Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2014, 16:24   #1
Ryszaard
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2012
Skąd: Stargard
Model: fusion
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża

Witam wszystkich,mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej,mianowicie zaniża mi on prawidłowe wartości o jakieś 3-4 stopnie ale zawsze niżej,wiec,czy może mi ktoś napisac czy jest możliwośc jakiejś korekty tego czujnika(regulacja)i gdzie konkretnie znajduje się ten czujnik(fusion 1560cm,tdci,2008 może jakaś fotka umiejscowienia jeśli ktoś takową posiada,dziekuję z góry za pomoc,pozdrawiam wszystkich,r.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-02-2014 o 16:32
Ryszaard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 06:10   #2
charon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2006
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?

Witam . Wymienić czujnik, nie kosztuje dużo, łatwo się wypina, a schowany pod przednim zderzakiem na belce mniej więcej w osi siedzenia kierowcy.
charon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 13:02   #3
onaro
ford::average
 
Avatar onaro
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-05-2014
Skąd: Wronki
Model: fusion
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?

Witajcie - i pozwólcie że odświerzę....

Mam pytanie w delikatnie innej kwestii samego czujnika temperatury. A mienowicie, czy wie ktoś co trzeba kupic i jak zamontować by mieć wskaźnik temperatury zewnętrznej w Fusionie?

W sumie nie mam pojęcia jak i gdzie to się powinno wyświetlać ... - moze mi ktoś przybliży albo poda fotkę.

Wwyświetlacz mam oryginallny, który pokazuje ile mogę zrobić jeszcze na zbiorniku paliwa kilometrów, kilometry dzienne i kiloemtry przejechane ogółem. A jak nadusze prawy bolec to wyskakuje godzina, która musze ustawiać radiem.
To tak by przybliżyć sytuację.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi ...

Pozdrawiam
onaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 13:30   #4
Franc73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?

Witam
Czy mieliście podobne problemy jak w pierwszym poście. Ciekawy jestem czy wymiana czujnika usunęła problem zakłamanego pomiaru i czy taki uszkodzony czujnik ma wpływ na pracę klimatyzacji. I może jak to nie za wiele , gdzie jest ten czujnik i jak go wymienić.

Pozdrawiam
Franc73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 07:00   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?

Cytat:
Napisał Franc73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Czy mieliście podobne problemy jak w pierwszym poście. Ciekawy jestem czy wymiana czujnika usunęła problem zakłamanego pomiaru i czy taki uszkodzony czujnik ma wpływ na pracę klimatyzacji. I może jak to nie za wiele , gdzie jest ten czujnik i jak go wymienić.

Pozdrawiam
Miałem niedawno problem z czunikiem. Wymiana pracy klimatyzacj i wcześniej ogrzewania bardzo pomogła. Co ciekawe nadal mi przekłąmuje, ale o 2-3 stopnie w górę, ale teraz to wpływa jedynie na wydajniejsza pracę klimy.

Aby wymienić czujnik musiz zdjąć przedni zderzak.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 11:15   #6
Franc73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 2
Thumbs up Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?

Wielkie dzięki za odpowiedź
Franc73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 17:35   #7
tomektowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2019
Model: Ford Fusion
Silnik: benzyna 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?

20210309_122643.jpg

20210309_123135.jpg

20210309_122650.jpg
tomektowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 22:02   #8
MaRo88PL
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-01-2022
Skąd: Bełchatów / Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Czujnik temperatury zewnętrznej oraz pisk spod maski

Witam serdecznie,

Można powiedzieć że formalnie od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fusiona. Wcześniej miałem okazję jazdy testowej tym autem oraz sprawdzenie go w diagnosty. Na moje oko przeciętnego użytkownika czterech kółek oraz po sprawdzeniu najważniejszych elementów w warsztacie auto zostało zakupione.

Dzisiaj miałem nim pierwsze dłuższe jazdy i zauważyłem 3 problemy.
1) Wskaźnik temperatury zewnętrznej wskazuje cały czas -38 stopni oraz świeci się czerwona śnieżynka oznaczająca mróz - podejrzewam że zapewne uszkodzony lub odpięty jest czujnik temperatury zewnętrznej.

2) Wcześniej jeżdżąc tym autem tego nie słyszałem, ale dzisiaj zauważyłem że z komory silnika słychać coś w rodzaju delikatnego, ciągłego pisku. Po próbie zlokalizowania sądzę że dochodzi z niewielkiej brązowej kostki nad lewym przednim nadkolem. Czym jest ten element? Jaką usterkę może sugerować taki dźwięk?

3) Jak dobrać się do systemu (elektrycznego) podnoszenia szyby przedniej lewej ponieważ silniczek ma problem z domknięciem szyby do samej góry?

Posiadane prze zemnie auto to dokładnie ta sztuka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MaRo88PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 00:56   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej oraz pisk spod maski

Cytat:
1) Wskaźnik temperatury zewnętrznej wskazuje cały czas -38 stopni oraz świeci się czerwona śnieżynka oznaczająca mróz - podejrzewam że zapewne uszkodzony lub odpięty jest czujnik temperatury zewnętrznej.
Uszkodzony. Wypięty nie pokazywałby nic, a raz u mnie pokazał -41 podczas testów ze sprężonym powietrzem w sprayu, więc-38 nie jest temp minimalną.
Cytat:

2) z komory silnika słychać coś w rodzaju delikatnego, ciągłego pisku. Po próbie zlokalizowania sądzę że dochodzi z niewielkiej brązowej kostki nad lewym przednim nadkolem. Czym jest ten element? Jaką usterkę może sugerować taki dźwięk?
U mnie w nadkolu nie ma żadnej brązowej kostki. Choć jest jedna brązowa, ale pod lampą przednią - od klaksonu. Może masz zwarcie i klakson stale piszczy lekko?
Cytat:
3) Jak dobrać się do systemu (elektrycznego) podnoszenia szyby przedniej lewej ponieważ silniczek ma problem z domknięciem szyby do samej góry?
Ooo to czeka Cię rozebranie zewnętrznych boczków drzwi, demontaż bocznej przedniej szyby, odkręcenie mocowania zamka drzwi i demontaż wewnętrznego boczka. Dopiero wówczas sprawdzisz czy prowadnicy szyby nic nie blokuje. Opisy są na forum i w internecie.
Na początek jednak sprawdź same drzwi, że coś blokuje szybę od góry?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 16:54   #10
MaRo88PL
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-01-2022
Skąd: Bełchatów / Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej oraz pisk spod maski

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:

2) z komory silnika słychać coś w rodzaju delikatnego, ciągłego pisku. Po próbie zlokalizowania sądzę że dochodzi z niewielkiej brązowej kostki nad lewym przednim nadkolem. Czym jest ten element? Jaką usterkę może sugerować taki dźwięk?
U mnie w nadkolu nie ma żadnej brązowej kostki. Choć jest jedna brązowa, ale pod lampą przednią - od klaksonu. Może masz zwarcie i klakson stale piszczy lekko?
Chodzi mi o ten element:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nad lewym nadkolem za lampą. Wydaje mi się, że z niego dochodzi delikatne, ciągłe piszczenie / gwizdanie.
MaRo88PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.