Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2019, 08:03   #1
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Witam,

Dotyczy Mondeo 2015r 2.0 tdci 180KM; automat PS; 4x4

Prośba o pomoc bo mam chyba temat z cyklu pojawiam się i znikam bez powodu.
Sprawa dotyczy dwóch różnyck komunikatów.

1. to pojawiające się znienacka w czasie jazdy info "czujniki opon nie rozpoznane". To nie jest info o niskim ciśnieniu tylko że zgubił połączenie z czujnikami ?? Różne miejsca, prędkości, nawierzchnia itp. W serwisie niby zaprogramowali czujniki od nowa...nie pomogło

2. I najciekawsze, po tankowaniu ON na stacji benzynowej (występuje tylko i wyłącznie w tej sytuacji) pojawia się info "poziom oleju silnika niski Dolej oleju). Poziom oleju na bagnecie na max...
W serwisie twierdzą, że to niemożliwe bo nie ma związku no ale tak się dzieje. Przegląd olejowy miał rozwiązać problem....tankowanie dwa dni po serwisie i to samo.

wrzucam fotki.

Pytanie czy to zjawisko jest normalne i u innych ? Ktoś tak miał ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czujniki opon.jpg (87.0 KB, 112 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg olej.jpg (86.4 KB, 136 wyświetleń)

__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2

Ostatnio edytowane przez spławik ; 18-05-2019 o 14:30
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 08:46   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Pamiętajmy że czujniki nie są wieczne większość baterii TPMS z lat 2014-2015 właśnie kończy, lub będzie kończyć życie.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 12:44   #3
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

W moim s-maxie 2014 czujniki mają się świetnie bez żadnych błędów. To dlaczego w mondeo po lifcie, młodsze, z 3 razy mniejszym przebiegiem ma mieć wyczerpane bateryjki?
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 13:25   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Może dlatego że pomyślałem o S maxie z twojego profilu z 2014 roku.A i jeszcze jedno co masz po lifcie koła z czujnikami czy samochód bo z twojego zdjęcia to masz stary soft zegarów więc nie wiem o jakim lifcie mówisz.jak jest tak pogrzebane to mamy odpowiedz napisz który to rok jakie mondeo.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 14:47   #5
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Cytat:
2. I najciekawsze, po tankowaniu ON na stacji benzynowej (występuje tylko i wyłącznie w tej sytuacji) pojawia się info "poziom oleju silnika niski Dolej oleju). Poziom oleju na bagnecie na max...

W serwisie twierdzą, że to niemożliwe bo nie ma związku no ale tak się dzieje. Przegląd olejowy miał rozwiązać problem....tankowanie dwa dni po serwisie i to samo.



Też miałem kilka razy taki przypadek... po tankowaniu odpalam samochód i taki komunikat - po sprawdzeniu - poziom oleju prawidłowy...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 14:32   #6
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może dlatego że pomyślałem o S maxie z twojego profilu z 2014 roku.A i jeszcze jedno co masz po lifcie koła z czujnikami czy samochód bo z twojego zdjęcia to masz stary soft zegarów więc nie wiem o jakim lifcie mówisz.jak jest tak pogrzebane to mamy odpowiedz napisz który to rok jakie mondeo.
Poprawiłem, tu chodzi o Mondeo 2015r; 2.0tdci;180KM;PS; 4x4

Bump: SLIP
I jak to się u Ciebie skończyło?

Bump:
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 16:00   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Komunikat "niski poziom oleju" wydaje mi się,żemoże wyskakiwać zaraz po tankowaniu,czy także po krótkim postoju,też tak czasami mam bo olej nie zdąży spłynąć w całości do miski po krótkim postoju.
Czujnik poziomu oleju jest w misce.
Może być także uszkodzony czujnik poziomu oleju.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 16:04   #8
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Skoro po tankowaniu tylko jest komunikat, to trzeba sprawdzić jeszcze po krótkim zatrzymaniu czy dzieje się tak samo.

Bardziej niepokoi mnie zgubienie sygnału z czujników ciśnienia w oponach podczas jazdy. Czy bateryjki w czujnikach są wymienne?
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 16:06   #9
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Cytat:
Napisał spławik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy bateryjki w czujnikach są wymienne?
Można to zrobić,ale się nie opłaca.Wstawione są tam baterie przemysłowe,dlatego,że czujniki działają w szerokim zakresie temperatur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt zakupu baterii=koszt czujnika,oczywiście w przybliżeniu.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 09:48   #10
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Błedy: czujniki opon nie rozpoznane i po tankowaniu niski poziom oleju

Cytat:
Napisał spławik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: SLIP

I jak to się u Ciebie skończyło?

Bump:

Może ze 3 razy mi ten komunikat wyskoczył - po sprawdzeniu, że wszystko ok nie drążyłem więcej tematu... uznałem, że to taki ficzer, który ma za zadanie okresowo skontrolować (podpowiedzieć Ci) poziom oleju przy okazji tankowania, w sumie ani parzy ani ziębi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.