Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2023, 09:15   #11
young81
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Pomorze zachodnie
Model: KUGA MK3 Vignale / Focus MK2FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190km AWD A8 / 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2021/2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: rozladywujacy sie akumulator

Cytat:
Napisał wasky1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety juz trzeci akumulator sie rozladowywuje. Pojechalem na serwis. sprawdzili pobor pradu i powiedzieli, ze na postoju jedynie kamery pobieraja prad. Odlaczyli je i kazali ich nie uzywac. Porazka. Jak to nie moge miec kamer w aucie?! No nic, odlaczylem.... Minal tydzien i ktos wpie***l sie mi na prakingu w zderzak. Oczywiscie nie mialem nagrania! Moim zdaniem, serwis Forda bardzo ignorancko podchodzi do swoich zadan. Przez ten caly syf zrezygnowalem z floty Forda w swojej firmie.
U mnie drugi akumulator właśnie wysiada , ja juz sam zapobiegawczy wyłączam kamerę jak parkuje na noc w garażu , nic to nie dalo...wadliwe są same akumulatory tracą pojemność bo są zrobione na pierwszy montaż mają pociągnąć 2 lata bo tył jest gwarancji a ky w fordzie i wtedy kup sobie nowy , nie przewidzieli tylko tego ze ktoś duo jeździ i aku siadzie szybciej , aj dzienne przebiegi robię około 100km ( 50km w jedną strone) i srodowisko pracy dla aku idealne ale i tak wysiada bo po prostu przeżył juz swoje cykle ładowania i nadaje się do wymiany , teraz zapewne założą mi juz 3 aku pojedzże na nim do zimy i pod choinkę pewnie kupie już swój akumulator .....

young81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2023, 13:39   #12
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Miałem nowe Mondeo Mk5. Przez 5 lat akumulator był wymieniany 2 razy ( czyli 3 akumulatory - na szczęście na gwarancji, po sprzedaży kupujący zmienił na 4). Pierwszy raz po ok. 1i1/2 roku. Nie miałem wtedy kamer.
Po zamontowaniu kamer akumulator był wiecznie niedoładowany.
Serwis widział te kamery i nie sugerował ich usunięcia. Pomiary, mimo podłączenia kamer, nie wskazywały na wyższy pobór prądu na postoju.
Osoba, która kupiła później pojazd i wiedziała o problemie przysłała mi kiedyś @ z informacją, która być może jest odpowiedzią na ten problem, i którą zacytuję :

" udało mi się chyba zlokalizować przyczynę rozładowywania akumulatora. Okazało się iż nie widząc czemu, w pewnych warunkach (np. niskiej temperatury), moduł zasilający kamerki nie wprowadzał jej w stan "czuwania", ani nie rozłączał się w przypadku spadku napięcia poniżej wartości zadanej na "zworkach" modułu. W efekcie pobór prądu choć stosunkowo niewielki, lecz ciągły, skutecznie drenował akumulator. Po zmianie ustawień modułu (wyłączenie funkcji czuwania) problemu nie udało się zaobserwować ponownie. Także jakby miał Pan gdzieś podobny moduł w innym samochodzie to w razie problemów może się ta wiedza przydać. "

W załączniku zdjęcie tego modułu.

PS. Muszę dodać, że w nowym ( już 2-u letnim ) bmw zamontowany jest ten sam system kamer i podobne problemy nie występują.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg modul_kamery_mondeo.jpg (12.6 KB, 68 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez ołowiany ; 01-06-2023 o 13:57
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2023, 05:43   #13
young81
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Pomorze zachodnie
Model: KUGA MK3 Vignale / Focus MK2FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190km AWD A8 / 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2021/2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

tak jak pisałem kamery na postoju wyłączam całkowicie .....pierwszy akumulator padł gdy jeszcze nie miałem kamer
young81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2023, 12:33   #14
wasky1
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 05-06-2019
Skąd: Polska
Model: Mondeo mk5
Silnik: 150km diesel
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

w swoim Mondeo MK5 mialem kamerki podlaczone tylko do zaplaniczki. Akumulator nigdy mnie nie zawiod przez 4lata, pomomo tego, ze auto wiekszosc czasu stalo. Chyba przelacze kamery w Kudze do bezpiecznika, ktory dostaje napiecie tylko po zaplonie. Co do akumulatora to pierwszy zdechl po 5000km. Nawet jak robilem trase 2x 1.000km (dzien po dniu), to akumulator padal juz po 2dniach postoju. Mam wrazenie, ze ten akumulator to jakas porazka. Kupilem prostowanik do ladowania (trzeciego akumulatora, bo juz powoli zdycha przy przebiegu auta 12.000km). Jak dalej bedzie sie tak dzialo, to kupie na wlasna reke nowy akumulator. Jestem mocno zawiedziony postawa ASO Forda.

Ostatnio edytowane przez wasky1 ; 02-06-2023 o 13:14
wasky1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2023, 19:48   #15
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 204
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Drąże ciągle temat, kilka obserwacji:
- jak jeżdżę autostradą 2x100km (lub 100km+2x50km) to PID BAT_ST_CHRG niezależnie jaki jest stan początkowy (35% - 50%) dobija max w okolice 60%-65% przy czym początkowo rośnie dość szybko a po przekroczeniu 50% już bardzo powoli
- jak ostanio miałem okazję jechać trasę 2h drogami krajowymi i bocznymi to dobiło do 73% (po autostradzie odkąd to śledzę nie widziałem więcej niż 65%)
- jak w tym tygodniu zostawiłem auto na 3 dni nie ruszane spadek był 63%->49% (nie mam żadnych kamer włączonych, nie zostawiam nic w USB, nie mam też alarmu a ciekawe co będzie jak go aktywuje) a czasem jak sprawdzam dzień po dniu to nie ma spadku większego niż 1-2%

Problemem nie wydaje mi się tylko mała pojemność baterii w połączeniu z jej kiepską jakością - wygląda na to, że algorytmy BMS też tu nie pomagają a dodatkowo coś czasem (bo wygląda na to, że nie za każdym razem) nie usypia się i drenuje baterie. Już nie mogę się doczekać zimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2023, 09:17   #16
JaQQbek
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-11-2018
Skąd: Swietno
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Dzień dobry, borykam się z problemem w moim aucie, kuga 2.2 2015, system start-stop.

Auto mam od 1.5 roku, zdarzyło się że po postoju nie mogłem odpalić auta, naładowałem baterię, podłączyłem, lecz problem powrócił kolejnego dnia. Wymieniłem baterie na nowa, po 3 tygodniach borykam się z tym samym problemem- rozładowanej baterii.

Po dłuższej trasie zgasiłem silnik, który nie chciał już odpalić.
Podłączyłem akumulator do prostownika na całą noc i rano auto odpaliło normalnie. Po przejechaniu kolejnych 100km znów odpaliło normalnie, ale po kolejnych 100 już nie.

Po naładowaniu i sprawdzeniu baterii było 12.5v na zgaszonym silniku, na odpalonym 14.3 bez extra obciążenia (światła, klima ) Po 2 odpaleniach auta, napięcie spadło do 11.4 i rozrusznik nie juz startuje.
Wczoraj wróciłem z trasy 100km, zgasiłem auto po 1h już nie mogłem go odpalić.

Ubytków w prądzie nie mam, sprawdzałem 0.02a.

Macie pomysł gdzie mogę szukać problemu, co sprawdzić ?
Na myśl przyszło mi że może być uszkodzony akumulator ale drugi i w ten sam sposób, .
/
JaQQbek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 12:17   #17
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 98
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Czy problem z akumulatorem mają również posiadacze silników benzynowych bo piszą tylko Ci co mają diesla. Chodzi o odcięcie start stop, ale głównie mi na przedniej szybie zależy. Chcę sobie sprawić benzynę i nie chce się w TO pakować... Pozdrawiam!
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 15:29   #18
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Cytat:
Napisał mateush1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcę sobie sprawić benzynę i nie chce się w TO pakować... Pozdrawiam!
Chcesz kupić Kuge w benzynie? Jeśli tak to po zakupie ogarniesz sobie Vgate vLinker FS USB i programem Forscan z pełną licencją wyłączysz tzw: inteligentne ładowanie i będziesz miał problem z głowy. Ja tak w swojej zrobiłem jak sprawdziłem jak ta inteligencja działa tu możesz poczytać pisałem o tym #58 w tym temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tomfoc2 ; 29-01-2024 o 15:30 Powód: literówka
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 18:14   #19
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 98
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Wiem, że w mondeo mk5 po wyłączeniu monitorowa nie działa grzanie przedniej szyby. Czyli ta szyba zostaje gadżetem. No chyba, że w nowej kudze jest inaczej.

Ostatnio edytowane przez mateush1977 ; 29-01-2024 o 18:29
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 21:01   #20
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Mondeo to trochę inna bajka, ale w kudze, focusie jest to możliwe. W mojej kudze wszystko działa i grzanie szyby i nawet ładowanie jest cały czas. Większe jak jest bardziej rozładowany a mniejsze jak się zbliża do 100%.

Ostatnio edytowane przez tomfoc2 ; 29-01-2024 o 21:05
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.