Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2016, 14:00   #1
OlafLarry
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2016
Skąd: Poronin
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 31
Domyślnie Przeróbki Kanadyjczyka

Dzień dobry wszystkim! Pierwszy mój post na forum jako że jestem jeszcze właścicielem Hyundaia - ale już myślę ze niebawem stanę się użytkownikiem Forda Escape. Także witam się serdecznie i od razu przechodzę do sedna!
Zamierzam kupić Escape 2013 wersję z Kanady - i teraz moje pytanie. Z jakimi przeróbkami świateł będę musiał się liczyć? Temat tylnego przeciwmgłowego już ogarnąłem na forum. Nie wiem z kierunkowskazami z tyłu? Nie wiem co z postojowymi. Przednią lampę jedną mam do wymiany, więc zapewne kupię obie w wersji europejskiej.
Czy jeszcze coś powinienem wiedzieć o obowiązkowej wymianie czegokolwiek? Radia nie słucham więc zmiana częstotliwości nie jest wymagana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

OlafLarry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 18:09   #2
OlafLarry
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2016
Skąd: Poronin
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Doszedłem do kierunkowskazów tylnych - są pomarańczowe.
Mam jednak pytanie o lampy - zamierzam zmienić xenon na zwykłe gdyż montaż spryskiwaczy i czujników to chyba dla mnie zbyt wiele. Choć cały czas rozważam - gdyż zderzak będę wymieniał. Czy przetwornica z xenonów USA/Kanada podejdzie do lamp europejskich?
Ewentualnie jeśli czy nie będzie problemu z przekładką xenonów na zwykłe światła?
Z góry dziękuję za pomoc!
OlafLarry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 18:57   #3
OlafLarry
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2016
Skąd: Poronin
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Fordzik stoi już na moim podjeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - i ponieważ z ksenonem pięknie wygląda skłaniam się coraz bardziej do przerobienia wszystkiego na ksenon europejski - lampy mam już prawie upolowane - doradźcie co dalej - oczywiście nie będę tego robił sam - jutro rozpoczynam poszukiwania fachowca który to wykona. Jednak chciałbym wiedzieć co potrzeba jakie części. Z tego co widzę porównując zdjęcia ksenonów europejskich, a tych które widzę w moim Escape - znacznie się różnią. Inne gniazda na przetwornice, jakieś dodatkowe wejście. Może tym razem ktoś pomoże, podpowie i nawiąże dyskusje z nowym już właścicielem Forda
OlafLarry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 19:18   #4
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Też przez to przechodziłem i wiem, że raczej nikt Ci tu nie doradzi a raczej skrytykuje tak jak mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(ale jakoś dałem radę i mam wszystko tak jak fabryka)
Tak na szybko co potrzebujesz:
-czujniki na wahacze; przód+tył
-moduł ksenonu
-spryskiwacze+zbiorniczek na dwie pompki.
Dodatkowo aby mieć tak jak fabryka kupiłem całą wiązkę spod maski i wypiąłem odpowiednie przewody i wpiąłem do swojej wiązki. Pamiętaj, że wiązka z Escape jest całkiem inna i tam nic nie pasuje, bo nawet przewody w kostkach są w innych miejscach.
Pózniej trzeba to wszystko jeszcze przekodować aby działało poprawnie (to wszystko robił mi już elektryk, który zna się na rzeczy).
Gdybyś potrzebował więcej szczegółów takich jak nr części itp mogę podać na PW.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 00:09   #5
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Fajnie że jest coraz więcej użytkowników Forda zza wielkiej wody. Troszkę kombinacji ale autka potrafią się odwdzięczyć. Ja mam przetarte szlaki jeśli chodzi o import części z USA więc jak coś służę pomocą.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 08:26   #6
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Cytat:
Napisał APeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie że jest coraz więcej użytkowników Forda zza wielkiej wody. Troszkę kombinacji ale autka potrafią się odwdzięczyć. Ja mam przetarte szlaki jeśli chodzi o import części z USA więc jak coś służę pomocą.
Tu akurat nic takiego nie kupisz, bo escape tego nie ma, a jak ma to jest inne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2016, 11:55   #7
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu akurat nic takiego nie kupisz, bo escape tego nie ma, a jak ma to jest inne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem o czym piszesz? Mógłbyś rozwinąć swoją myśl proszę.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 15:15   #8
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Panowie, naprawdę tak opłacalne jest sprowadzanie auta zza wielkiej wody? Jakieś konkretne liczby/procenty przemawiające za tym dość karkolomnym przedwsiezieciem (w stosunku oczywiście do kupna używki z Europy Zachodniej)?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 17:11   #9
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, naprawdę tak opłacalne jest sprowadzanie auta zza wielkiej wody? Jakieś konkretne liczby/procenty przemawiające za tym dość karkolomnym przedwsiezieciem (w stosunku oczywiście do kupna używki z Europy Zachodniej)?
Nie wiem jak w innych przypadkach ale jak szukałem to za "bezwypadkową" Kugę 4x4 z 2014 roku trzeba było zapłacić nawet 80 tys. zł. a ceny zaczynały się od 70 tys. zł. Ten sam rocznik Escape'a 4x4 można odkupić już za około 60 tys. zł. Jakby znaleźć samemu i sprowadzić sądzę, że i w 50 tysiącach można się zamknąć razem z akcyzą i naprawą. Grunt coby nie był mocno walnięty. A teraz z nową akcyzą nie wiem jak to będzie wyglądało.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 11:24   #10
OlafLarry
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2016
Skąd: Poronin
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przeróbki Kanadyjczyka

Co do ściągania auta zza oceanu - kurde szukałem długo 4x4 z sesnownym silnikiem benzynowym z dobrym wyposażeniem - jest na prawdę ciężko. Uparłem się i nie chcę już diesla. Miałem teraz i kilkanaście lat temu i oba dały mi popalić. Z silników benzynowych byłem zawsze bardziej zadowolony. Dlatego postanowiłem wrócić do benzyny. A 2.0 w escape wyglądał bardzo zachęcająco.
Dzięki kolegom za pomoc zaczynam wszystko ogarniać. Części wszystkie zamawiam sam, a Fordzik jeździ po znajomych mechanikach.
OlafLarry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.