny mieć wymianę oleju co 60 tys / producent GETRAG /. Zapytaj mechanika, co zrobi jak skrzynia zacznie przeciągać ? Wymieni olej ? Pomoże tak samo jak umarłemu kadzidło. Masz blisko dobry serwis skrzyń biegów. Osobiście zleciłbym im wymianę statyczną z wymianą filtra wewnętrznego. Chwalą się, że mają sposób na wymianę filtra wewnętrznego bez demontażu skrzyni. Nie będę się rozpisywał, ale w/g procedur serwisowych jego się nie wymienia, chyba że zdemontuje się skrzynię i rozbebeszy. Oni chyba demontują mechatronikę i docierają do filtra. Zadzwoń, popytaj, masz blisko, jeśli Twoje Świecie, to, to z zapachem z zakładów papierniczych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No więc orientowałem się w tym asb który mi podlinkowałeś i Pan z serwisu powiedział że w grę wchodzi tylko wymiana dynamiczna . Opcją z 1 filtrem 2300 opcją z dwoma 3000 PLN. Coś mi tu drożyzna zajeżdża . Tu wszyscy piszą o wymianie statycznej w PS... Ja już nie wiem w co wierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grrzes966 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 15:46   #17
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni PowerShift.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu masz wszystko

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W ciągu 10 dni 3 tematy ,używajcie proszę panowie opcji szukaj zanim założycie 100 nowy wątek.
Temat interesujący, więc byłoby fajnie, gdyby znawcy się wypowiedzieli, bo wątek podlinkowany przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 4 lata temu już nie istnieje.
Tak btw - warto to mieć na uwadze, że czasem są one np. przenoszone do innego działu albo giną z innego powodu.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu Wi-Fi (sąsiada)
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 16:03   #18
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: 2.0 duratorq powershift - wymiana oleju w skrzyni

Cytat:
Napisał grrzes966 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko wymiana dynamiczna . Opcją z 1 filtrem 2300 opcją z dwoma 3000 PLN
Ciekawe po co robić wymianę dynamiczną przy opcji z dwoma filtrami skoro i tak wybebeszają skrzynię . Niestety na dynamicznej jest najlepsza przycinka, a robota prosta. Sam w swoim aucie robiłem statyczną i w cenie 2300 zł , mogę zrobić sobie jeszcze co najmniej 4 .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 16:10   #19
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: 2.0 duratorq powershift - wymiana oleju w skrzyni

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety na dynamicznej jest najlepsza przycinka, a robota prosta.
Dynamiczna ma sens w takich skrzyniach gdzie dużo oleju zostaje podczas klasycznej wymiany (np. 40-50%), w PS jest ok. 7l a podczas wymiany schodzi 6l+ także dynamiczna jest praktycznie bez sensu aczkolwiek sam w sobie taki rodzaj wymiany nie zaszkodzi (chyba, że zostanie przeprowadzona nieprawidłowo np. zostaną wprowadzone zanieczyszczenia albo będzie problem z ciśnieniem oleju w skrzyni, podczas dynamicznej takie ryzyka są znacząco większe)

W PS statyczna wymiana Ford mówi co 60tkm, Getrag mówi 48tkm więc najlepiej robić ok. 40tkm. Brak wymiany będzie skutkował awarią skrzyni w krótkim czasie po terminie. Za często nie da rady wymienić i sama wymiana nie zepsuje skrzyni.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2023, 21:10   #20
rysiek53
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 17-11-2022
Skąd: Oświęcim
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 150km
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni PowerShift.

Pytałem w dwóch różnych ASO FORD i twierdzą że w tych skrzyniach nie jest zalecana wymiana dynamiczna, dobrze jest wymienić po.ok.40tys. bo się trochę przepłucze, a także po upływie 3 lat.
rysiek53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.