Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2017, 09:53   #1
Adamizero
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 06-05-2017
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie 2.0tddi zmiana silnika

Witam czesc. Mam transita, 2,0tddi 100koni. Obecny silnik ulegl dosc powaznej awarii, zważywszy na to, werdykt byl prosty-wymiana. Kumpel handluje czesciami do fordow, wiec dostep do czesci pewnych mam.

W kilku autach silnik juz zmienialem, jednak wole zapytac.
Jakie problemy moga mnie spotkac? Czy musze rozkrecac przewody hamulcowe?
Silnik raczej zostanie wyjety po rozebraniu calego przodu, raczej nie wróżę zbyt dobrego wyniku przy zdjetej samej masce i wyciagnieciu pieca na zurawiu.
Po wymianie moga byc jakies jaja? Domyslam sie,ze wtryski trzeba.bedzie zakodowac. Focam ogarnie 2,0tddi,czy tylko ids?
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez SRS ; 06-05-2017 o 18:33
Adamizero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 10:08   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Transit 2.0tddi zmiana silnika

W Auto-Waś, warsztacie robiącym tylko Transity (od 30 lat) silnik opuszczają na kanale w dół na windzie łańcuchowej - razem ze skrzynią. Oczywiście zdjęta jest maska i plastikowe podszybie, aby łańcuch mógł swobodnie wejść do komory. Potem przepychają samochód do tyłu i wyciągają silnik na górę. Montaż odwrotnie. Najmniej kłopotliwe rozwiązanie, bo nie otwierasz komory z przodu, nie demontujesz przedniej belki, chłodnic, wentylatorów, grilla i stu innych dupereli.



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


W tddi nie koduje się wtryskiwaczy, bo to nie jest common-rail. Wtryskiwacze koduje się w tdci. Natomiast ze względu na immo musisz zakodować sterownik pompy, chyba że przełożysz z dawcy także PCM. Tylko nowy, nieużywany sterownik dogada się automatycznie z PCM, używka wymaga użycia IDS-a.

Możesz użyć silnika z Mondeo Mk3 tddi 90KM, to praktycznie są identyczne silniki, zajrzyj do linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post#47
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-05-2017 o 10:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 10:42   #3
Adamizero
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 06-05-2017
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Transit 2.0tddi zmiana silnika

Wszystko zostaje tak jak jest teraz. Do wymiany goly slupek. Wuto kupe czasu w naszych rekach, wszystko na bierzaco robione. Plan byl,zeby to sprzedac, ale bez sensu... patrzac na ceny teraz, to az zal sie robi. Druga opcja byla kupic cale mondeo v6 z anglii, zawiniete na drzewie i zrobic swap na v6... ale narazie temat odpuszczam, lepiej zrobic tego,sprzedac, kupic zdrowa kaste od mk7 bez silnika i skrzyni i wtedy sie bawic...

Mam swiadomosc tego,ze roboty jest duzo. Sama wymiana.pompy jest juz.dosc.czasochlonna, ale coz.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak wyglada kwestia sprzegla? Czasami niektore auta wymagaja urzadzenia do wstepnego napiecia docisku przy montazu. I czy sruby tez trzeba wymienić(od sprzegla)

Ostatnio edytowane przez Adamizero ; 06-05-2017 o 14:29
Adamizero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 15:26   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Transit 2.0tddi zmiana silnika

Hydraulicznie sterowane sprzęgła to najczęściej samonastawne sprzęgła (SAC) i wymagają wstępnego napięcia sprężyny docisku. W Transicie też.
Śrub nie trzeba wymieniać, ja nawet ostatnio dałem śruby mocujące koło zamachowe stare, osiem śrub po 8,50 zł to też oszczędność... To są wysokiej klasy wytrzymałościowej śruby, na pewno się nie urwą, tylko trzeba je posmarować mazidłem przeciwko odkręceniu...
Cytat:
Napisał Adamizero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do wymiany goly slupek.
Złożenie tego silnika (Puma) to naprawdę wyższa szkoła jazdy, ja się nie spotkałem nigdy, aby tzw "ogólnowojskowy" mechanik, nawet niezły, dał sobie radę z tym zadaniem i że taki silnik potem dłużej pracował. Musi być człowiek, który już robił te silniki i to nie raz i nie dwa. Jeżeli chcesz tym autem pojeździć, kup całą używkę z głowicą, ewentualnie przełóż tylko układ wtryskowy, jeżeli był niezły w tym starym silniku. Na gołym słupku zaoszczędzisz kilkaset złotych, a stracisz tysiące... Dobrze radzę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-05-2017 o 15:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 22:06   #5
Adamizero
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 06-05-2017
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0tddi zmiana silnika

Przepraszam,moj blad, zle okreslilem. Cale zycie handluje czesciami do moto i goly slupek znaczy u nas silnik bez osprzętu.

Wymieniam silnik, jako calosc, zostawiajac swoje wtryski, pompe, skrzynie biegów i sprzęgło. Wtryski drugie w gratisie do silnika dostane, ale nie wiem ile beda warte. Samego silnika nienawidze rozbierac, czy to w aucie,czy w motorze... gdyby silnik kosztowal z 8tysiecy, to bym sie.zastanawial nad dlubaniem i naprawa.
Jesli dobrze uda mi sie.zagadac z.kumplem,mozliwe,ze tylko wymirnie pompe wtryskowa na swoja,a skrzynie i sprzęgło przeloze od niego razem z silnikiem.

Przepraszam jeszcze raz,za wprowadzenie w blad,pozdrawiam!
Adamizero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 16:11   #6
pawelpolom01@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Zmiana silnika na 2.0 tdci 130km

Panowie. Silnik w transicie 2.0 tddi 100km. Padł. Mam mondeo 2.0 tdci 130km z automatem. Skrzynia w mondziu pada blachy juz nie te. Chcę go na dawce. Czy to jest możliwe?. Jak to wygląda ze strony technicznej?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-08-2017 o 18:21
pawelpolom01@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 16:27   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zmiana silnika z mondeo do transita.

Zamiana silnika z tddi na tdci jest trudna, ale nie mówię, że niemożliwa. Musiałbyś dużo elektryki przełożyć - część z Mondeo-dawcy, ale także wiązki z innego Transita tdci, PCM, sporo dokupić węży, rurek i innych dupereli. Moim zdaniem nie opłaca się.
Prostsze byłoby wykorzystać słupek tdci do przekonwertowania go na tddi - ale tez byłoby trochę dłubaniny z układem wtryskowym i rozrządem.

Najprostsze rozwiązanie to zakup silnika 2,0 tddi z Transita, z Mondeo wymaga modernizacji rozrządu, bo Mondeo tddi ma Pompę VP44, a twój Transit VP30. Pompa VP44 ma szerszy łańcuch. Być może któreś Mondeo tddi ma pompę VP30 - ale tego nie wiem na pewno.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 17:05   #8
pawelpolom01@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zmiana silnika z mondeo do transita.

Jak wygląda sprawa immobilajzera i czy skrzynia ze sprzęgłem od tddi będzie pasawała?
pawelpolom01@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 18:09   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zmiana silnika z mondeo do transita.

W tddi immo blokuje sterownik pompy, przy założeniu innej używanej pompy trzeba przekodować immo przy pomocy IDS-a. W tdci pompa nie ma sterownika, więc jeżeli weźmiesz PCM z Mondeo i z jego kluczyka przełożysz pastylkę transpondera do kluczyka Transita, to powinno to działać. Ale równolegle do tego ciągle istnieje problem przełożenia wiązek z innego Transita tdci. Do starej wiązki tddi przecież nie podłączysz PCM z tdci.
Zdecydowanie odradzam ci ten ruch, chyba ze jesteś mocno technicznie zaawansowany w tych autach i czujesz się na siłach to zrobić.
Musiałbyś dokupić mnóstwo niby drobnych rzeczy, a w praktyce bardzo drogich. Zwykłe kolanko węża gumowego intercoolera kosztuje w ASO 840 zł, a polski zamiennik 100 zł. Dwie "ośmiornice" gemowe układu chłodzenia to kilkaset złotych. Uszczelki, podkładki, simmeringi, oringi, specjalne zapinki, specjalne śruby itd., itd., uzbiera się tego za ponad 2.000 złotych w najtańszej opcji. Do tego zakup transitowych wiązek elektrycznych z modelu tdci - znowu koszty...

Zaskoczyłeś mnie także istotnym pytaniem czy silnik z automatem będzie pasował do manualnej skrzyni. No i tu mam wątpliwości - nie wiem. A wątpliwości mam uzasadnione, bo właśnie niedawno z zupełnie innym autem miałem tu dużą wtopę (VW Lupo żony). Jest to automat (klasyczny hydrokinetyczny), kupiłem identyczny silnik 1,4/16V AUA, ale od manuala i... nie pasował. Wyjście wału na konwerter skrzyni automatycznej jest inne niż dla koła zamachowego, sprzęgła i skrzyni manualnej.
Nie wiem, co to za automat jest w Mondeo, trzeba by spytać chłopaków w dziale Mondeo czy wał ma takie samo zakończenie. No i dochodzi tu chyba potrzeba zakupu dwumasy. Ty masz zwykłe koło.
Ale wszystko to tylko potwierdza moje zastrzeżenia do tego swapu - to nie jest nic innego jak szukanie dużych kłopotów... Każde dalsze zagłębianie się w zagadnienie wywołuje tylko nowe pytania i kosztowne problemy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-08-2017 o 18:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2017, 13:47   #10
piteer79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: Białystok
Model: Transit 2.4 Jumbo
Silnik: 2.4
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Zmiana silnika na 2.0 tdci 130km

Witam Panowie podepnę się pod temat, jestem właśnie na etapie szukania silnika do swojego transita 2,0 tddi z 2005r i chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi silnikami z mondeo, mechanik mówi abym szukał silnika z mondeo przedliftowego i bez różnicy czy to tddi czy tdci bo ze starego weźmie cały osprzęt razem z pompą i wtryskami a z dawcy wykorzysta kompletny słupek. Znalazłem anglika tdci z przebiegiem ok. 60 tys mil i teraz po przeczytaniu tego tematu mam małe wątpliwości czy ten silnik będzie pasował, mechanik twierdzi że koło zębate ma takie same mocowanie bez różnicy jaka jest pompa.
piteer79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.