Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2023, 09:52   #1
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Trzecie Światło STOP w skrzydło

Cześć
Do auta będę dokładał skrzydło (oryginalna część Forda) Zauważyłem że fabrycznie światło stop jest montowane do skrzydla (jak na foto). Jak to wygląda w przypadku dokładania skrzydła? Orynalny stop się przekłada na skrzydło? Do kupienia jest "Zestaw montażowy". Ale nie wiem co naprawde jest jego zawartością

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 05-06-2023 o 10:13
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 11:53   #2
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Swiatło STOP w skrzydło do MK5

Jak bierzesz ten sportowy to ma białą oprawkę od światła stop, zwykły spoiler bo tak to chyba nazywają ma czerwoną. Nie wiem czy kupujesz nowy czy używany ale na jednym filmiku Przemysław Stępień wymieniał to u siebie ze zwykłego na sportowy.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 13:33   #3
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

Troche mnie wystraszyles ze sa dwie wersje spoilera. Ale ten "zwykly" spoiler to maja zupelnie wszystkie auta. Spoiler, ktory jest na foto mam nadzieje jest w tylko jednej wersji? On fabrycznie czy nie idzie na ten normalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Stepien na wideo widocznie odzyskal skrzydlo z innego auta, i moze dlatego mial komplet kabli i rurke spryskiwacza. Moze nawet lampe? W kazdym razie film odpowiedzial mi na pytanie jak zaslepic dziure po poprzedniej lampie. A to sam spoiler ja zamyka.
Dlatego mysle ze do spoilera trzeba dokupic ten set (jest wspomniany w ofercie sprzedazy samego spoilera)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po ogladnieciu video zaczynam identyfikowac elementy z obrazka z oferty:
- uszczelka (zielona)
- zlaczka wezyka spryskiwacza
- spinki lampy
- wiazka el (czerwona)?
- ie wiem co to jest to czarne i niebieskie w prawym gornym roku schamtu

Ciagle nie wiem czy samo skrzydlo (nowe) sprzedawane tylko z podkladem (do malowania), zawiera lampe stopu? Jakos mi to nie pasuje. No i wtedy pytanie czy przeklada sie te lampe z normalnej klapy.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 05-06-2023 o 14:07
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 16:11   #4
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

Ja mam wersję titanium x sport (2015) i o dziwo mam zwykły spoiler. Z tego co zauważyłem to wersje st-line po 2019 mają już ten sportowy dłuższy spoiler. Jak byś miał cały do przełożenia/dołożenia tak jak Przemek te pewnie kwestia wytnij / wklej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak byś patrzył używanego to najłatwiej właśnie poznać po kolorze światła w spoilerze. Czerwone mały /zwykły, białe /duży (sportowy).

Ostatnio edytowane przez mrk26 ; 05-06-2023 o 16:28
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 18:05   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Dlatego mysle ze do spoilera trzeba dokupic ten set (jest wspomniany w ofercie sprzedazy samego spoilera)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[...]
polski link i info

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 18:42   #6
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

Nie linkowałem angielskiego choć jest tańszy bo Michał chyba obecnie w Czechach przebywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 19:10   #7
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

te sama wersje mamy na czeskich stronach. po dzisiejszym kursie to cena identyczna prawie co do zlotowki. I to chyba ten “dlugi” czyli jedyny dzis dostepny? Z foto w ofertach widze "na oko" te same wingi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz gdzies foto tego krotszego (albo swego auta)? Jak zapytam google o titanium x-sport to mi wyskakuja tylko MK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A zeby tego było mało, w polskim katalogu cytowanym przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest napisane "Do wersji kombi, z wyjątkiem ST-Line" (btw na czeskiej stronie tego wyjątku nie ma). Myślałem że to dlatego że wszystkie ST-LINE muszą mieć skrzydlo. Przez przypadek kliknałem na link PDF na tej samej stronie i prosze, na pierwszej stronie ST-LINE bez skrzydła. No to jak? ST-LINE ma inne skrzydło niż to z oferty czy co?
BTW w tym samym katalogu sa progi STLINE, i tam też informacja ze "z wyjatkiem ST-LINE". Moze na tej focie jest dostylizowana wersja standardowa a stline faktycznie musi miec progi i skrzydlo. No ale co jak komus sie polamie...
Juz pomijam sam fakt ze to przedlift a w polificie przynajmniej przód jest zupełnie inny (ale progi i skrzydło te same)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 05-06-2023 o 20:00
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 20:16   #8
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz gdzies foto tego krotszego (albo swego auta)?
Wrzuciłem zdjęcie swojego, mogłeś nie móc znaleźć bo (ta wersja) to typowy twór na rynek angielski.

Nie wiem czemu załadowało to zdjęcie przekręcone....

BTW
Na angielskiej stronie forda jest promocja [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230605_200058_HDR.jpg (86.3 KB, 7 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez arturek ; 06-06-2023 o 17:05
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 23:54   #9
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzuciłem zdjęcie swojego, mogłeś nie móc znaleźć bo (ta wersja) to typowy twór na rynek angielski.

Nie wiem czemu załadowało to zdjęcie przekręcone....
Dla mnie to wyglada jak standardowy daszek co maja wszystkie MK5

Dzieki za promocje. Pewnie przesylka nie bylaby tania no i pewnie jeszcze cło i VAT . Ale cena o prawie polowe mniejsza niz u nas :-o W kazdym razie ja zamowilem u swojego serwisu. Zalatwia malowanie (w tym progow) i montaz wiec tak latwiej.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 05-06-2023 o 23:58
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2023, 06:37   #10
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Trzecie Światło STOP w skrzydło

Tak, mój jest standardowy, ten większy widziałem tylko w wersji st-line po 2019 roku.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.