Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2013, 00:07   #1
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Witam kolegów. Miałem problem z odpalaniem na mrozie. Okazało się, że akumulator ma 11,8 V, więc winowajca już znany (szkoda że świece wcześniej wymieniłem). Podłączyłem sobie więc pewnego mroźnego dnia dobry akumulator przewodami rozruchowymi. (+) do (+), (-) do masy: skusiło mnie, żeby tę masę znaleźć na rurce aluminiowej, chyba od klimy, za silnikiem i wygląda na to, że to był grzech. Wsiadam do auta, zadowolony że teraz to mi na samą myśl odpali, a tu na conversie niespodzianka: Usterka silnika i aktywny immobilizer. I se pojechałem. Odłączam więc dodatkowy aku - bez zmian. Odłączam więc oba aku na pół godziny - bez zmian. Pobieżnie sprawdziłem bezpieczniki we wszystkich tablicach - są ok. Gdzie diabeł siedzi? Szukać w przekaźnikach? Jakiś konkretny? Nie mam interfejsu niestety (jeszcze) - nie da się jakoś kodów usterek odczytać "na zworkę"? ;-)
Wszędzie piszą, żeby przy uruchamianiu kablami nie łączyć minusów akumulatorów, tylko (-) dawcy z masą biorcy. Zawsze w innych autach łączyłem mimo wszystko (-) z (-) i było dobrze. Tu jak raz chciałem poprawnie, to się zesr.

Pozdrawiam

Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2013, 08:12   #2
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

wg mnie pozostaje tylko podlaczenie pod komputer i wykasowanie bledow. Mialem podobnie po zabawach z autem.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 19:11   #3
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Kupiłem interfejs ELM327 bluetooth v1.4b z tej aukcji:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale nie potrafi połączyć się z ECU. Zaczynam tracić cierpliwość. Chyba auto trafi na lawetę i do ASO bo mnie już szlag trafia.

Czy ktoś z Was takiego interfejsu używał? Powinien działać? Połączenie pomiędzy komputerem a interfejsem jest, tylko połączenia pomiędzy interfejsem a ECU brak.
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 19:25   #4
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

wg mnie interfejs z bt nie jest odpowiedni, lepszy bylby po kablu (podczas niektorych operacji jest nawet komunikat aby nie byl to bluetooth).
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 21:18   #5
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Interfejs w końcu zagadał. Powtarza się błąd U0100,00,2F - utrata łączności PCM/ECM - jakieś pomysły, co to oznacza?

Edit:

Auto nie widzi w ogóle PCM - po wyjęciu modułu PCM z samochodu błędy te same. Bezpiecznik od PCM w porządku (choć profilaktycznie i tak go zmieniłem na nowy). Pomysły mi się kończą.
Ze szczegółów zauważyłem też, że brak jest wskazania temperatury otoczenia - wyświetla ---*C. W trybie serwisowym Convers+ pokazuje eng. temp. -060*C, a na wskaźnik podaje 0000.
Niezłe jaja, żeby przy podłączeniu kabli zapłonowych uwalić auto totalnie....

Ostatnio edytowane przez Skysailor ; 29-03-2013 o 20:15
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 17:33   #6
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Czy ktoś z kolegów, mający podobny silnik mógłby dla mnie sprawdzić, czy po włączeniu zapłonu jest napięcie na bezpieczniku F8 w skrzynce pod maską?
Być może ktoś też wie, czy ewentualny brak tego napięcia wynika z aktywacji immobiliser'a, czy też może jest przyczyną wszystkich moich problemów?
Z góry dziękuję.
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 20:53   #7
edeks
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV GoldX kombi
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Co prawda po czasie, ale może "na przyszłość" się Koledze przyda - na prawo od akumulatora, przy kielichu amortyzatora wystaje taki bolec, który służy właśnie do podpięcia kabla z "-". Wygodniej już chyba nie mogli tego zrobić. A dodatkowo, przynajmniej u mnie, akumulator jest w plastikowej obudowie z otwieranym okienkiem tylko do klemy "+", żeby nie kusiło podpiąć do "-"...
edeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 21:24   #8
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Zgadza się. Ten wystający bolec jest, jak Kolega zapewne zauważył, na końcu 20 cm kabla biegnącego prosto od "-", więc prawie na jedno wychodzi, jeśle nie brać na poważnie historyjek o wodorze z akumulatora... Zauważyłem go przy wymianie akumulatora, więc niestety za późno. Teraz wymieniam PCM...
A ta plastikowa obudowa akumulatora - czy macie jakiś patent na zdejmowanie jej w celu wyjęcia aku? Ja ją w końcu połamałem, bo za cholerę nie mogłem zdjąć z zawiasu, ani otworzyć tak, by umożliwić wysunięcie akumulatora.
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 21:48   #9
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

z bledow wychodzi ze masz problem ze sterownikiem silnika wiec szukaj wiec usterki w bezpiecznikach i przekaznikach
wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 10:05   #10
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Usterka silnika, immobilizer: aktywny - po podłączeniu przewodów rozruchowych

Wiesz, to trochę tak, jakbyś zasugerował mi sprawdzenie czy mam paliwo w baku;-) Usterkę już znam - PCM się usmażył, dlatego wymieniam go.
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec , mk4 , nie odpala , rozrusznik nie kręci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.