Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2013, 18:45   #1
rozlep
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-03-2013
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Question mieszek zmiany biegów - jak wymienić??

Witam!
czy ktoś wie może jak wymienić mieszek zmiany biegów w kudze z 2008 roku bo na internecie nie ma żadnych zdjęć wskazówek itd. A to wszystko jest tak delikatne że boję się żeby nic tam nie połamać może już ktoś musiał sobie z tym poradzić i wie jak to zrobić najlepiej proszę o podpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rozlep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 21:30   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: mieszek zmiany biegów

Cytat:
Napisał rozlep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
czy ktoś wie może jak wymienić mieszek zmiany biegów w kudze z 2008 roku bo na internecie nie ma żadnych zdjęć wskazówek itd. A to wszystko jest tak delikatne że boję się żeby nic tam nie połamać może już ktoś musiał sobie z tym poradzić i wie jak to zrobić najlepiej proszę o podpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób zdjęcie tego mieszka.
Wymontowałeś go już z samochodu?
Ponieważ Kuga I w środku to Focus C-Max prawie mogę Ci powiedzieć jak to zrobiłem w Maxie.

Mieszek wyciągasz z ramką. Siedzi na wcisk, najprościej chyba wyciągnąć wrzucając luz, albo jakiś parzysty bieg i wciskasz kawałek skóry mieszka do środka tej dziury, którą zasłania i w ten sposób możesz pociągnąć za ten rant osłonę w górę - zaczepy powinny puścić na dole. Nie szarp u góry - tam chyba będą takie wąsy dwa na samej górze osłony - łatwo je urwać. Trzeba tą osłonę pociągnąć do siebie lekko, aby te wąsy wyszły z gniazd i wtedy powinno się udać wyciągnąć to bez połamania.

Skoro i tak wymieniasz mieszek, to równie dobrze możesz go przeciąć na okrągło i zajrzeć przez dziurę gdzie i jak siedzą zaczepy.

Możesz próbować wyciągnąć sam mieszek, ale ta ramka jest z twardego, kruchego i nie za grubego plastiku i dość łatwo ją złamać.

Jak już zdejmiesz osłonę, to do gałki mieszek prawdopodobnie przytwierdzony jest opaską zaciskową - trzeba ją przeciąć.

Teraz ramkę z mieszkiem trzeba wyciągnąć - pchasz ją do góry/przodu ramki i wtedy te zęby na dole powinny minąć krawędź ramki i wyjść.

Jak będziesz demontować zszywki uważaj bardzo, aby nie połamać ramki. Najlepiej nie opieraj żadnych narzędzi o ramkę w celu odgięcia zszywek, tylko użyj małych kombinerek/czegoś w tym stylu.

Jak już uda Ci się to ściągnąć, to nakładasz nowy mieszek, robisz nacięcia ostrym nożem w miejscu gdzie były zatrzaski i nawet tymi samymi zszywkami, które wyciągnąłeś możesz to z powrotem przylepić.
Równie dobrze możesz użyć niedużo kleju do skóry i to skleić.

Miłej pracy. Ja ze swojej jestem zadowolony, chociaż szew nie wyszedł mi idealnie na środku, bo się coś przesunęło. Ale jest jeden tylko i nie widać w sumie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 14:19   #3
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 99
Domyślnie Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

Witam wszystkich. Mam od niedawna Kugę i już na początek jestem zmuszony wymienić mieszek zmiany biegów. Nie będę się rozpisywać - mam wszystko zdemontowane oprócz zdjęcia mieszka z tej srebrnej tulei do biegu wstecznego. Nie chce nic połamać, nie mam patentu jak to wyjąć. Może ktoś to robił?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160929_151450.jpg (97.2 KB, 349 wyświetleń)
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 19:53   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

Cytat:
Napisał mateush1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie mam patentu jak to wyjąć. Może ktoś to robił?
Widzisz dokładnie jak to jest poskładane. Nie ma na to chyba żadnego patentu, bo Ford to sprzedaje tylko razem. Mimo swojego doświadczenia też doszedłem to tego miejsca i się poddałem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 20:07   #5
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

a co było powodem że chcesz go wymienić?
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 20:14   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

Zwykle albo połamana ramka plastikowa na dole mieszka (tak było w przypadku, który ja "naprawiałem"). Albo "złuszczona" derma.
W tym "moim" przypadku poradziłem sobie z połamaną ramką odpowiednio przymocowując ją na stałe do ramki srebrnej. Skuteczność pełna.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 06:52   #7
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 99
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

Udało mi się to rozebrać. Powiem tak - jeżeli nowy materiał będzie grubszy od zastosowanego oryginalnego, nie ma szans żeby to poskładać. Nie ścisną się ta srebrna tulejka i ten czarny plastik od blokady wstecznego. Ja to trochę ścisnąłem, ale nie było luzu i nie działała blokada wstecznego. Może ktoś potwierdzić, bo niby w sklepie Forda piszą, że pasuje od C max'a. Nie ma używek do Kugi, natomiast do tego drugiego coś by się znalazło...
P.S. jeszcze spróbuje coś pokombinować (Polak potrafi).
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 15:23   #8
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 99
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

No to się pochwalę...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160930_161550.jpg (97.3 KB, 409 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160930_161537.jpg (98.6 KB, 337 wyświetleń)
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 22:56   #9
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

Cytat:
Napisał mateush1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
się pochwalę.
brawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dobra robota
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 18:50   #10
tico0
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2016
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów

Witam, to ja zapytam jak zdjąć samą gałkę? bo rozumiem że by wymienić mieszek to trzeba to zrobić.
tico0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.