Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2023, 13:01   #1
Bob27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2017
Model: Ranger
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Zrobiłem zwarcie w efekcie czego zniknęły światła

Witam
Mam problem z elektryką w Rangerze 2008 2,5 tdci. Zrobiłem zwarcie świateł cofania w efekcie czego zniknęły światła cofania, kierunkowskazy i przestały działać wskaźniki na desce rozdzielczej. Zgodnie z opisem bezpieczników odpowiedzialny za to jest bezpiecznik nr 9 ale jest sprawny. Kolejnym efektem jest brak świateł mijania przy włączaniu zapłonu, które zawsze załączały się automatycznie. Teraz, żeby włączyć światła mijania trzeba użyć włącznika przy kierownicy (ale dalej brak kierunków, wstecznego i nie działają wskazania na desce). Pod kierownicą słyszalny jest niezidentyfikowany dźwięk i rozładowuje się akumulator. Domyślam się, że jakieś zwarcie.
Czy przyczyną może być urządzenie odpowiedzialne za automatyczne włączanie świateł, czy może jeszcze coś innego? Gdzie szukać rozwiązania?

Bob27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2023, 06:57   #2
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Zrobiłem zwarcie w efekcie czego zniknęły światła

Jedź do dobrego elektryka bo tak, to szukanie igły w stogu siana. Możliwości jest pierdyliard: od wspomnianego bezpiecznika, poprzez przepalenie jakiejś wiązki w mało dostępnym miejscu, aż po uszkodzenie „komputera”. Gdybanie na forum niewiele da.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.