Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2017, 23:49   #11
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Tak jak włączę podgrzewanie przedniej szyby to światła ciemniejsze się robią. I napięcie ładowania niecałe 13v, mi się zdaje że w tym momencie PCM powinien podnieść napięcie na ponad 14v. Akumulator niby zawsze doładowany i w zimie zero problemu z odpaleniem. Przypominam alternator jest nowy 120A. Dodam jeszcze że jak włączę klimatyzacje to wiadomo PCM podnosi obroty i też faluje przy włączonych kierunkowskazach ale mniej to jest odczuwalne.


Ostatnio edytowane przez lukeros ; 11-09-2017 o 01:40
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 05:26   #12
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Ja bym na początek spróbował zaktualizować soft i sprawdziłbym, czy przypadkiem PCM nie jest ustawiony na alternator 150A.

Sama transplantacja jak znajdziesz pasujący PCM będzie raczej bezproblemowa. Zrzucić ELM Configiem ustawienia z obecnego PCM-a, wgrać do nowego.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 07:22   #13
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Nie chce się czepiać, ale mi tez to wygląda na problemy z masą w samochodzie.
Identycznie miałem zachowanie w Oplu i właśnie masa była winna.
Poszukaj schematu i sprawdź na piechotę wiązki - zasilania.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 11:12   #14
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał Tarmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym na początek spróbował zaktualizować soft i sprawdziłbym, czy przypadkiem PCM nie jest ustawiony na alternator 150A.

Sama transplantacja jak znajdziesz pasujący PCM będzie raczej bezproblemowa. Zrzucić ELM Configiem ustawienia z obecnego PCM-a, wgrać do nowego.
Co do aktualizacji to nawet nie chce się brać ELM327 bo zaraz zabije PCM-a. Sprawdzałem w konfiguracji i mam ustawiony 120A taki jak zamontowany. Koszt aktualizacji softu w Lublinie pytałem w ASO FORD ponad 300zł, to ja mam możliwość kupić za 100zł używkę.

Bump:
Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce się czepiać, ale mi tez to wygląda na problemy z masą w samochodzie.
Identycznie miałem zachowanie w Oplu i właśnie masa była winna.
Poszukaj schematu i sprawdź na piechotę wiązki - zasilania.

Mariusz
Co do mas sprawdzane tak jak pisałem na skrzyni, karoseria, lampy. Tylko nie wiem PCM jak jest masowany czy na obudowę czy w wiązce.

Ostatnio edytowane przez lukeros ; 11-09-2017 o 11:16
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 12:15   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał Tarmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Sama transplantacja jak znajdziesz pasujący PCM będzie raczej bezproblemowa. Zrzucić ELM Configiem ustawienia z obecnego PCM-a, wgrać do nowego.
Jak się czegoś nie wie, to się nie doradza na forum...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana PCM wymaga programowania IMMO i nie zrobi się jej ELMem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 12:21   #16
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się czegoś nie wie, to się nie doradza na forum...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana PCM wymaga programowania IMMO i nie zrobi się jej ELMem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to ja cię zaskoczę bo ELM327 i programem FORScan, przy pomocy tego wymieniałem zegary i kodowałem immo i robiłem inicjalizacje modułów (czyli zwane parowanie zegarów z PCM)
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 13:34   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to ja cię zaskoczę bo ELM327 i programem FORScan,...
No to na co czekasz z tą wymianą PCM?
Wiesz lepiej niż @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki Ci jest potrzebny PCM, umiesz programować IMMO, więc o co chodzi?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 14:40   #18
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to na co czekasz z tą wymianą PCM?
Wiesz lepiej niż @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki Ci jest potrzebny PCM, umiesz programować IMMO, więc o co chodzi?
Co do twojego pytania na co czekam? To na porady czy PCM może generować takie anomalia z falowaniem obrotów, i czy warto to wymieniać. I napisałem na forum z myślą że ktoś mi pomorze to po pierwsze, a nie przyjąłem fale krytyki od SRS i od ciebie więc nie wiem po co to forum. Druga sprawa to skontaktowałem się z serwisem forda ASO w Lublinie i sprawdzili mi te symbole co SRS podał i nie mają nic wspólnego z moim Fordem oczywiście są to PCM-y ale nie do tego samochodu. PCM jaki powinien być do mojego samochodu to właśnie o takich numerach 5M51-12A650-SC końcówka może być też inna. A pewnie się dziwisz skąd mam kody do programowania immo OUTCODE i INCODE. To uprzedzę twoje pytanie a stąd co ty!!!!!!! Nie żyjemy w lesie, są kalkulatory na stronach internetowych kodów. I jedna prośba po co się wypowiadacie wielcy znawcy za których was miałem na początku stąd skierowałem do was moje pierwsze pytania tedi i SRS. Reszta próbowała przynajmniej się wypowiedzieć nakierować, a nie wielkie tajemnice jak to programować.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 17:38   #19
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście są to PCM-y ale nie do tego samochodu.
5U71-12A650-TA - ESU-131, Skorzystaj z Technicznego Biuletynu Serwisowego nr 21/2006,
  • Od: 03-12-2007 Do: 29-07-2011 Focus 2008-
  • Od: 07-02-2005 Do: 15-01-2008 Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
jak byś się zapoznał z TSB 21/2006 to byś wszystko zrozumiał , cytata :

" Początkowo modele Focus 2004.75 i C-MAX 2003.75 z silnikiem Duratec-HE (MI4) były produkowane z modułem PCM firmy Visteon, typ ESU-121. Od marca 2005 (kod 5M) stosowany jest w produkcji zmieniony moduł ESU-131. Wyczerpano już zapasy ESU-121 i wszystkie moduły serwisowe, które będą teraz dostarczane to ESU-131. Oprogramowanie i kalibracja wersji ESU-121 i ESU-131 różnią się. Oprogramowanie ESU-121 nie będzie działać w module ESU-131 i IDS zablokuje wszelkie próby wgrania złego oprogramowania.
Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki będzie jeszcze pasował z jakimi numerami,
to ja pisałem ?
Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedna prośba po co się wypowiadacie wielcy znawcy
"wielki znawca" życzy powodzenia , tyle napiszę jeszcze jak znajdziesz starego typu PCM 131 to pójdzie , ale gdy będziesz musiał użyć nowego typu to życzę powodzenia. W odróżnieniu od ciebie przynajmniej umie przyznać się że nie mam racji , ale gdy mam rację mogę poprzeć to odpowiednimi danymi.

p.s ciekawe z kim gadałeś w ASO bo jak na razie znajomi mi nie potwierdzają przeprowadzenie takiej rozmowy.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP

Ostatnio edytowane przez SRS ; 11-09-2017 o 21:38
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 18:24   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana PCM

Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i jeszcze interesuje mnie kwestia przeszczepu jaka procedura parowanie zegarów z PCM, Immo też trzeba na nowo kodować?
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wymiana PCM wymaga programowania IMMO...
Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..... A pewnie się dziwisz skąd mam kody do programowania immo OUTCODE i INCODE. To uprzedzę twoje pytanie a stąd co ty!!!!!!! Nie żyjemy w lesie, są kalkulatory na stronach internetowych kodów. I jedna prośba po co się wypowiadacie wielcy znawcy za których was miałem na początku stąd skierowałem do was moje pierwsze pytania tedi i SRS....
O co jeszcze zapytałeś? Nie widzę pytania "jak przepisać VIDblock ze starego sterownika do nowego" - odpowiedzi udzieliłeś sobie sam " Co do aktualizacji to nawet nie chce się brać ELM327 bo zaraz zabije PCM-a " - w benzynie VIDblock jest częścią softu i nie da go się przepisać ot tak sobie, jak w 1.6TDCi...Stąd mój skrót myślowy, że tego kodowania nie zrobisz ELMem. A kody parowania biorę zupełnie skądinąd niż Ty... Z żadnych kalkulatorów internetowych...
Nie żołądkuj się więc tylko naucz się sformułować sensownie pytania.

A na pytanie "czy PCM może być przyczyną falowania obrotów" to sobie możesz odpowiedzieć rzucając monetą. Bo albo może albo i nie...
Piszą koledzy powyżej, że masz sobie masy posprawdzać - to się zabierz za robotę a nie dywagacje.
Nikt nie wydaje werdyktu w oparciu o wpisy na forum -tylko w oparciu o diagnostykę.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - niech mi Kolega przypomni jakąś swoją sensowną poradę tak dla odróżnienia od głupot o $$$...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-09-2017 o 18:27
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec , focus mk2 , sterownik silnika , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.