Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2022, 10:57   #1
chmielewsky
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: Benzyna 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Drgania w drzwiach kierowcy

Cześć,

Moim problemem jest drganie w drzwiach kierowcy.
Rozberałem tapicerke by sprawdzić czy coś się pod nią nie poluzowało, ale wszystko było na swoim miejscu. Problem leży prawdopodobnie w prowadnicach szyby i żeby się do nich dostać należy odkręcić śruby nasadowe, znajdujące się pod tapicerką i odkleić uszczelkę. Tu moje pytanie:

Czy można odkleić tę uszczelkę? Czy jeśli ją odkleję by dostać się do wnętrza drzwi to później trzeba będzie taką uszczelkę wymieniać? Co jeśli ją uszkodzę? Trzyma się ona mocno i widać, że nigdy nie była zdejmowana.

chmielewsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2022, 11:24   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Drgania w drzwiach kierowcy

Uszczelkę trzeba podgrzewać suszarką i łatwo schodzi. Montaż również poprzez podgrzewanie.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2022, 16:50   #3
chmielewsky
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: Benzyna 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Drgania w drzwiach kierowcy

Dzięki za odpowiedź.

Zastanawiam się jeszcze czy mogę tak po prostu odkręcić (odkręcając śruby "1" ze zdjęcia) ten panel, by dostać się do wnętrza. Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć/filmów, które przedstawiają wnętrzności drzwi i prowadnice. Inne modele forda mają duże otwory, dzięki którym da się zajrzeć do środka. Tutaj jest tylko zaślepka do wymiany szyby (nr "2" na zdjęciu) i nic po za tym.

Jeśli odkręcę śruby, odchylę uszczelkę, to nic mi stamtąd nie wypadnie? Powinienem najpierw wyjąć szybę, prawda?

https://zapodaj.net/b9a6ccee59e3f.jpg.html

Ostatnio edytowane przez chmielewsky ; 06-11-2022 o 16:53
chmielewsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2022, 18:06   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Drgania w drzwiach kierowcy

Prawdopodobnie stuka linka szyby (jest mocowana do drzwi takim kołkiem jak w Focusie mk3). Właśnie linka jest luźno w tym kołku i stuka. Trzeba linkę owinąć taśmą parcianą w miejscu połączenia z kołkiem. Stuka mocno szczególnie podczas zamykania drzwi. Ja to miałem w prawych przednich drzwiach.

Jak zdemontujesz głośnik to już jest jakiś pogląd na to co się dzieje wewnątrz drzwi.

tutaj jest wszystko pokazane jak to rozebrać:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Interesować Cię będzie wszystko oprócz demontażu klamki zewnętrznej i zamkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2022, 18:49   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Drgania w drzwiach kierowcy

Cytat:
Napisał chmielewsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Moim problemem jest drganie w drzwiach kierowcy.
Rozberałem tapicerke by sprawdzić czy coś się pod nią nie poluzowało, ale wszystko było na swoim miejscu. Problem leży prawdopodobnie w prowadnicach szyby .
A jesteś pewien, że to drzwi?
Ja miałem przez dłuższy czas stukanie podczas jazdy gdzieś z boku i nie mogłem zlokalizować co to i gdzie to stuka. Finalnie okazało się, ze stukała podkładka mocowania pasów w słupku B. Śruba mocująca była pozornie dokręcona, ale podkładka (duża masywna, a nie zwykła mała) miała ok 1mm luz i na nierównościach stukała uderzając w metal karoserii. Zdemontowałem pasy, podkładkę owinąłem taśmą izolującą, skręciłem i stukanie ustąpiło. A też wcześniej demontowałem boczek drzwi, szukając przyczyny.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2022, 20:52   #6
chmielewsky
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: Benzyna 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Drgania w drzwiach kierowcy

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie stuka linka szyby (jest mocowana do drzwi takim kołkiem jak w Focusie mk3). Właśnie linka jest luźno w tym kołku i stuka. Trzeba linkę owinąć taśmą parcianą w miejscu połączenia z kołkiem. Stuka mocno szczególnie podczas zamykania drzwi. Ja to miałem w prawych przednich drzwiach.

Jak zdemontujesz głośnik to już jest jakiś pogląd na to co się dzieje wewnątrz drzwi.

tutaj jest wszystko pokazane jak to rozebrać:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Interesować Cię będzie wszystko oprócz demontażu klamki zewnętrznej i zamkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo Ci dziękuję. Jak znajdę czas by się za to wziąć to z pewnością dam znać jaki był wynik tych prac.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesteś pewien, że to drzwi?
Ja miałem przez dłuższy czas stukanie podczas jazdy gdzieś z boku i nie mogłem zlokalizować co to i gdzie to stuka. Finalnie okazało się, ze stukała podkładka mocowania pasów w słupku B. Śruba mocująca była pozornie dokręcona, ale podkładka (duża masywna, a nie zwykła mała) miała ok 1mm luz i na nierównościach stukała uderzając w metal karoserii. Zdemontowałem pasy, podkładkę owinąłem taśmą izolującą, skręciłem i stukanie ustąpiło. A też wcześniej demontowałem boczek drzwi, szukając przyczyny.
Tak, to na sto procent w drzwiach. Wystarczy w nie puknąć by usłyszeć, że coś tam w nich jest nie tak. Musiałem też wyciszyć bas w głośnikach, bo bas powodował bardzo niekomfortowe dla ucha drgania.

Ostatnio edytowane przez chmielewsky ; 06-11-2022 o 20:55
chmielewsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , drgania karoserii , drzwi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.