Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2023, 23:02   #1
LESZPOD
ford::amateur
 
Imię: LESZEK
Zarejestrowany: 05-09-2022
Skąd: KATOWICE
Model: FORD PUMA
Silnik: 1,0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Question Koła dojazdowe,zapasowe

Proszę doradzcie mi /mam Pumę z 2021r.z "megaboxem"-o poj.80l i z zestawem naprawczym w wyposażeniu od czasu kupna auta. Cały czas myślę o kupnie dojazdówki lub zapasu lecz powstrzymuje mnie od tego myśl,że będę je woził w bagażniku co zajmnie mi dużą jego część bo do "megaboxu"nie wejdzie.W aucie mam założone koła "18"cali. Czy warto kupić zapasowe lub dojazdówkę mimo niedogodności z tym związanych? Jeżdząc po warsztatach wulkanizacyjnych i pytając każdy pracownik mnie namawia na kupno-najlepiej zapasu i radzi abym to zrobił jak najszybciej bo zestawy naprawcze tylko przyspażają wielu kłopotów w razie przebicia opony. A co Wy sądzicie o tym?

LESZPOD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2023, 06:56   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

Moim zdaniem lepiej kupić dobre assistance, które pomoże w razie awarii, inwestować w dobre, nowe opony i nie jeździć po gwoździach, szkle itd. Awaryjnie można jeszcze kupić zestaw do naprawy przebitej opony na drodze (sznurki butylowe), ale to tylko w przypadku gdy ma się na to ochotę.

Od kiedy mam LPG w swoich autach (od 2013 roku) nie wożę zapasu i nie mam z tym problemu.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2023, 19:18   #3
jarkopa
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Puma
Silnik: 999
Rocznik: 2020
Postów: 12
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

Do Twojego megaboxa wejdzie koło dojazdowe 125/70 R16.
Poniżej link do wątku dla Pumy z UK gdzie klient pokazuje zdjęcia - jak koło leży w megabox i przykręcone (jeżdzi na 18").
Tak więc da się i człowiek jest trochę spokojniejszy na dalszych trasach i dalekich urlopach...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jarkopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2023, 19:21   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem lepiej kupić dobre assistance, [...]
Witam

ciekawa teoria!
Szkoda tylko, że teoria.

Moja zona na autostradzie Kraków - Tarnów jechała sama i wezwała assistance do wymiany opony (zalożenia zapasu), to kazali jej czekać około godziny.
Nie doczekala się na asistance tylko ktos się zlitował.
Życzę powodzenia na mniej ruchliwej drodze
Pomijam kwestię, że nawet blisko wokół Krakowa są miejsca bez zasięgu komórki (testowałem rózne sieci)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2023, 07:56   #5
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawa teoria!
Szkoda tylko, że teoria.
Była mowa o dobrym assistance, a nie partaczach. Ja też się podpisuję pod tym, że wożenie zapasu jest bez sensu.
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2023, 11:44   #6
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czym jest dobre assistance? Z chęcią się dowiem jaka ubezpieczalnia i w jakiej opcji nie wysyła partaczy oraz gdzie zapewniają szybki czas dojechania na miejsce. Oraz które dobre assistance zapewnia zasięg twojej sieci komórkowej w każdym miejscu do którego jeździsz.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pytanie powinno brzmieć, czy akceptujesz czekanie na assistance gdy utkniesz na jakimś wypi**owie, za granicą lub ogólnie daleko od domu, i gdzie może nie być zasięgu. Jednemu to nie przeszkadza, czeka i ew. szuka skąd można zadzwonić. Drugi będzie wolał założyć koło dojazdowe i gdziekolwiek dojechać.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2023, 18:29   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

Dokładnie tak samo pomyślalem i w pełni się z kolegą zgadzam

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2023, 07:39   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie miałem takich przebojów, jak mnie dopadł fioletowy kabelek na eSce w upalny dzień. Czekałem może z 30 minut, głównie z powodu korków. Przyjechał lokales, załadował auto i odwiózł mnie do mojego garażu.

Poza tym polecam dbać o ogumienie i o auto, a żadne niespodzianki się nie przytrafią.

TU TRASTI (HPI GMA Sp. z o.o.) kupione przez Mubi
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2023, 16:42   #9
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie miałem takich przebojów, jak mnie dopadł fioletowy kabelek na eSce w upalny dzień. Czekałem może z 30 minut, głównie z powodu korków. Przyjechał lokales, załadował auto i odwiózł mnie do mojego garażu.
Gratuluję, ale ja pisałem o utknięciu w miejscu (dużo) mniej uczęszczanym niż "eSka".

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym polecam dbać o ogumienie i o auto, a żadne niespodzianki się nie przytrafią.
Ty tak na serio? Bo jak tak, to nieźle naiwne podejście, ale każdy ma swoje i nic mi do tego. Pozostaje mi tylko pozazdrościć, że dostrzegasz wszelkie małe elementy na drodze, które mogą wbić się w oponę i doprowadzić do utraty ciśnienia.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 15-05-2023 o 16:44
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2023, 09:41   #10
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Koła dojazdowe,zapasowe

Ja się zdecydowałem na dojazdówkę, bo "psikaczom" nie wierzę za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Póki co miałem kilka przygód z oponami, ale zawsze wystarczyło dopompować i do zakładu dojechać, a w całym moim stażu kierowcy, tylko raz musiałem koło wymieniać... i to jeszcze w czasach, gdy własnego auta nie miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyna różnica między kolegą Leszkiem jest taka, że o miejsce w bagażniku nie muszę się martwić, a dojazdówkę w bagażniku wożę na stojąco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.