Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2020, 06:23   #1
pjanek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Witam,
Panowie proszę o pomoc. Podpiąłem stacje multimedialną z canbusem i podłączyłem kamerę cofania. Urządzenie pokazało standardowe linie brak sygnału. Po korekcie podłączenia do z wtyku CCDAVIN na Video in i z powrotem na CCD AVIN nadal miałem brak sygnału. Po rozłączeniu wszystkich kabli i ponownym podłączeniu cały czas miałem czarny ekran z liniami i brak sygnału. Radio nie reaguje na żadne przyciski, obojętne czy jest wsteczny wbity czy nie. Cały czas pokazuje brak sygnału.
Wypiąłem canbusa i podłączyłem bez (przepiąłem wtyki ILL) i radio zaczęło normalnie funkcjonować. Po ponownym podłączeniu canbusa od razu mam brak sygnału, linie cofania i radio nie reaguje na nic. Czy coś jest nie tak z magistralą canbus? Co mogło pójść nie tak skoro przed podłączeniem kamery działało ok, nawet sterowanie z kierownicy głośnością, a po próbie podłączenia kamery cały czas pokazuje brak sygnału jak jest wpięty canbus, nawet jeśli kamera jest całkowicie odpięta.

pjanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 08:50   #2
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Jakie radio masz?. Jaki procesor ? Jak podłączyłeś kamerę cofania chodzi tu o połączenie czy użyłeś światła wstecznego czy połączenie typu can .
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 10:50   #3
pjanek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Radio no name na platformie Mediatek, Procesor Quadcore 4x1,12 GHz ARM Cortex A7. Kamerę podłączałem na dwa sposoby:
1. Przez CAN - zasilanie do testów wziąłem z prostownika, kabel sygnałowy do kamery, do radia wpiąłem pod CCD AV IN i krótki czerwony pod Back CAR.

2. zasilanie do testów wziąłem z prostownika, kabel sygnałowy do kamery i czerwony (krótki do +), do radia wpiąłem pod CCD AV IN i krótki czerwony pod Back CAR.

Później jak podpiąłem przez CAN BUS to miałem tylko brak sygnału czy była kamera wpięta czy nie i nic nie działało. I tak jak pisałem jak odpiąłem can (przepiąłem kabelki ILL) to radio hula.
W załączniku zdjęcie, na którym widać can busa
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg can.jpg (21.1 KB, 39 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pjanek ; 14-07-2020 o 11:02
pjanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 11:39   #4
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Zaczynając połączenie od strony kamery zasilanie kamery czerwony łączysz z czerwonym z chincz czarny to masa przykręcić ją gdzieś
A od strony radia masz chincz cam wychodź z głównej kości od Radia podłącz do niego chincz od kamery
Dodatkowo dostałeś małe wtyczki do radia w jednej z nich jest F-CAM chinch i właśnie w tej małej wiązce jest kabelek z napisem back lub reverse połącz do niego czerwony od chincz.
Że względu że masz focusa kabel key1 musi iść bezpośrednio do Ori wtyczki pomijając canbus. Podświetlenie też.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 14-07-2020 o 11:45
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 12:12   #5
pjanek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Sory, ale jestem laikiem i proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli od strony kamery - łączę czerwony z czerwonym i masę - nie daję zasilania, tak?
Od strony radia łącze chinch z kamery z CCD AV IN zdjęcie 20200707_221205, tak?
W małej wtyczce, jeśli to o to chodzi (zdjęcie 20200707_221257) mam tylko VIDEO IN nie ma tam back lub reverse. Kabelek Back CAR (widoczny na zdjęciu 20200707_221205) wychodzi z radia złącze ISO i jest dodatkowo złączony z CAN BUS
Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Że względu że masz focusa kabel key1 musi iść bezpośrednio do Ori wtyczki pomijając canbus. Podświetlenie też.
a tego to już nic nie kumam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200707_221205.jpg (97.1 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200707_221257.jpg (97.4 KB, 29 wyświetleń)
pjanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 13:22   #6
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

tak NIE dajesz napięcia od strony kamery
W takim razie podłącz od strony radia pod back-car .
Powiedz czy z podpiętym canbusem gdy włączysz wsteczny ekran się przełącza na widok kamery?

Co do sterowania z kierownicy w twoim przypadku niebieski kabel K1 który wychodzi z radia łączysz z kabelkiem który wychodzi z przejściówki forda z dolnego rzędu prawdopodobnie będzie miał ten sam kolor i nazwę
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 13:39   #7
pjanek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz czy z podpiętym canbusem gdy włączysz wsteczny ekran się przełącza na widok kamery?
Nie przełącza się, jak podłącze to przez canbusa cały czas mam czarny ekran z liniami i pisze brak sygnału, nieważne w jakim położeniu jest lewarek. Radio nie reaguje na żadne polecenia.
Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do sterowania z kierownicy w twoim przypadku niebieski kabel K1 który wychodzi z radia łączysz z kabelkiem który wychodzi z przejściówki forda z dolnego rzędu prawdopodobnie będzie miał ten sam kolor i nazwę
To znaczy, że łącząc te dwa kabelki mogę mieć sterowanie z kierownicy z pominięciem canbusa?
pjanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 14:32   #8
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Tak sterowanie tak musi być podłączone.
Wejdź w ustawienia opcję canbus i zaznacz że nie ma canbus.
W takim razie nie dasz rady podłączyć pod canbus kamery .
Jedyne rozwiązanie to.
Podłączenie kamery pod światło cofania ale w tym wypadku od strony radia nie łączysz czerwonego z back car.
i odcięcie kabelka back-car od strony canbusa.
Oczywiście izolacja kabli na tam jest 12+
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 06:56   #9
pjanek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Podłączyłem według poniższego schematu, tylko zamiast zasilania ze światła wstecznego do symulacji użyłem zasilania z prostownika. I rezultat jest taki że nic nie działa.
1. podłączenie przy radiu do CCD AVIN, krótki kabelek nie podpięty.
2. podłączenie kabla sygnałowego do kamery
3. Podłączenie zasilania do kamery (wtyk)
4. Zasilanie kabelki, krótki z kamery kabel sygnałowy do + i zasilanie +
6. Zasilanie masa -
Can bus wypięty, a i nie rozciąłem kabelka BACK-CAR, ale nie jest do niczego podpięty więc myślę, że nie trzeba nic rozcinać.


Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do sterowania z kierownicy w twoim przypadku niebieski kabel K1 który wychodzi z radia łączysz z kabelkiem który wychodzi z przejściówki forda z dolnego rzędu prawdopodobnie będzie miał ten sam kolor i nazwę
Co do sterowania to wprawdzie jest niebieski kabel K1 ale nie ma drugiego tak opisanego. Drugi niebieski jest opisany Please reload to when installing the power amplifier car. i jest brązowy "When installing low-end car, cut off the machine KEY1 to leam" ale nie ma wolnego końca.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200714_164226.jpg (99.0 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg K1.jpg (96.9 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg blue1.jpg (62.7 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg brown1a.jpg (87.9 KB, 29 wyświetleń)
pjanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 19:09   #10
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna + kamera cofaia + canbus

Już się gubię od tych pytań.
Kamera jak na zdjęciu jest podłączona dobrze w ustawieniach zaawansowanych tam gdzie wybierasz model samochodu can zaznacz NO CANBUS.
co do sterowania z kierownicy na ostatnim zdjęciu masz brązowy kabelek jest zarobiony na wtyk żeński wychodzi z fordowskiej przejściówki z wąskiej 2x12 . I połącz z k1 niebieskimi
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.