Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2023, 19:21   #1
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Jak wyjąć kratkę nawiewu.

Witam Was,
Mam pytanie - jak w temacie, niech ktoś przypomni mi jak w fuzji po lifcie wyciąga się kratki nawiewu. Robiłem to już kawałek czasu temu i o ile pamiętam wystarczyło włożyć coś cienkiego (w moim przypadku był to nóż do masła) pomiędzy kratkę a deskę i podważać po kawałku aż wyjdzie. Teraz mam potrzebę wyciągnięcia a choćbym podważał z całej (w granicach rozsądku) siły, próbując we wszystkich miejscach, to nawet nie drgnie.

Pozdrawiam

ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2023, 21:06   #2
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jak wyjąć kratkę nawiewu.

Chodzi o kratki na śreodku deski? Jeśłi tak, to one są przykręcone. Trzeba wyjąć ramkę (dekor) otaczającą radio i w dolnej cześci pod kratkami jest po każdej ze stron wkret mocujący.

Ostatnio edytowane przez zbigi ; 28-03-2023 o 21:50
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 04:01   #3
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jak wyjąć kratkę nawiewu.

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o kratki na śreodku deski? Jeśłi tak, to one są przykręcone. Trzeba wyjąć ramkę (dekor) otaczającą radio i w dolnej cześci pod kratkami jest po każdej ze stron wkret mocujący.
Tak chodzi o kratki na środku, ale masz chyba na myśli przed-lifta, tam kojarzę że są przykręcania.. Ale w po lifcie nie przypominam sobie by środkowe jakkolwiek różniły się od bocznych i na 99% niczego nie odkręcałem ostatnim razem.
ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2023, 19:54   #4
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jak wyjąć kratkę nawiewu.

Cytat:
Napisał ptum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w po lifcie nie przypominam sobie by środkowe jakkolwiek różniły się od bocznych i na 99% niczego nie odkręcałem ostatnim razem.
Niestety nie pomogę. Mam mondeo. Chciałem tylko cokolwiek podpowiedzieć, bo zauważyłem,że jakoś koledzy od Fusiona nie garna sie do odpowiedzi. Nie wieziałem, że chodzi o Fusion poliftowy :-)
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2023, 20:54   #5
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jak wyjąć kratkę nawiewu.

Już sobie poradziłem, faktycznie tak jak pamiętałem są na wcisk na 3 zaczepach które należy podważyć wsuwając coś między kratkę a deskę, tyle że u mnie chyba plastik już zesztywniał ze starości i bardzo ciężko było je podważyć.
ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.