Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2020, 23:22   #71
visaton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Mondeo MK4 kombi Titanium
Silnik: 2.0L TDCI 163 PS
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Żaden ze mnie samarytanin ale proszę bardzo.
Według załączonego wcześniej schematu jest to przewód czarno-niebieski o średnicy 0,75 mm


Ostatnio edytowane przez visaton ; 04-07-2020 o 07:38
visaton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2020, 01:13   #72
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał visaton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaden ze mnie samarytanin ale proszę bardzo.
Według załączonego wcześniej schematu jest to przewód czarno-niebieski o średnicy 0,75 mm
Dzięki kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ciekawe, zakupiłem dedykowaną wiązkę marki hak-system (ConWys), a tam zielona wtyczka ma tylko trzy przewody, więc fabryczna masa, której mi brakuje musi być inaczej rozwiązana w tej wiązce - jutro podłącze i zobaczę, czy po aktywacja hula prawidłowo.

Czy ma może ktoś szablon do wycięcia haka Mondeo MK4 kombi, ale w wersji poliftowej? W ogóle potrzebny ten szablon, jeżeli na zderzaku jest chyba sugerowane prawidłowa linia cięcia?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200706_005243.jpg (98.6 KB, 185 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 03-09-2020 o 10:21
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2020, 06:56   #73
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zy ma może ktoś szablon do wycięcia zderzaka pod hak Mondeo MK4 kombi, ale w wersji poliftowej? W ogóle potrzebny ten szablon, jeżeli na zderzaku jest chyba sugerowane prawidłowa linia cięcia? Chyba, że to co innego?
Wejdź na stronę www brinka i pobierz instrukcję montażu do swojego samochodu. Na końcu instrukcji są szablony. Przed cięciem jeszcze to przemyśl, bo producenci haków mogą mieć różne systemy mocowania kuli i ich wysokości (przykręcenia kuli).
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2020, 12:30   #74
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

O
Cytat:
Napisał karex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wejdź na stronę www brinka i pobierz instrukcję montażu do swojego samochodu. Na końcu instrukcji są szablony. Przed cięciem jeszcze to przemyśl, bo producenci haków mogą mieć różne systemy mocowania kuli i ich wysokości (przykręcenia kuli).
Dzięki kolego za sugestie, ale mam hak westafalii i niestety z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do mojego nadwozia, w chyba najbardziej popularnej konfiguracji - kombi, zwykłe zawieszenie, jedna rura wydechowa, polift, niestety instrukcja nie podaje dokładnie jak postąpić.
- dla modeli do 07/2010 jest ładnie rozpisane ze schematem cięcia,
- dla modelu od 08/2010 w wersji ST schematu może nie ma, ale wskaane jest iż trzeba zgodnie z linią na odwrocie zderzaka
- dla modelu od 08/2010 w zwykłej wersji bez dokładek/dyfuzorów jest odnośnik do obrazku nr 17, ale tam już nic nie ma o zderzaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapewne trzeba postąpić analogicznie jak w przypadku wersji ST, czy trzeba ciąć po konturze, który jest naniesiony na zderzak... no ale czy ktoś mógłby mi to potwierdzić, może jakiś schemat podesłać jeżeli takowy istnieje?

Schemat dla wersji do 07/2010 jest logiczny, bo dolne mocowania zderzaka faktycznie są po środku i mało jest tam miejsca na błąd. W wersjach od 08/2010 dolne mocowania są rozstawione po bokach, więc tak naprawdę czy więcej czy mniej przytniemy, to się nic nie stanie - ew hak nie wejdzie, albo będzie widać cięcie.

Pytanie jakie cięcie jest najlepsze aby hak z gniazdem bez problemu wchodził, a miejsce cięcia było niewidoczne (dla modeli kombi, ze zwykłym zderzakiem od 08/2010) ?

Edit1:
Ostatecznie przed zabraniem się za cięcie zderzaka przymierzyłem go na aucie, a tu zdziwienie, ponieważ nie było konieczności jakiegokolwiek cięcia.

Tak więc podsumowując, dla Mondeo mk4 kombi od 08/2010, w wersji ze zwykłym zderzakiem nie zachodzi potrzeba jego cięcia, gdy montujemy hak westfalii.

EDIT: Po aktywacji w elmie dedykowanej wiązki marki hak-system, która przy zielonej wtyczce miała 3 zamiast 4 przewodów (brak przewodu masowego, który występuje przy oryginalnej wiązce idącej od modułu) wszystko pięknie zadziałało i działa do tej pory.

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 07_2010_08_2010_ST.jpg (8.8 KB, 123 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 08_2010_zwykła.jpg (10.1 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg instrukcja do ST i zwyk_08_2010.jpg (10.7 KB, 109 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 03-09-2020 o 10:24
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2020, 14:14   #75
fosfor
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-01-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo mk4 hb
Silnik: 2.0 noPB LPG
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cześć koledzy, montowałem hak i działa pięknie. teraz montuję czujniki parkowania i sygnał wstecznego chcę wziąć z wiązki haka. Mam oryginalny moduł i tę 12 pinową, szarą wtyczkę. Chcę ją otworzyć, wyjąć kabelek od cofania i połączyć z plusem czujników. Wiecie może jak to otworzyć i podzielicie się tą wiedzą? Tam jest pomarańczowy zatrzask, ale nie wiem co z nim zrobić.
fosfor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 13:39   #76
UnknownUser
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2020
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam. Czy jest możliwe żeby mondeo MK4 w kombi z tyłu w prawym boczku bagażnika nie miało tych kostek zielonej głównie ? Bo z tego co widziałem ktoś szarej nie mial.pytanie bo nie wiem co się dzieje jak się wgl tych kostek nie ma, trzeba ciągnąć jest przez całe auto czy jak to wygląda ?
UnknownUser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 08:09   #77
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam.
Kolega założył oryginalny moduł haka do Mondeo z 2011r. 2.0 TDCI. Wtyczka 13 PIN. Problem polega na tym że po włączeniu auta na każdym z pinów od kierunku, świateł jest ok 13V nic się nie zmienia czy się kierunek włączy czy światła. Jak może być przyczyna ? czy żeby rozwiązać trzeba jeszcze aktywować moduł w elmconfig czy można to np. forscanem lub inna przyczyna. Z góry dzięki za info.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2021, 21:03   #78
Roob123
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-10-2020
Model: S-Max
Silnik: 2 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

super przydało się
Roob123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 11:55   #79
polcad
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Wawa
Model: mondeo mk4
Silnik: diesel TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał kubabike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy ja niedawno założyłem nowy hak bosala wraz dedykowaną wiązką. Podłaczenie plug'n play. Zero problemów. Szkoda mi było czasu i nerwów na kupowanie używanego i wiązki i takich tam problemów (bo zawsze coś pojdzie nie tak jakby się chciało). Elektryka działa mimo że jeszcze nie aktywowałem TTM. Za 630zł całość z paragonami gwarancją, robota własna. IMHO się opłaca.
Potrzebuje zalozyc hak do s-maxa 2014r., tdci, Da rade to zrobic samemu? Trzeba wiercic jakies otwory w samochodzie, czy wszystko jest juz gotowe? Nie bedzie potem problemow przy przegladzie?
Jaki hak kupic?
polcad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 12:13   #80
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał polcad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bedzie potem problemow przy przegladzie?
jeśli zgłosisz zmianę konstrukcyjną do wydziału komunikacji i zrobisz odpowiednie badanie to jaki ma być problem?

Cytat:
Napisał polcad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da rade to zrobic samemu? Trzeba wiercic jakies otwory w samochodzie
wszystko da rade zrobić samemu, pytanie jakie masz zdolnośi manualne. W zależności czy chcesz fabryczny hak czy akcesoryjny, z wysuwaną kulą czy jakiś inny to minimum trzeba rzeźbić w zderzaku, haki z reguły montuje się w fabryczne otwory konstrukcyjne.

instalacja elektryczna to też w zależności czy hak fabryczny, czy akcesoryjny, albo p&p w zależności od wyposażenia albo sztukowanie
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , przyczepa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.