Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2017, 13:37   #1
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Niewłaściwy płyn wspomagania?

Cześć!

Miesiąc temu miałem regenerowaną przekładnię kierowniczą. Od odbioru samochodu mam wrażenie, że kierownica chodzi o wiele ciężej niż przed oddaniem samochodu. Na postoju trzeba trochę siły włożyć w kręcenie kierownicą.

Sprawdziłem fakturę jaką dostałem przy odbiorze i okazało się, że do wspomagania wlali mi olej Motul Multi DCTF. Zdziwiłem się mocno, bo to samo wlewałem do poprzedniego samochodu do skrzyni biegów… Sprawdziłem na szybko w necie i specyfikacja tego oleju (WSS-M2C-936-A, WSS-M2C-200-D2) jest inna niż specyfikacja wymagana przez Forda do wspomagania (WSS-M2C-204-AA, WSS-M2C-204-A2; zielony czy tam czerwony płyn).

Zdenerwowałem się, że wlali zły olej i pewnie zarżnie mi zaraz pompę wspomagania. Pojechałem więc do warsztatu i tam usłyszałem: „My wlewamy taki olej, jaki rekomenduje regenerator przekładni, bo specyfika pracy przekładni trochę się zmienia po regeneracji”. Hm. Jestem skłonny nawet w to uwierzyć, ale przecież pompa wspomagania została ta sama. Skąd pewność, że ona będzie sobie dobrze radzić z innym olejem, z inną specyfikacją i być może, innymi właściwościami fizycznymi?

Tak czy siak, samochód w warsztacie zostawiłem i ponoć przytkany był jakiś zawór, już mi z głowy wyleciało o jaki chodziło. I faktycznie, kierownica chodzi nieco lżej jednak wciąż dość ciężko. Przed regeneracją chodziła lżej…

Teraz zasadnicze moje pytanie: czy powinienem zmienić olej w wspomaganiu na ten rekomendowany przez Forda czy pozostać przy tym co mi wlali? Jak to wyglądało u was po regeneracji maglownicy?

kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 13:47   #2
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Zasadnicze pytanie to jest czy oni Ci tę przekładnie regenerowali w ogóle czy tylko skręcili śrubą luz na listwie i skasowali za regenerację...

Taką mam koncepcję...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 14:43   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

To że ten płyn trochę inny nie ma znaczenia,problem leży gdzie indziej
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 16:20   #4
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Raczej nie zakładałem, że odwalili taki wałek. Jeden z większych zakładów we Wrocławiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc jeśli płyn nie ten, a przed regeneracją wszystko było okej - co mogło paść? Pompa zaczęła akurat teraz padać? Nic nie słychać podczas kręcenia kierownicą.
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 17:27   #5
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Płyn powinien być taki jak w specyfikacji forda inny poprostu zmieni charakterystykę wspmagania
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 18:25   #6
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Pytanie, czy zregenerowana maglownica może faktycznie wymagać innego płynu, bo w sumie sama przekładnia już nie jest oryginalna i może mieć inną charakterystykę?
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 18:54   #7
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Jeśli przypuszczasz że to płyn to wymien go,koszty niewielkie,no a potem zobaczysz
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 19:00   #8
kayne
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Tylko widzisz… „Ford” mówi, żeby wymienić. Ci od maglownicy mówią, żeby nie wymieniać bo powinien być ten, co wlali.

Pytanie, kto ma rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba podjadę do innego warsztatu, żeby obejrzeli i postawili jakąś teorię, co może powodować pogorszenie pracy wspomagania.
kayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 21:15   #9
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Przekładnia chodzi trochę ciężej bo przy regeneracji musieli trochę lub trochę mocniej skasować luz na przekładni. Generalnie powinno się trochę wyrobić po jakimś czasie( albo się przyzwyczaisz).Jeśli chodzi o płyn to zależy kto regeneruje przekładnie . Ja swoją robiłem w Łodzi na Łubinowej i kazali mi wlać płyn ori fordowski albo zamiennik febi. Ale spotkałem się tez z tym , że wlewali inny płyn niż oryginalny i wszystko było ok.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 23:53   #10
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Niewłaściwy płyn wspomagania?

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przekładnia chodzi trochę ciężej bo przy regeneracji musieli trochę lub trochę mocniej skasować luz na przekładni
I to właśnie jest pierwsza bzdura jaką zazwyczaj serwują "specjaliści" od regeneracji. Po prawidłowo wykonanej regeneracji magiel powinien pracować jak nowy. Problem w tym, że 99% zakładów idzie na łatwiznę i regenerację ogranicza do wymiany uszczelnień i skasowania luzu śrubą. Niektórzy bardziej bezczelni przy braku wycieków tylko kasują śrubą luz i na tym kończą.

Generalnie regeneracja magla w naszej rzeczywistości to zło. Żeby mieć pewność, że będzie dobrze trzeba kupić nową lub kupić regenerowaną fabrycznie.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
maglownica , regeneracja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.