Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2014, 13:57   #1
losieq
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI (DKKA)
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

Witam,
Przeszukiwałem forum dzisiaj przez cały dzień, niestety nie znalazłem odpowiedni, która mnie interesuje. Najprawdopodobniej padł mi czujnik temperatury cieczy (Ford Focus 1,8 tdci 115KM 2009r), gdyż wskazówka na desce rozdzielczej właściwie nie reaguje, czasem zdarza się, że pokazuje na kilka sekund temperaturę silnika. Chciałbym go wymienić, lecz nie mam pojęcia gdzie go szukać (w internecie i w hurtowniach) jest to czujnik wkręcany z przewodem i kostką. W głowicy po prawej stronie jest jakiś czujnik z wtyczka, czy to ten czujnik? Proszę o pomoc, gdyż jest to dość irytujący problem i chciałbym go wyeliminować.


Ostatnio edytowane przez losieq ; 28-02-2014 o 14:34
losieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 17:00   #2
michal 81
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-06-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

Kolego jeśli się nie mylę, bo sam szukałem znajduje się pod filtrem paliwa.Bo ten co jest w głowicy na wierzchu ma jeden kabelek i nie wiem od czego jest, a ten w sklepie ma dwa kabelki.Jeśli ktoś ma leprze info proszę o poprawkę. Jeśli kolego wymienisz to napisz czy są jakieś utrudnienia.Pozdrawiam
michal 81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 22:35   #3
owerek
ford::amateur
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: siedlce
Model: focus mkII
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

tak dokładnie ten czujnik jest po filtrem paliwa i dośc ciężko jest go wymienić, może termostat Ci padł
owerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 09:07   #4
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

u mnie "temperaturę" pokazuje też jak chce. w większości czasu to zatrzymuje się w połowie drogi do 90 st. lub permanentnie stoi na 60 st. Termostat wymieniony i nie pomogło. Podobno coś jest nie tak w samym sofcie zegarów. Zobacz w teście zegarów ile odczytuje komputer.
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 09:58   #5
bartek_pe
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 17-11-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

Czy udało się Wam zlokalizować czujnik temp wody?
bartek_pe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 10:03   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

W 1.8TDCI nie ma czujnika temperatury wody. Jest czujnik temperatury głowicy (CHT), wkręcony w głowicę z prawej strony, i tylko na jego podstawie komputer ustala kiedy włączyć wentylator, jakie wskazanie dać na deskę/zegary, itp.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2023, 14:49   #7
czapelpro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2022
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

Podłączę się pod temat.
Pacjent: Focus C-MAX 2006, 1.8 TDCI 115KM.

Mam problem "dogrzaniem" auta. Latem wszystko było ok, natomiast kiedy pojawiły się temperatury bliżej zera zauważyłem, że bardzo długo zajmuje nagrzanie silnika do 90 stopni. Jazda 30km i wskazówka faluje sobie pomiędzy 60 a 80 stopni. Kiedy gwałtownie przyspieszam wskazówka temperatury leci mocno w dół. W korku czasami nagrzeje do 90 stopni, po czym nagle spadnie do 70. Pierwsze podejrzenie padło na termostat. Wymieniłem go i jest... gorzej. Teraz temperatura nie dochodzi nawet do 70 stopni nie ważne jak długo się jeździ. Stąd mam kilka pytań do szanownych forumowiczów:
1. Czy w tym silniku występuje czujnik temperatury cieczy, i jeśli tak to gdzie się znajduje?
2. Czy poza termostatem istnieje jeszcze jakieś miejsce, gdzie mały obieg może mieszać się z dużym przez nieszczelność?
3. Czy możliwy jest taki przypadek, że silnik ma odpowiednią temperaturę roboczą, natomiast wskazówka temperatury pokazuje niepoprawne wartości?
czapelpro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2023, 16:28   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

Sprawdź czy układ nie jest zapowietrzony
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2023, 10:00   #9
czapelpro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2022
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź czy układ nie jest zapowietrzony
Sprawdziłem, odpowietrzyłem nagrzewając silnik z otwartym zbiorniczkiem wyrównawczym i ściskając węże energicznie, żeby pozbyć się ewentualnego powietrza. Zero bąbelków na powierzchni, płynu nie ubyło.

Zauważyłem natomiast, że praktycznie zaraz po odpaleniu silnika uruchamia się wentylator chłodnicy i nigdy się nie wyłącza (klima wyłączona oczywiście). Podejrzenie pada na czujnik temperatury - znajduje się on z prawej strony bloku silnika (patrząc od przodu auta). Żeby go zobaczyć trzeba odkręcić obudowę filtra powietrza oraz poluzować filtr paliwa. Niestety jest to czujnik z kablem, więc do wymiany potrzebna jest specjalna nasadka z wycięciem. Znalazłem filmik opisujący jak to zrobić, gdyby ktoś potrzebował [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W piątek odstawiam auto do mechanika na wymianę tego czujnika - zobaczymy jak efekty.
czapelpro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2023, 13:11   #10
czapelpro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2022
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik Temperatury 1,8 TDCI Duratorq gdzie znajdę

Udało się rozwiązać problem. Okazało się, że nowy termostat nie trzymał parametrów i otwierał się za szybko. Po wymianie na inny problem ustąpił. Auto bardzo szybko się rozgrzewa. Wskazówka od temperatury wryta pionowo, ani nie drgnie.
czapelpro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.