Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2020, 10:00   #331
puchaty
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-04-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

0,7 jest przy ciepłym silniku i bez wypalania DPF. Latem (z klimą) w jest o +/- 0,1 więcej. Przebieg 120 kkm, automat.

puchaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 20:56   #332
K82
ford::beginner
 
Avatar K82
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Południe
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

"Na luzie" przy rozgrzanym silniku przeważnie 0,3. Klima albo wypalanie dpf albo zimny silnik windują do nawet 1,0 L. ponad 200 kkm, manual. Taka "ciekawostka" po wymianie aku. średnie spalanie wzrosło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jest przyjemnie ciepło wewnątrz auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (silnik szybciej się nagrzewa)
Na razie SS nie będę dezaktywował na stałe ( na światłach przycisk), ale się na tym zastanawiam bo drażni to wielce, kiedy się chce szybciej ruszyć spod świateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do tych co tak już zrobili, czy zaobserwowali jakiekolwiek wady? Czy wyłączenie SS nie wiąże się z niedziałaniem jakiś innych "bajerów"?

Ostatnio edytowane przez K82 ; 20-01-2020 o 20:59
K82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 19:09   #333
Nowy 513
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 03-04-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 1
Smile Odp: Działanie Start-Stop ASS

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i pewnie już był poruszany temat Start Stop nie raz. Chciałbym zapytać w kwestii co jeżeli u mnie nie działa Start Stop i pokazuje mi się komunikat "Systemy wyłączone w celu oszczędzania akumulatora". Rozumiem, że pewnie mam niedoładowany akumulator i dlatego nie działa mi start stop. Pytanie czy wystarczy doładować akumulator i problem zniknie czy to coś poważniejszego.Ładowałem akumulator 10 h i nie przyniosło to rezultatu. Akumulator był w samochodzie. Proszę o info
Nowy 513 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 21:43   #334
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Czy ten komunikat pojawia Ci się na ekranie Sync3? Jeśli tak, to za kilka dni nie odpalisz auta. Przeżyłem to w zeszłe wakacje, gdy o 23:00 zapakowane po dach auto postanowiło ani mignąć światłami... Skończyło się na nerwowym oczekiwaniu na lawetę o poranku.
Możesz spróbować doładować akumulator, ale szykuj się na rychłą jego wymianę.

Ostatnio edytowane przez cattani75 ; 04-04-2020 o 00:07
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 21:57   #335
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Pamietajcie że akumulatora [EFB]do systemu start stop nie ładujemy zwykłym prostownikiem musi być z funkją AGM i mogą mieć też funkje regeneracji akumulatora
Po wymianie akumulatora trzeba podłączyć kompa i w ustawieniach oznaczć wymiane aku
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY

Ostatnio edytowane przez mondeo70235 ; 03-04-2020 o 22:00
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2020, 11:36   #336
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie akumulatora trzeba podłączyć kompa i w ustawieniach oznaczć wymiane aku
Jest to gdzieś opisane na forum? Udało się komuś wyjaśnić kwestię jaki typ baterii wybrać? Ja mam Vartę EFB 75 Ah od nowości i w ustawieniach jakiś typ akku 90 Ah, Więc się zastanawiam co ustawić jak wyminię na nowy akku - planowałem taki sam 75 Ah - nie zmieniać typu - zostawić tak jak było do tej pory?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 19:46   #337
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to gdzieś opisane na forum? Udało się komuś wyjaśnić kwestię jaki typ baterii wybrać? Ja mam Vartę EFB 75 Ah od nowości i w ustawieniach jakiś typ akku 90 Ah, Więc się zastanawiam co ustawić jak wyminię na nowy akku - planowałem taki sam 75 Ah - nie zmieniać typu - zostawić tak jak było do tej pory?
Odświeżam temat. Mnie dotknął ten sam problem i nowy aku mam 75ah/730A a w typie aku był ustawiony 90ah 800A t8 bodajże. Zostawić tak jak jest i tylko reset zrobić po wymianie czy wybrać wartości najbliższe akumulatorowi czyli 80ah 700a?
Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 17:06   #338
Marcin M75
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-01-2020
Skąd: Krk
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Witam Panowie,
Wracam do tematu odpięcia wtyczki do bms, w dwóch zdaniach opiszę temat.
W styczniu 2020 kupiłem s-maxa z 2016 z niemiec bardzo dobrze wyposażony z silnikiem 2.0 diesel 180km. Od razu wyłączyłem SS, akumulator widziałem ze jest oryginalny i dobry EFB 75ah. Nie kontrolowałem w jaki sposób bms utrzymuje stan aku, do momenty pierwszych mrozów i próby uruchomienia webasto - lipa niestety słaby akumulator.
Wymontowałem aku do regeneracji, po pierwszym doładowaniu miał sprawność na poziomie 50%, rozładowałem i naładowałem go 3 razy kolonem 912 w trybie rozszerzonym. Aku odzyskał sprawność na poziomie 75% - a z webastem dalej problem.
Po wykonaniu otworów serwisowych w aku okazało się że w skrajnych celach rozpoczął się etap spływu mas czynnych - ciemny elektrolit - czyli był ładowany za dużym prądem.
Najlepsze że po rozkodowaniu daty aku okazało się że to już drugi, obecny jest z lipca 2017.
Kupiłem teraz AGM 80ah i jak zobaczyłem napięcie spoczynkowe po dwóch dniach to byłem w szoku - 12.4V, a napięcia po uruchomieniach dochodziły do 15.2V (oczywiście forscanem ustawiony odpowiedni aku plus reset).
Jedno jest pewne, inżynierowie mają gdzieś ile wytrzyma aku.
Teraz monitoruję w czasie jazdy forscanem napięcie ładowania i waha się w granicach 14.2-14.6.....
Nie wiem czy może to negatywnie wpłynąć na inne systemy..... zobaczymy....
może też macie jakieś przemyślenia....
Marcin M75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 05:24   #339
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał Marcin M75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno jest pewne, inżynierowie mają gdzieś ile wytrzyma aku
Ale to nie oni wyłączyli bms , tylko ty. chyba , ze SS wylaczyles w inny sposob, to zwracam honor.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 08:58   #340
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... chyba , ze SS wylaczyles w inny sposob, to zwracam honor.
Jedyny poprawny technicznie sposób wyłączenia start-stop w Mondeo MK5 i pochodnych to zainstalowanie "moduliku" symulującego po włączeniu zapłonu naciśnięcie klawisza... Nic Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o tym nie wspomina, więc zapewne nie ma czego zwracać...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.