Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2022, 17:02   #1
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Czy warto go "reanimować"?

Witajcie! Przychodzę do Was z nurtującymi pytaniami, jakie chodzą mi po głowie od kilku dni, teraz pokrótce przedstawię, o co mi chodzi.

W minioną sobotę na licytacji komorniczej wygrałam Forda Transita z silnikiem 2.5D z 1988 roku za 1550 zł, jest to wersja 9-cio osobowa, która została sprowadzona do Polski w 1994 roku, tylko w tym tkwi cały problem, samochód stoi "pod chmurką" nieuruchamiany już..... 18 lat, od 2004 roku nikt się nim nie zajmował, przez ten czas Transit nieźle zardzewiał (progi, błotniki i drzwi skrzydłowe), więc pytania brzmią tak:

- Co należy zrobić przed odpaleniem silnika?
- Czy warto sprawdzić podłużnice?
- Jakie opony warto zakupić? Transit stoi na totalnym "kapciu".
- Gdzie szukać oryginalnych części blacharskich?
- Jaki byłby koszt całkowitej renowacji?
- Czy po 18 latach warto zakupić nowe reflektory?

Czekam z niecierpliwością na konkretną odpowiedź, dalszych informacji udzielę w dyskusji.


Ostatnio edytowane przez EmixAnos ; 07-10-2022 o 22:04
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2022, 18:33   #2
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Imho restauracja ma sens tylko hobbystyczny/kolekcjonerski. Ekonomicznie nie ma sensu. Koszty renowacji przy takim staruszku maga podchodzić pod cenę nowego auta z salonu, albo nawet przekroczyć.

Jakiś czas temu spotkałem pana, który wykonał renowacje auta o parę lat starszego (transit taunus) i mówił o kosztach rzędu 400000 zł - sporo części musiał zamawiac w warsztatach tokarskich, bo nie były już dostępne. (Renowacja była profesjonalna, nie że Mietek w garażu coś poszpachlował)
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2022, 19:50   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Taki zakup ma sens tylko wtedy gdy:
-ktoś zawodowo handluje częściami, ma szrot, rozbiera auta na części i sprzedaje,
- ktoś ma inne takie auto z nadwoziem w niezłym stanie, i potrzebuje kilka głównych zespołów do przełożenia, np silnik, tylny most itd., itd. Te silniki dobrze sprawują się w łodziach i jachtach żaglowych jako jednostki pomocnicze, niektórzy używają ich do agregatów prądotwórczych gdzieś na odległych siedliskach w górach, w lasach itp. Ale to niewiele zmienia.

Renowacja takiego auta to robota dla hobbysty zakochanego w tym modelu, ekonomicznie nie do uratowania. W dodatku model 1988 ma prawdopodobnie układ wtryskowy CAV Lucas, pierwszy stosowany w tych silnikach, dopiero potem był Bosch. Ten układ jest praktycznie nie do uratowania z powodu braku części.
Z przykrością stwierdzam, że weszłaś na minę i masz teraz... duży kłopot - co z tym fantem zrobić.
Radzę dać ogłoszenie w sieci i sprzedać za jakąkolwiek cenę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-10-2022 o 19:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2022, 20:37   #4
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

A istnieje możliwość odpalenia silnika z tego modelu na nowym oleju?
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 09:21   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Odpalenie na próbę jest możliwe nawet na starym oleju - jeżeli jest w silniku i wygląda na bagnecie w miarę normalnie.
Problem będzie prawdopodobnie z układem wtryskowym, bo po tylu latach paliwo mogło sie cofnąć do zbiornika paliwa i jest układ zapowietrzony.
Jeżeli jest tu układ z pompą CAV Lucas, to na filtrze jest taki duży przycisk pomocniczej ręcznej pompki, dzięki której - po poluzowaniu przewodów paliwowych na wtryskiwaczach - można dopompować paliwo do układu, zalać pompę i przewody wysokiego ciśnienia. Ten układ nie ma na silniku mechanicznej pompy podającej paliwo (tak jak późniejsze modele z Boschem lub Lucas EPIC-em), paliwo zasysa ze zbiornika pompa wtryskowa; więc jeżeli jest zapowietrzona, to za żadne skarby silnik nie odpali. Minutę, dwie, silnik może popracować nawet bez płynu chłodniczego - nic się nie stanie. Chodzi o sprawdzenie, czy w ogóle jest sprawny.
Jeżeli jest pompa Boscha, to sytuacja jest nieco inna, jest mechaniczna pompa podająca paliwo, ale układ też trzeba odpowietrzyć...
Ale trzeba by też - po próbnym odpaleniu i jeżeli silnik pracuje - od razu zmieniać pasek rozrządu. Te silniki (1986-1991) mają paski, których zęby są o wysokości 2,5 mm, szerokość paska 25,4 mm (nr 6138677). Późniejsze paski nie pasują, mają zęby 3,5 mm. Te wcześniejsze paski były nieco awaryjne, więc warto pilnować ich wymiany - po 18 latach pasek jest na pewno do natychmiastowej wymiany.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-10-2022 o 09:24
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 11:25   #6
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Zgadza się, na silniku jest takowy w/w przycisk, jeszcze dzisiaj z narzeczonym podjadę spróbować go odpalić, tylko ja go ruszyć z miejsca, skoro z opon zostały tylko "flaki".
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 19:07   #7
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Trzeba by paliwo nowe użyć, diesel się rozkłada już po kilku miesiącach, a co dopiero po kilkunastu latach
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 20:06   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

No... to są właśnie takie problemy, kiedy kupuje się wrośniętego w ziemie grata.
Jak pisałem wyżej - wzięliście sobie na głowę niezły kłopot...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 22:29   #9
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Tak jak wcześniej wspomniałam, dzisiaj po południu podjechałam z narzeczonym spróbować odpalić staruszka Transita, oto co poczyniłam przed próbą odpalenia:
- Wlałam nowy olej (Motorcraft XR 15W40).
- Poluzowałam przewody paliwowe.
- Dopompowałam nowy olej za pomocą pompki, która się znajduje w silniku.
- Podłączyłam nowy akumulator (Bosch S4 70Ah 630A)

Po ogarnięciu wszystkiego - Próbuję odpalić. Za pierwszym razem kiepsko, za drugim tak samo, dopiero za dwunastym razem.... Udało się!! Odpaliłam staruszka po 18-stu latach, nieźle zakopcił na biało, tylko cały czas musiałam go trzymać na gazie, bez tego cały szarpał jak oszalały, odpalenie silnika już mam za sobą, tylko pozostała jedna kwestia, mianowicie chodzi mi o opony, których nie da się ani napompować, ani odkręcić, macie jakiś pomysł, co z tymi oponami zrobić? Kupić nowe czy próbować "reanimować" obecne?
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 23:09   #10
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Czy warto go "reanimować"?

Może spróbuj poszukać jakichś używek, najlepiej wraz z felgami z ekonomicznego punktu widzenia
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.