Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2018, 21:15   #1
jurek035
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Model: c-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Wibracje silnika 1.8tdci

Witam. Mam problem z wibracją silnika która przenosi się na kabinę.Problem występuje latem przy wysokich temperaturach powietrza,mocno rozgrzanym silniku, włączonej klimatyzacji i tylko na biegu jałowym.W chwili gdy wyłączę klimę problem znika.Dodam że poduszki silnika sprawdzone.


Ostatnio edytowane przez jurek035 ; 17-06-2018 o 21:21
jurek035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 21:52   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

A klima dziala, jakies dziwne dzwieki kompresor wydaje?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 22:06   #3
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Ja tak miałem przez poduszkę co łączy skrzynie z sankami, i objawiało sie jak silnik sie rozgrzał i ta poduszka miekła, jeżeli poduszkę masz dobrą to dwumasa tak robi, robiłem to u kumpla, dwumas się zablokował i przenosił wibracje na auto.

Ostatnio edytowane przez J@colo ; 17-06-2018 o 22:26
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 22:23   #4
jurek035
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Model: c-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tak miałem przez poduszkę co łączy skrzynie z sankami, i objawiało sie jak silnik sie rozgrzał i ta poduszka miekła, jeżeli poduszkę masz dobrą to dwumasa tak robi, robiłam to u kumpla, dwumas się zablokował i przenosił wibracje na auto.
Dwumas wymieniony. Poduszkę też wymieniłem była zerwana -wibracja się zmniejszyła ale dalej występuje.

Bump:
Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A klima dziala, jakies dziwne dzwieki kompresor wydaje?
Klima chodzi bez żadnych problemów i nic nie słychać.
jurek035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2018, 07:18   #5
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Któryś wtryskiwacz niedomaga (albo więcej niż jeden). U mnie jedne ma 0.75 w cylinder balance w forscanie i objawy są takie same.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2018, 07:20   #6
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

moze lozysko kompresora albo sam kompresor sie zaciera jezeli problem znika po jej wylaczeniu, moim zdaniem problem bedzie w tamtym kierunku
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2018, 10:51   #7
jurek035
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Model: c-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Któryś wtryskiwacz niedomaga (albo więcej niż jeden). U mnie jedne ma 0.75 w cylinder balance w forscanie i objawy są takie same.
Wtryski sprawdzane i są sprawne tak twierdzi mechanik. A powiedz mi czy na próbie przelewowej to wyjdzie?

Bump:
Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze lozysko kompresora albo sam kompresor sie zaciera jezeli problem znika po jej wylaczeniu, moim zdaniem problem bedzie w tamtym kierunku
Też mi się wydaje że może to być coś z kompresorem lub sprzęgłem alternatora tylko dlaczego to dzieje się przy temp otoczenia powyżej 25 C i rozgrzanym silniku do 90 C. Im wyższa temp na zewnątrz tym mocniejsze wibracje.
Poniżej 20 C jest to bardzo słabo wyczuwalne a jesienią czy zimą problem nie występuje.

Ostatnio edytowane przez jurek035 ; 18-06-2018 o 11:09
jurek035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 17:54   #8
jurek035
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Model: c-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Któryś wtryskiwacz niedomaga (albo więcej niż jeden). U mnie jedne ma 0.75 w cylinder balance w forscanie i objawy są takie same.
Ostatnio było trochę ciepło, trochę pojeździłem autem i zauważyłem że wibracja występuje
nadal przy wyłączonej klimie tylko w mniejszym stopniu. Warunkiem koniecznym do występowania tego zjawiska jest osiągniecie temp 90C przez motor . Na zimnym silniku nic się nie dzieje. Dodam jeszcze że wibracja jest wzdłużna i wyczuwalna tylko na biegu jałowym
Wtryski mechanik sprawdzał podłączając pod komp ale myślę że błędu taki stan rzeczy nie wykaże.
Powiedz mi kolego bo skłaniam się ku twojej teorii co do walniętego wtrysku czy próba przelewowa wystarczy ,czy jest jakiś inny sposób aby to sprawdzić bez ich wyciągania- może udać się z tym do ASO?
Mógłbyś opisać mi szczegółowo objawy z którym się spotkałeś?
jurek035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 00:05   #9
mazik1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Sieradz
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Witam jurek035. Mam trochę spostrzeżeń i także swoich podobnych problemów które w dniu dzisiejszym mnie po trochu rozwalają. Autko 2007, 1,8tdci. Przez trzy lata jak go mam trochę problemów ale cóż ponad 200tyś więc nie dziwie się nim ale staram się szukać wyjścia z sytuacji. Problem podobny do twojego. Autko jeździ ok ale przy już rozgrzanym silniku i załączonej klimie drgania silnika co około 5 sekund. Tak było jakieś półtora tygodnia temu. Dzisiaj zasuwam z nad morza, przejechałem około 300km i przed Poznaniem na bramce A2 zdechł. Musiałem przepchnąć. Może ktoś widział ?????. Autko nie chciało w ogóle odpalić. Padło dokumentnie.Zdziwko ???. Fakt że od czasu do czasu przy złym dobraniu obrotów do biegu zakopcił trochę ale bez przesady. Jakieś dwa lata temu miałem problem z zapowietrzonym filtrem paliwa. Z mojego powodu ale później mechanik to naprawił. Objawy identyczne. Po prostu złożył filtr tak jak powinien być. Niestety dzisiaj pomogła tylko pomoc drogowa . Jutro mechanik, jak coś się dowiem oczywiście przekaże. Mam tylko nadzieję że nie będzie to jakaś finansowa porażka. Dodam błędów zero. I jeszcze jedno to co u ciebie to mimo wszystko możliwe że wtrysk. Mam także clio 1,5 dci. Objawy te same. Zrobiona próba przelewowa. Lejące wtryski. W ciągu dwóch lat wymienione zaworki wtrysków. Teraz ok.
mazik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 15:28   #10
jurek035
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Model: c-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wibracje silnika 1.8tdci

Ma ktoś namiary na uczciwy warsztat który zajmuje się diagnozą i regeneracją wtryskiwaczy,najlepiej w Bydgoszczy lub pobliżu?
jurek035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.