Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2023, 18:22   #1
lewandowskaewa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2023
Model: Fiesta mkV
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Zakłócenia w radio - moduł bluetooth -> AUX

Dzień dobry,
mam problem z zakłóceniami w fabrycznym radio. Samochód to Ford Fiesta 1.4 TDCI z 2007r, radio Ford6000CD (ze słuchawką w prawym dolnym rogu).

Kupiłam sobie adapter Bluetooth taki jak ten https://pl.aliexpress.com/item/32954282925.html po podłączeniu i zasilaniu z akumulatora wszystko ładnie gra, ale.... dopóki nie uruchomię silnika. Gdy tylko silnik zaczyna pracować w głośnikach słychać ciche piski i szum. Postanowiłam podłączyć więc pod wtyczkę i korzystać z zapalniczki do zasilania, ale efekt jest dokładnie ten sam... Jestem zdziwiona, bo siostra ma taki moduł w Citroenie i u niej gra jak bajka, a u mnie takie chocki. Zdesperowana kupiłam adapter AUX https://e-baseus.com/product-pol-1708-Baseus-BA01-Adapter-transmiter-Audio-AUX-odbiornik-dzwieku-Bluetooth-5-0-do-samochodu.html i jest on zasilany USB, więc korzystam z ładowarki podłączanej do zapalniczki i okazuje się, że.... są dokładnie te same zakłócenia...

Dodam jeszcze, że te same objaway mam u rodziców, samochód dokładnie taki jak mój, więc to nie wina mojego egzemplarza...

Za radą kuzyna, próbowałam nawet zastosować filtr przeciwzakłóceniowy (bo mówił o jakiejś pętli masy) i jest bez zmian...

Co może być przyczyną? Czy można to jakoś "domowym" sposobem wyeliminować, czy trzeba udać się do fachowca? Bardzo proszę o jakieś sugestie, bo naprawdę jestem załamana.

Bump: PS
Właśnie sprawdziłam pewien pomysł, i gdy zasilę adapter Beasus powerbankiem nie ma tych zakłóceń, może to pomoże. Niby to jakieś rozwiązanie, ale... chciałabym mieć jak u siostry, bez całego tego bałaganu, wszystko schowane i wnętrza nic nie szpeci.

lewandowskaewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.