Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2012, 16:12   #1
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Question Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturze

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukałem podobnego problemu ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Jeśli oczywiście temat taki istnieje to z góry przepraszam.


Otóż sprawa wygląda następująco w mojej foce (1.6 TDCI 05/06r. ponad 253 tyś przebiegu i chip). Zaczyna szwankować klimatyzacja objawia się to w taki sposób, że jak się jeździ spokojnie przy temp do ok. 22 st. na zewnątrz to układ mrozi.

Ale już jak się "deptnie" słychać charakterystyczne kliknięcie i klima się wyłącza. Do normy wraca dopiero jak się pojedzie spokojniej. Przy wysokich temperaturach zewnętrznych i korkach nie działa całkowicie tj. nie włącza się sprężarka.


Miałem kiedyś sytuację z zapchaną chłodnicą klimy ale wtedy objaw był taki, że auto traciło moc. Układ jest szczelny, klima nabita.

Ktoś ma jakieś propozycje?? Podejrzewam jakiś czujnik ale nie mam za bardzo konceptu.

xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 20:52   #2
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

Cytat:
Napisał xander! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem kiedyś sytuację z zapchaną chłodnicą klimy ale wtedy objaw był taki, że auto traciło moc. Układ jest szczelny, klima nabita.
Czy przypadkiem klima nie została nabita ponad normę? Czujnik ciśnienia wyłącza spręzarkę, gdy ciśnienie nadmiernie wzrasta (wysokie obroty, temperatura).

Swoją drogą co ma zapchana chłodnica klimy do mocy auta?
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 21:23   #3
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

Ponad normę na pewno nie bo nie była nabijana od dłuższego czasu, tylko na maszynie wyszło, że jest ok.

Chłodnica jaki ma wpływ to nie wiem, wtedy użytkował ten samochód mój ojciec i serwis wydał taką diagnozę. Objaw był taki, że przy prędkości ponad 80 km/h auto nie miało mocy ale klima działała. Przeczyścili tą ową chłodnicę i działało.

Będę musiał podjechać do mojego mechanika w takim razie. On mówił, że temat zna ale auto musi zostać i mu się przyjrzeć. Chciałem się tutaj troszkę w wiedzę uzbroić żebym nie dostał ew. diagnozy z kosmosu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 07:57   #4
Regis_____
ford::average
 
Avatar Regis_____
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-05-2012
Skąd: Nowy Targ
Model: Fiat Panda 100HP
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 153
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

A czy problem nie pojawił się po Chipie? Bo jeśli tak, to chip jest tak zmodyfikowany, by wyłączać wszystko, co może osłabiać samochód przy ostrym przyśpieszaniu.
Regis_____ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 17:49   #5
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

Tak też pomyślałem na początku.

Ale chip już w tamtym roku był a problemu nie było..
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2012, 07:27   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

hmmm niewiem po co ten chip..ale...

objaw troche wyglada na slabe chlodzenie ukladu lub zbyt mala ilosc czynnika.

co kolega musi sprawdzic to 2 czujniki...
-wysokiego cisnienia hight pressure -z 4 kabelkami
-niskiego cisnienia low pressure -z 2 kabelkami...najlatwiej zaczac od niskiego cisnienia.

Jak to sprawdzic...?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na 1 stronie tego tematu sa opisane czujniki..w ff2 sa inne kolory kabelkow ale zasada dzialania jest ta sama.

uwaga w wersjach benzynowych z elektroniczna klimatyzacja jest inaczej!!!!
tam jest czujnik cisnienia w ukladzie klimatyzacji i mozna odczytac wartosc cisnienia.
-ale jest takze przelacznik niskocisnieniowy czyli cos takiego jak low pressure switch i tez mozna w taki sam sposob sprawdzic.

jezeli okaze sie ze te czujniki nie rozlaczaja sprezarki to wina jest najprawdopodobniej w sterowniku silnika lub chipie...lub przegrzewa sie silnik.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 03-09-2012 o 07:29
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2012, 11:11   #7
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

O to mi chodziło ślicznie dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2012, 22:10   #8
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

Ja miewam podobnie u siebie. Przy upałach/intensywnym schładzaniu klima pracuje jak trzeba, ale po jakimś czasie (nie mierzyłem, ale interwały wydają się być przybliżone, jak nie takie same) siła nawiewu spada, a w środku nieznaczna różnica - co to może byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 07:27   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

bo dzialanie ukladu klimatyzacji zalezy od cisnienia w ukladzie.
a cisnienie w ukladzie zalezu od temperatur parownika i skraplacza.

im bardziej sie ochlodzi samochod tym czynnik mniej chlodzi i sie bardziej ochladza-automatycznie.
to znaczy ze normalnie uklad klimatyzacji oparty tylko na 1 czujniku cisnienia pracuje tak jakby byl zaprogramowany ze jak schlodzi do ppewnego poziomu to juz pozniej chlodzi mniej...dlatego tak bardzo wazna jest wlasciwa ilosc czynnika w ukladzie..a w zasadzie nie ilosc czynnika a cisnienie-bo chodzi o czujnik cisnienia.

Zizzy..rozumiem ze u ciebie jest tak ze jak jest goraco to chlodzi a jak sie juz troche ostudzi i zmniejszysz nadmuch to chlodzi slabiej..i wydaje ci sie ze za slabo..jak dobrze rozumiem to dobij sobie mniej wiecej 200-250g czynnika (na 600calkowitego).

powinienes wowczas zobaczyc poprawe...

ps. zrob tak jak ci mowie...jesli zrobisz inaczej i roznica w dobiciu bedzie niewielka to mozesz nie zobaczyc roznicy, a czasami 600g fabrycznych to troche za malo.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 07:54   #10
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: Klimatyzacja wyłącza się przy dynamicznej jeździe, postoju i wyższej temperaturz

Mjprzem, dzięki za twoje odpowiedzi.

Sytuacja się zdarza regularnie. Tzn. jak było ok. 1/2 czynnika i po pełnym napełnianiu. Niemniej jednak, zdarza się to po bardzo intensywnej pracy A/C (przeważnie mam 19oC, na AUTO, z nawiewem na twarz).

Bump: A w ogóle to spadek mocy silnika podczas znacznej pracy A/C jest feralnie rozwiązanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie raz silnik stanął podczas ruszania - trzeba więcej gazu dawać. Tragedia!
Do tego to doprowadza, że często przed wyprzedzaniem (gdzie wiem, że będę potrzebował mocy) przełączam A/C na ECO po to by z powrotem przełączyć po manewrze.
Czy ktoś tak z was ma i czy jest na to jakaś rada?!
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.