Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2022, 15:49   #61
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Immobilizer aktywny, nie idzie odpalić

To że przy okazji ruszyłeś nadgnitą wiązką i teraz puki co działa, nie przyszło Ci do głowy?

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2022, 11:41   #62
ultrafilter
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1,8 tDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Immobilizer aktywny, nie idzie odpalić

Też o tym długo myślałem i szukałem tych wiązek i nic nie znalazłem podejrzanego. Wyraźnie napisałem, że rozłączenie tej wtyczki powoduje komunikat a połączenie kasuje go. To jest wystarczająca wskazówka.
ultrafilter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2023, 20:06   #63
PatriotaPL
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-02-2023
Skąd: Przytoczna, pow.*międzyrzecki
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Immobilizer aktywny, nie idzie odpalić

Miałem ten sam problem po rozładowaniu akumulatora. Naładowałem akumulator, odpalanie na kable z innego auta, poprawa klem, suszenie... i nic nie pomogło. Poprosiłem znajomego z komputerem, przyjechał skasował błędy i w 1 minuta problem rozwiązany. Auto znów normalnie odpala🙂
PatriotaPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 17:27   #64
bzyszek
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 23-12-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007 i 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Immobilizer aktywny, nie idzie odpalić

Witam
Dołożę i swoje „trzy grosze”. Pacjent Galaxy MK3 2007r 2.0 TDCI 140KM, 450kkm. Pewnego dnia wyskoczył komunikat Immobiliser aktywny i efekt jak wiadomo. Aku nowy, więc nie w tym problem. Jako że do miejsca gdzie mógłbym chwile pogrzebać, miałem ok 150km, to i potrzeba odpalenia była pilna. Za radą z któregoś postu, poruszałem wiązkami pod filtrem. Cud się stał, i komunikat się nie pojawił. Dojechałem bez przygód, a po dwóch dniach problem wrócił. Poszukiwania rozwiązania problemu zacząłem od sprawdzenia masy i dwóch „+” w trzech złączach za nadkolem. O dziwo wszystko książkowo. Masa jest, jeden plus pojawia się po stacyjce, drugi jest stały, a komunikat dalej wywala. Ruszanie wiązkami nie przyniosło poprawy. Dobrałem się do wiązki przy rozgałęzieniach ale i tam nie znalazłem niczego niepokojącego. Przewody w jak najlepszym stanie (załącznik), żadnych skruszałych izolacji, zielonych wykwitów itp. Całość w delikatnej mazi olejowej z racji przebiegu. I tu pytanie do bardziej doświadczonych i obeznanych z tematem. Co jeszcze mogę sprawdzić , gdzie szukać. W załączeniu zdjęcie przewodów wiązki i zrzut błędów z Forscan’a.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2033.jpg (58.5 KB, 18 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt 20230320.txt (4.2 KB, 2 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez bzyszek ; 21-03-2023 o 17:35 Powód: dodanie zalączników
bzyszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.5t , abs , esp , immobilizer , komputer


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.