Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2015, 22:16   #11
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Po regeneracji maglownicy luzy w lewym kole, słabe wspomaganie

w dziale sprzedam widziałem regenerowane maglownice do mdo4 po 600zł,

jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 07:57   #12
inqo
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 03-12-2006
Skąd: Iława/Wejherowo
Model: Mondeo MKIV Titanium kombi
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Po regeneracji maglownicy luzy w lewym kole, słabe wspomaganie

Myłem w dobrym warsztacie i zdiagnozowano luz na maglownicy z lewej strony przy drążku kierowniczym. Jak kręci się kierownicą na postoju przy wyłączonym silniki nie czuć żadnych luzów. Luz w praktyce objawia się podczas jazdy, szczególnie na nierównościach, pływanie przodu.
Najgorsze to , że przed ostatnią regeneracją, tj. wymianą listwy ten luz, ta bezwładność już była. W zasadzie pierwszy raz regenerowałem maglownicę bo też był ten luz + dodatkowo pukało na postoju, żadnych wycieków nigdy nie miałem.
Nie mam zaufania do regenerowanych maglownic, zastanawiam się nad zakupem używanej z młodszego rocznika, może w starszych była jakaś wada fabryczna?
Co do ewentualnej naprawy, co może dawać takie objawy? Ja przez te pływanie prawie wahacze wymieniłem, łożyska amortyzatorów, amortyzatory.
__________________
Mk1 1.8 B 1995/1996, wersja limitowana SkyLight-elektryka, klima, szyberdach, 2poduszki, kolor ciemna zieleń-granat zależnie od światła
inqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 20:41   #13
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Po regeneracji maglownicy luzy w lewym kole, słabe wspomaganie

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu gdyż mój dotyczy własnie luzu maglownicy z lewej strony. Dziś byłem na przeglądzi i diagnosta wykrył luz w układzie kierowniczym. Wskazał na drążek kierowniczy po czym zamówiłem i przystąpiłem do wymiany. Z wymianą było trochę problemu, ale dałem radę. Udało się, wszystko fajnie, ale naprawa tak naprawdę nic nie dała. Odsłoniłem ponownie osłonę drążka i nagrałem film który załaczam. Co radzicie regeneracja maglownicy? Dodam że płyn nie ucieka, wspomaganie dobre ale na postoju występuje stukot podczas kręcenia lewo prawo.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 21:14   #14
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Po regeneracji maglownicy luzy w lewym kole, słabe wspomaganie

Kolego masz uszkodzona tuleję prowadzącą listwy zebatej. Lub po prostu puscila nakretka ustalajaca luz . taka zielona od spodu. Ja sobie takie cos zrobilem jak wlasnie wymienialem drążek kierowniczy. Troche za duzo sily i cos wlasnie puscilo. Tez zrobil mi sie taki luzjak tobie. Jestes pewien , ze przed wymiana miales taki luz na listwie? Czy tylko na drazku? Do wymiany powinno sie stosowac specjalny klusz bote maglownice sa jak z papieru. Ja swoja regenerowalem.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 23:31   #15
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Po regeneracji maglownicy luzy w lewym kole, słabe wspomaganie

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego masz uszkodzona tuleję prowadzącą listwy zebatej. Lub po prostu puscila nakretka ustalajaca luz . taka zielona od spodu. Ja sobie takie cos zrobilem jak wlasnie wymienialem drążek kierowniczy. Troche za duzo sily i cos wlasnie puscilo. Tez zrobil mi sie taki luzjak tobie. Jestes pewien , ze przed wymiana miales taki luz na listwie? Czy tylko na drazku? Do wymiany powinno sie stosowac specjalny klusz bote maglownice sa jak z papieru. Ja swoja regenerowalem.
Właściwie to teraz nie powiem czy taki luz był bo dopiero po ponownym przykręceniu nowego drążka zauważyłem że to nic nie dało i że lata ta cała listwa. Znalazłem tą śrubę, dokręciłem i już tego luzu nie ma. Zastanawiam się tylko czy to długo wytrzyma i czy czegoś nie uszkodziłem odkręcając drążek... Co myślisz ?
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 00:20   #16
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Po regeneracji maglownicy luzy w lewym kole, słabe wspomaganie

musisz obserwować co jakiś czas czy nie ma wycieków. jeśli nie stuka i kiera chodzi płynnie to też obserwuj i na początku bez szaleństw na drodze...
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 13:22   #17
Artysta
ford::average
 
Avatar Artysta
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Po regeneracji maglownicy luzy w lewym kole, słabe wspomaganie

Witam ponownie. Trochę lat upłynęło po dokreceniu takiej śruby kasującej luz. Czy ktoś z was poprawiał może fabrykę i wstawiał śrubę kasująca luz z innego materiału niz plastik? Chętnie bym ta plastikową wymienił.
Artysta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
maglownica


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.