Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2019, 21:08   #1
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Buczące hamulce - ROZWIĄZANE.

Witam, niestety nadal nie udało mi się rozwiązać problemu. Kiedyś miałem coś takiego, że raz na jakiś czas zabuczały mi hamulce, najczęściej po zmianie kierunku przód-tył, ale wydarzyło się to dosłownie kilka razy przez 2 lata. Stwierdziłem że stare hamulce, krzywe tarcze na wykończeniu, to czasami buczą i tyle. Zimą wymieniłem hamulce, komplet Ate, tarcze, klocki, sprężynki, prowadnice, wyczyszczone jarzma, w zeszłym roku wymieniony płyn, wszystko nówka sztuka. Buczenie się nasiliło, po wymianie była cisza 2 dni, a później zaczęło niemiłosiernie buczeć, przy zmianie kierunku, po hamowaniu, przy ruszaniu z każdej krzyżówki buczały od 0 do 30 km/h. Hamulce rozebrane, sprawdzone tłoczki, chodzą luźno, złożone jeszcze raz, identyczna sytuacja, 2 dni cisza, a później zaczęło buczeć. Teraz chyba już po 3 miesiącach nie buczą po hamowaniu, ale buczą przy zmianie kierunku, nawet bez hamowania, szybkie manewrowanie tylko sprzęgłem i gazem przód-tył i buczą okropnie. Jest to niski, nieprzyjemny dźwięk, nie pisk klocków. Mechanik nie ma pomysłu, powiedział że do wymiany przewody lub jarzma są krzywe. Dzisiaj wymieniłem przewody i niestety to nie to. Przejrzałem internet i tematy, jeden był o wyczyszczeniu tłoczków - sprawdzone, chodzą lekko, inny o wymianie klocków - klocki i tarcze są nowe, poza tym buczenie występowało też na starych hamulcach, więc to raczej nie wina tarcz i klocków, dalek jest temat przewodów hamulcowych - niestety dzisiaj wymieniłem, zajechałem pod dom, przód-tył i buczy nadal. Mam szukać w takim razie jarzma? Przy hamowaniu jest idealna cisza, jak buczy to też wystarczy dotknąć hamulca i przestaje. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_2284.jpg (98.1 KB, 40 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1312.jpg (88.9 KB, 49 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 28-07-2019 o 15:42
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 10:50   #2
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

Sprawdziłeś czy normalnie hamuje? Podjedz do kogoś (po dotarciu się klocków do tarczy) na SKP i za 20zł sprawdź siłę hamowania.

Ten efekt buczenia kiedyś miałem przy zmianie kierunku - na wstecznym i tylko w suchą pogodę.

Obejrzyj stare klocki - czy przypadkowo nie brały lepiej ze strony jednego kierunku.
Sprawdziłbym osiowość jarzma - może mocowanie do zwrotnicy jest lekko zabrudzone lub coś podeszło i wykazuje przekoszenie.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 10-07-2019 o 10:55
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 15:27   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

Hamulec jest żyleta, stare klocki dawno wyrzucone. Był trop że jarzma mogą być krzywe, jednak na razie zdecydowałem się jeszcze kupić reperaturki zacisków i wymienić tłoczki.

To jest taki dźwięk, w komentarzach piszą że pomogło rozebranie zacisku i nasmarowanie lub wymiana tłoczków.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moim zdaniem to logiczne, że nie cofają się tłoczki i to był mój pierwszy trop. Nasiliło się po wymianie hamulców, weszły grubsze tarcze i klocki, jeżeli tłoczek był na zewnątrz skorodowany i został wepchnięty, to może się blokować. Mechanik już mi sprawdził, że niby lekko chodzą, ale może nie są idealnie proste czy gładkie, no nie wiem, zamówiłem reperaturki i wymienię.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 16:38   #4
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

Miałem identyczny dźwięk. Jeden zacisk zregenerowałem, drugi wymieniłem bo urwał się odpowietrznik. Dźwięku już nie ma.

Teraz mam problem taki ze od gory klocek nie zbiera. Zostaje około 1cm rantu na tarczy. Zacisk jest nowy.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 14:10   #5
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hamulec jest żyleta, stare klocki dawno wyrzucone.
...
Mechanik już mi sprawdził, że niby lekko chodzą, ale może nie są idealnie proste czy gładkie, no nie wiem, zamówiłem reperaturki i wymienię.
Taa, często widzę że ktoś palcem wpycha tłoczek i mówi że lekko chodzi....

Ma wyjąć tłoczek i dwie gumki (wargową osłonkę tłoczka i gumkę ze środka odpowiadającą za prowadzenie oraz cofanie tłoczka po puszczeniu hamulca) i zobaczyć czy na rancie nie ma wżerów i czy tłok jest gładki od strony zacisku.

Miałem tak w Nissanie - buczały - ale tam były tarczobębny i luzowały się szczęki.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 15:33   #6
Peter841
FCP member
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008r.
Postów: 57
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

a może to łożysko buczy a nie hamulec?
Peter841 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 16:31   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

Cytat:
Napisał Peter841 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może to łożysko buczy a nie hamulec?
A może buczeć przy predkosci 5 km/h tak, że cała buda się trzęsie? Zwłaszcza że po dotknięciu, nawet nie trzeba wciskać, tylko dotknąć pedału hamulcz i nastaje cisza, dźwięk znika.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2019, 08:32   #8
Peter841
FCP member
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008r.
Postów: 57
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

tak, lożysko daje się we znaki przy niższych prędkościach, zmianach kierunków ono najczęściej buczy, hamulec raczej piszczy gdy klocki są ch... albo do dupy.

Sprawdź kolego łożysko w wiadomości prywatnej napisałem jak.
w taki najprostrzy sposób.
Peter841 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 15:41   #9
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

Problem najprawdopodobniej rozwiązany, jeżdże tydzień i jest cisza. Niestety najpierw wymieniłem przewody elastyczne, przy okazji skręcił się sztywny i też musiałem go wymienić dla pewności, zrobiłem reperaturki zacisków, dolewka płynu, odpowietrzenie całego układu, koszty mojej roboty, mechanika, wydałem z 600 zł. Odebrałem auto od mechanika, zajechałem do pracy, później do domu, parkuję pod domem i zaczęło buczeć. Ręcę mi opadły i załamka.

Już nie wiedziałem czy te jarzma krzywe, czy pompa blokuje czy nie wiadomo co. Postanowiłem wymienić nowe klocki na następne nowe klocki. Pojechałem do sklepu z hamulcami, facet zamówił mi najmiększe klocki jakie są, firmy Remsa, 110 złotych. Na Ate jeździłem 3 miesiące, 1500 km po mieście, dużo hamowania, dotarły się dawno i dalej buczały. Włożyłem te Remsa, cisza od pierwszego dnia, jeździłem już kilka dni i nic się nie dzieje. Zostawiam dla potomnych, bo ja szukałem takich tematów i nie ma za wiele.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_2431.jpg (98.8 KB, 35 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_2426.jpg (98.1 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_2436.jpg (100.7 KB, 28 wyświetleń)
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 20:32   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Buczące hamulce.

kiedyś buczały klocki z tyłu Motocrafta w ff mk2. Kwestia konstrukcji klocka - buczenie to jego drżenie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.