Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2023, 22:11   #1
mari.immi
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-04-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford
Silnik: Tdi
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie automatycznie zaczął migać lewy kierunkowskaz + światła postojowe.

Witam od około dwóch tygodni mam problem z moim Fordem
Galaxy 2010, 163KM,

W okolicach lutego przy zapalaniu usłyszałem dobiegający za panelu z zegarami, dźwięk (jakby coś bzyczało) - bardzo cicho jednak tego dźwięku nie było wcześniej. Dźwięk było słychać w pozycji kluczyka I i II , przy zapalonym samochodzie był niesłyszalny - silnik zagłuszał.

W marcu pojawił się inny problem. Jadąc autostradą automatycznie zaczął migać lewy kierunkowskaz. Anulować go można przez włączenie prawego kierunku (wtedy resetuje się). Po 20 km sytuacja się powtórzyła. Sytuacja pojawiała się wielokrotnie - zawsze lewy kierunkowskaz.

Dziś. Sąsiadka powiedziała że palą się światła w moim Fordzie. Okazało się że przy wyłączonym silniku i wyłączonych światłach (pozycja 0) palą się światła postojowe - tylko lewą strona.

Mam uprzejmę pytanie co to może być? Jak rozwiązać problem?


Serdecznie pozdrawiam
Mariusz

mari.immi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2023, 23:02   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: automatycznie zaczął migać lewy kierunkowskaz + światła postojowe.

uszkodzona manetka kierunkowskazów przy kierownicy - sama włącza Ci lewy kierunkowskaz a ta sąsiadka to były światła postojowe - włącza się je kierunkowskazem jak się zostawia auto przy drodze na noc i zapala tylko z jednej strony, żeby wydłużyć życie akumulatora.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2023, 09:13   #3
berto76
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 15-06-2020
Skąd: Ogrodniczki
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 CDTI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: automatycznie zaczął migać lewy kierunkowskaz + światła postojowe.

Witam, mam podobny problem tylko z prawą stroną w moim Galaxy, bez żadnego powodu zaczynają migać światła postojowe (przód i tył prawa strona) i na zegarach miga kontrolka prawy kierunek (kierunkowskazy nie migają). I w związku z tym mam pytanie, czy może udało się rozwiązać problem?
berto76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2023, 14:06   #4
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 487
Domyślnie Odp: automatycznie zaczął migać lewy kierunkowskaz + światła postojowe.

Przecież wcześniej jest podane rozwiązanie. Zmień przełącznik kierunkowskazów i po sprawia.
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , kierunkowskazy , światła


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.