Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2014, 15:56   #11
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

To powinno wyjść ok 52tys brutto po takim rabacie.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 17:02   #12
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To powinno wyjść ok 52tys brutto po takim rabacie.
XDDDDDDDDDDDDD Tak dobrze to niestety nie było. Nie pomyślałem, że powinienem podać, że 23% rabatu od cennika "zwykłego", nie promocyjnego, wg którego auto wyceniono na niecałe 90 tys. więc jak się odejmie te 23% to i tak tanio nie jest. Nie zmienia to faktu, że w momencie zakupy była to najkorzystniejsza oferta jaką znalazłem i do tego u dealera w moim województwie. Choć pewnie długo będę chorował z powodu, że nie udało mi się kupić wersji 1.6 ecoboost poniżej 70 tys. zł, nawet gdyby miała słabsze wyposażenie, ale cóż... - albo się przyzwyczaję do mocy 125KM (i tak więcej niż miałem w poprzednim aucie), albo jakiś delikatny chip tuning - nawet w ASO Forda mi powiedzieli, że ten silniczek z zapasem mocy jest zrobiony i 140KM bez problemu da się z niego wykrzesać (w sumie taki jest do Fiesty Sport montowany) - chciałem nawet by mi od razu wgrali mapę od wersji 140KM, ale powiedzieli, że... nie mają takiej mapy w serwisie i nie wiedzą czy/kiedy dostaną :/

I w tym momencie chyba można zamknąć temat, bo żarówki wybrane, zamówione, a robi się już off top Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Booost ; 13-10-2014 o 17:04
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2015, 20:27   #13
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

Odkopuję temat. Oto moja opinia o Osram Night Breaker Unlimited:
Przejechałem na nich ponad 6000km. Mają ładną, dość białą barwę światła, świecą mocno i daleko. Jestem pod tym względem bardzo zadowolony z ich wyboru. Żarówki miałem od razu założone po zakupie auta, ale jako iż nadal użytkuję równolegle Focusa mk2FL, który posiada jeszcze fabryczne żarówki to... Powiem Wam, że różnica jest ogromna! Jak dzień do nocy. Nie wiem, może to kwestia samego reflektora, ale w FFIIFL, zawsze brakowało mi widoczności po wewnętrznej stronie zakrętu i na długość światła. Tutaj w FFIII z tymi żarówkami nie ma porównania - jeździ się dużo pewniej - zarówno pobocze jak i do przodu widać spokojnie dwa razy lepiej. Polecam! Ale... ale niestety przy przebiegu 4900km już przepaliła mi się jedna super żarówka - wymieniłem komplet, zobaczymy ile pożyje, ale jeśli równie krótko, to nie mam sam dla siebie dobrych informacji, gdyż żarówki te nie należą do najtańszych (za komplet zapłaciłem 75zł). Trudno mi ocenić, czy żarówka była źle zamocowana, czy to przez częste włączanie i wyłączanie świateł, czy wada fabryczna, czy po prostu ma tak krótką żywotność. Mam nadzieję, że nowy komplet wytrzyma dłuższy dystans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2015, 23:46   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

A używałeś ich zgodnie z konstrukcyjnym przeznaczeniem, czyli tylko w nocy?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 15:04   #15
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A używałeś ich zgodnie z konstrukcyjnym przeznaczeniem, czyli tylko w nocy?
Nie mam świateł do jazdy dziennej, więc używałem ich zawsze podczas jazdy samochodem, niezależnieod pory dnia i dlugości trasy. Zdaję sobie sprawę, że mogło to negatywnie wpłynąć na ich żywotność. Z drugiej strony drugi Focus, tyle że mk2FL, którego czasami użytkuję, ma przejechane niecałe 40 000km i nadal ma fabryczne żarówki, a jeżdżę jednym i drugim autem tak samo. Swoją drogą, w FFIII fabrycznie montowane są żarówki Osram, tyle że inny model, w FFIIFL nie wiem jeszcze, gdyż jeszcze nie wymieniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 15:53   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

Nowsze działa krócej. To żelazna zasada XXI wieku. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 21:08   #17
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

To prawda;-) Najbardziej się w tym utwierdzam użytkując coraz to nowsze telefony;-)
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2015, 11:02   #18
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

Panowie,
a ktoś próbował np. Philipsy bluevision/whitevision ?
Ja założyłem u siebie świecą fajnie i zastanawiam się czy Osramy są lepsze ?
i tak mam u siebie LED'y DRL do jazdy dziennej, więc te są głównie tylko na wieczór,
mam u siebie te lampy w soczewkach (lampy adaptacyjne skrętne więc zakręty też doświetlaja ładnie)
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2015, 11:09   #19
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

Próbowałem philipsy xtremevision. Używane tylko w nocy. Miałem ze 3 lata i sprzedałem auto razem z nimi (zapomniałem wyjąć). W soczewkach jest bardziej gorąco, to pewnie krócej się H7 tam trzymają.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2015, 11:18   #20
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: jakie żarówki do świateł mijania

czy ja wiem ? już od lekko 3 lat chodzą, no tyle że u mnie pracują krótko, bo mam św. mijania na auto z czujnikiem oświetlenia w szybie, tak więc włączają się rzadko, a w dzień mam zestaw ledów.

tak u mnie wygląda DRL: w załączniku.
Ledy działają tak że mają specjalny pin od sterownika i kiedy włączą się mijania ledy się wyłączają.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg drl.jpg (10.1 KB, 135 wyświetleń)
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ledy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.