Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2014, 22:21   #1
mechamik
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 115km
Rocznik: 2010
Postów: 21
Exclamation Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Witam,

Od paru dni jestem zadowolonym posiadaczem Mondeo MK4 2.0 TDCi z 2010 roku. Wrocilem wlasnie z podrozy podczas ktorej nakrecilem prawie 1300km.

Wszystko byloby ok gdyby nie to, ze w czasie jej trwania trzy razy pojawil sie komunikat usterka silnika. Pierwszy raz po przejechaniu okolo 550km, przy zjezdzie po pokonaniu 90km autostrady A4. Po zgaszeniu silnika i przerwie rownej dlugosci spalonego papierosa komunikat zniknal. Dzis niestety wyskoczyl kolejne dwa razy i takze po krotkiej przerwie zniknal.

Mialem wrazenie, ze po pojawieniu sie tego komunikatu, chwilowe spalanie wzroslo z 0,8 do 1,2-1,3. Czy to moze byc komunikat sugerujacy wypalanie filtra DPF?? Mialem takie wrazenie gdyz wydawalo mi sie tez, ze po pojawieniu sie tego komunikatu silnik tak jakby zaczal mniej rowno pracowac. Tyle, ze tak jakby zbyt czesto sie ten komunikat pojawia jesli mialby byc zwiastunem wypalania filtra.

Komunikat byl, swiecila sie kontrolka 'I' ale nie zauwazylem, zeby gorzej jechal. Dynamika bez zmian, spalanie tez.

Czy ktos moze mi pomoc i wyjasnic co to moze byc? Jestem swiezym uzytkownkiem auta z tak nowoczenym silnikiem diesla stad troche sie niepokoje.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez mechamik ; 22-06-2014 o 22:24
mechamik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 22:40   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

najprawdopodobniej przerwałeś mu wypalanie wszystkie objawy wskazują na wypalanie jesli masz te objawy które opisałeś to trzymaj obroty około 2500 około 10km na niskim biegu
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 22:53   #3
mechamik
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 115km
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Dzieki za informacje.

Komunikat pierwszy raz pojawil sie po zjezdzie z autostrady gdzie jechalem 110 na tempomacie z przerwami na wyprzedzanie przy predkosci 120-160 km/h stad dziwe sie troche, ze cos moglem mu przerwac. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna sprawa, ze montujac w aucie tak zaawansowane urzadzenie jak filtr czastek mogli sie pokusic o wstawienie powiadomienia o wypalaniu za te pare eurocentow. Irytuje mnie to troche.
mechamik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 23:00   #4
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najprawdopodobniej przerwałeś mu wypalanie wszystkie objawy wskazują na wypalanie jesli masz te objawy które opisałeś to trzymaj obroty około 2500 około 10km na niskim biegu
Tylko po co wprowadzac w blad?
Nie ma potrzeby trzymac auto na wyzszych obrotach.
Nie slyszalem tez aby przerwanie wypalania powodowalo zaswiecenie bledu. Jest jednak mozliwe ze filtr dpf jest zbyt zapchany lub np czujnik roznicowy cisnienia pada. Trzeba by zczytac kody bledow.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 22-06-2014 o 23:39
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 23:23   #5
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Cytat:
Napisał mechamik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Od paru dni jestem zadowolonym posiadaczem Mondeo MK4 2.0 TDCi z 2010 roku. Wrocilem wlasnie z podrozy podczas ktorej nakrecilem prawie 1300km.

Wszystko byloby ok gdyby nie to, ze w czasie jej trwania trzy razy pojawil sie komunikat usterka silnika. Pierwszy raz po przejechaniu okolo 550km, przy zjezdzie po pokonaniu 90km autostrady A4. Po zgaszeniu silnika i przerwie rownej dlugosci spalonego papierosa komunikat zniknal. Dzis niestety wyskoczyl kolejne dwa razy i takze po krotkiej przerwie zniknal.

Mialem wrazenie, ze po pojawieniu sie tego komunikatu, chwilowe spalanie wzroslo z 0,8 do 1,2-1,3. Czy to moze byc komunikat sugerujacy wypalanie filtra DPF?? Mialem takie wrazenie gdyz wydawalo mi sie tez, ze po pojawieniu sie tego komunikatu silnik tak jakby zaczal mniej rowno pracowac. Tyle, ze tak jakby zbyt czesto sie ten komunikat pojawia jesli mialby byc zwiastunem wypalania filtra.

Komunikat byl, swiecila sie kontrolka 'I' ale nie zauwazylem, zeby gorzej jechal. Dynamika bez zmian, spalanie tez.

Czy ktos moze mi pomoc i wyjasnic co to moze byc? Jestem swiezym uzytkownkiem auta z tak nowoczenym silnikiem diesla stad troche sie niepokoje.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam!
Mam to samo. Podłączając kompa odczytałem błąd: "Otwarty obwód świecy żarowej układu dopalania spalin". Szukam teraz schematu żeby sprawdzić co zawiodło. Świece sprawdziłem i jest raczej ok.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 08:13   #6
mechamik
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 115km
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Dzisiaj przyszla mi tez do glowy inna opcja. Blad pojawil sie po raz pierwszy po zatankowaniu Vervy na stacji Orlenu. Wczesniej zatankowalem Shell Nitro+ i po pzejechaniu 400km zaden informacji o usterce nie bylo. Ale to moze byc tylko przypadek.

Zatankuje nastepnym razem znowu na Shellu i zobacze. Poki co komunikatu o usterce nie mam.

W jaki sposob moge sprawdzic komunikaty o bledach?
mechamik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 08:32   #7
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Cytat:
Napisał mechamik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposob moge sprawdzic komunikaty o bledach?
Podłączając auto pod kompa diagnostycznego u zmyślnego mechanika posiadającego takowy.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 08:41   #8
mechamik
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 115km
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Tyle to wiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bylem ciekawy czy samemu mozna to zrobic.

Takowego mechanika znam takze problemu z tym nie bedzie.
mechamik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 09:34   #9
Que_Fear
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Wały (Brzeg Dolny)
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

Jeszcze jest możliwość uszkodzenia przewodów które doprowadzają paliwo do układu dopalania DPFa. Ich uszkodzenie skutkuje niemożnością wypalenia filtra i pojawieniem się błędów o przeciążeniu filtra silnika.

Przewody (podobno?) dostępne tylko w oryginale.
Mam nadzieję że w moim przypadku o to chodzi, bo jak nie to niestety filtr umiera.

Tzn. w moim wypadku auto przedliftowe, i nie pamiętam dokładnie czy błąd taki sam, natomiast uszkodzenie jak najbardziej możliwe i dotykające podobno tych aut (w warsztacie gdzie robię niedawno był S-Max z tym samym problemem).

Ostatnio edytowane przez Que_Fear ; 23-06-2014 o 09:37
Que_Fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 13:40   #10
Dzidaj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika, wypalanie filtra?

U mnie ostatnio też pojawiła się "usterka silnika, jednak było to informacja o wymianie oleju. Można to wykasować trzymając 10 sekund hamulec razem z gazem bodajże (dokładnie znajdziesz w necie). Jednak u mnie informacja ta( usterka silnika)wyświetlała się cały czas, nie znikała
Dzidaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , mondeo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.