Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2009, 18:30   #1
Marekch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Witam.
Od niedawna jestem użytkownikiem mondeo mk3 2.2 tdci z panelem dotykowym denso. Dużo czytałem na forum na temat tej nawigacji, nawet udało mi się wgrać nowe oprogramowanie do obsługi map toyoty. Mój problem polega na tym że w gornym lewym rogu ekranu wyświetla się symbol braku sygnału i nawigacja błędnie pokazuje położenie samochodu, niestety do końca nie jestem przekonany że wina leży po stronie antena-kabel.
Po wejściu w menu serwis. Widać coś takiego(FOTKA NIŻEJ) niestety z angielskim jestem na bakeir ale wydaje mi się że coś jest zablokowane. Jeżeli możecie coś doradzić to z góry wielkie dzięki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20091027.jpg (94.3 KB, 554 wyświetleń)

Marekch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 10:14   #2
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Prawdopodobnie masz uszkodzoną antenę GPS.
Musisz wejść w ten długasny wątek niestety.
Tak w skrócie. Oryginalna antena (czyli ta podstawka do anteny radiowej) kosztuje trochę dużo. Na allegro kupisz w okolicach 30zł antenę ze złączem podanym w wątku o denso. Na pewno we wtyczce (tej z allegro) musiałem coś wyciąć bo nie chciała mi spasować do gniazdka. Ale po jej podłączeniu GPS działa. Tą nieoryginalną antenę mam schowaną w schowku na desce i działa.
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 19:03   #3
swirkopiotr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Drawsko Pomorskie
Model: Ford Mondeo
Silnik: turbodiesel 1998cm duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

[MK3] Ford Mondeo 2003 TDCI...No to nie jesteś z tym problemem już sam. Już mi doradzano aby ciąć kabel (jakiś cienki czarny koncentryk) przy czytniku DVD (bagażnik) i połączyć "na krótko" inną antenę GPS za 30zł i ponoć się to sprawdza. Ja wybrałem inną drogę i kupiłem nową stopkę (250zł) na dach z systemem nawigacji. Przy demontażu starej stopki było widać znaczne utlenienie aluminiowej spodniej części. Sama płytka wewnątrz nosiła już też znaczne utlenienie ( elektrokorozja). Po zamontowaniu nowej problem się nie rozwiązał i jestem wku... Element ten składa się z dwóch części...stopka wchodzi w inną metalową kostkę już wewnątrz samochodu, z której na stałe są wypuszczone trzy przewody, dalej przebiegające przez prawy słupek, i znikające w desce rozdzielczej. Uważam to za ogromny feler w wykonaniu FORDA. Jestem w kropce. Myślę jeszcze o rozebraniu tej kostki, która jest jakby zespolona fabrycznie na amen( polak sobie da radę), ale nie ulega wszelkim wątpliwością fakt, że nie jest ten układ szczelny na warunki atmosferyczne.
swirkopiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 19:36   #4
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Kto kazał Ci ciąć jakiś kabel? Antena podłączona jest wtyczką, do gniazdka znajdującego się na tylnej ściance czytnika DVD.
Uszkodzoną antenę się odłącza i podłącza nową. To jest koszt ok. 40zł. Fakt, że antena na dachu musi działać lepiej niż wewnątrz samochodu, jednak rozwiązanie jest dużo tańsze i szczerze jeszcze mnie nie zawiodło.

PS. Stopka z GPS kosztuje w ford.sklep.pl 230zł.
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 10:51   #5
swirkopiotr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Drawsko Pomorskie
Model: Ford Mondeo
Silnik: turbodiesel 1998cm duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Osoba z Gdańska, która sprzedała mi mapę polski doradzała mi cięcie i zakup dowolnego modułu GPS łączonego "na krótko" w bagażniku pod odpowiedni przewód czytnika DVD. Na wstępie już wyszło, przy próbie konfiguracji, że nie pokazuje się właściwe miejsce aktualnego położenia, i po przejściu do menu diagnostycznego wyszło, że w pozycji LEV, w wierszach wyświetlają się zera. Znaczy to tyle, że sygnału nie ma. Nie lubiałem, nie lubię i nie będę lubieć prowizorek. Dokonałem zakupu stopki 230 + koszty przesyłki, zmieniłem i szlak mnie trafił. Nie działa!!! Zbieram natchnienie na to, że rozp...... te aluminiowe gniazdo, w które wchodzi stopka GPS. Nie ukrywam, że mam nerwa na podwykonawców FORDA, którzy stworzyli ten "wzorcowy" i "niezawodny" system Telematics. W gruncie rzeczy to nie jedyny mój problem. Próbuję doszukać się gdzieś anteny FM, bo radio też odbiera dennie (jak całe to moje DENSO, nie licząc zmieniarki 6x CD + 1 MP3 zintegrowanej, no i oczywiście dynamika dzwięku jest zupełnie przyzwoita), bo jak mi już wiadomo ta dachowa ma niby służyć w połączeniu z telefonem GSM. A jak to usprawnię, i się okaże, że dokładność tych map w wydaniu polsim jest taka, jak opisywana w forum (denna jak DENSO), to mój "zachwyt" sięgnie zenitu. Poza tym DENSO samochód jest zajefajny. Automat ma już 188 tys. i hula bez zarzutu. 130 źrebaków pod maską zupełnie też mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam forumowiczów. Jak uporam się z problemami to dam znać.
swirkopiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 11:09   #6
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Możliwe, że po prostu masz uszkodzony kabel antenowy do navi. Nie wiem dlaczego ktoś doradzał ci cięcie przewódu, skoro na allegro dostępne są anteny GPS (z magnesem więc można je przypiąć w dowolnym miejscu z blachą) z pasującą wtyczką i parometrowym przewodem. Wejdź na wątek poświęcony denso.

W C-maxie czytnik DVD (czyli właściwe urządzenie navi) umiejscowiony jest w schowku przed pasażerem, a nie w bagażniku i dostęp do niego jest bardzo prosty.
Przy okazji przeglądu w ASO zapytałem co z tym fantem zrobić (pomijając już, że dla naszych ASO, Denso czarna magia) i gość powiedział, że powody mogą być dwa. Albo uszkodzona antena albo uszkodzony kabel antenowy. Nie miałem możliwości podłączenia nowej stopki, żeby wykluczyć to, a szczerze bałem się wydawać ponad 200zł, gdyby okazało się, że to wina kabelka w nie jej.
Sama wiązka pewnie kosztuje trochę, bo jednego kabelka kupić się nie da.
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 18:01   #7
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Cytat:
Napisał swirkopiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[MK3] Ford Mondeo 2003 TDCI...No to nie jesteś z tym problemem już sam. Już mi doradzano aby ciąć kabel (jakiś cienki czarny koncentryk) przy czytniku DVD (bagażnik) i połączyć "na krótko" inną antenę GPS za 30zł i ponoć się to sprawdza. Ja wybrałem inną drogę i kupiłem nową stopkę (250zł) na dach z systemem nawigacji. Przy demontażu starej stopki było widać znaczne utlenienie aluminiowej spodniej części. Sama płytka wewnątrz nosiła już też znaczne utlenienie ( elektrokorozja). Po zamontowaniu nowej problem się nie rozwiązał i jestem wku... Element ten składa się z dwóch części...stopka wchodzi w inną metalową kostkę już wewnątrz samochodu, z której na stałe są wypuszczone trzy przewody, dalej przebiegające przez prawy słupek, i znikające w desce rozdzielczej. Uważam to za ogromny feler w wykonaniu FORDA. Jestem w kropce. Myślę jeszcze o rozebraniu tej kostki, która jest jakby zespolona fabrycznie na amen( polak sobie da radę), ale nie ulega wszelkim wątpliwością fakt, że nie jest ten układ szczelny na warunki atmosferyczne.

mam dokladnie ten sam problem wymienilem na orginala uszczelnilem dodatkowo stopke i dalej ma bardzo slaby sygnal
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 13:58   #8
daniel_poznan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Witam!

Podłączę się pod temat. Myślę że też mam problem z GPS lub nie wiem... może z ustawieniami i kalibracją.
Właśnie... o co chodzi z tą kalibracją? Ustawiam jakieś położenie, tylko nie wiem po co, bo przecież nawigacja sama powinna okreslić lokalizację aktualną na mapie automatycznie, a kalibracja z tego co wiem służy do określenia parametrów pracy urządzenia nawigacji, takich jak np wielkość kół, profil opon itd, tu tego nie ma, jest tylko ustawienie jakiejś lokalizacji.

Kolejny problem, po wybraniu celu i wyszukaniu trasy, otrzymuję informację głosową że "guidance will start when you enter known road" angielski znam ale nie rozumiem tego komunikatu, niby że prowadzenie rozpocznie się w momencie jeśli wjadę na drogę znaną dla nawigacji, a niewątpliwie na takiej drodze się znajduję. Po ruszeniu z miejsca trójkącik na mapie biegnie sobie swoją trasą gdzieś przez pole a droga jest z boku albo biegnie w zupełnie przeciwnym kierunku, albo też kieruję się w stronę miasta a strzałka biegnie w przeciwnym kierunku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaznaczam że nawigacja nie pokazuje błędu słabego zasięgu sygnału GPS.
daniel_poznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 11:20   #9
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Panowie, a nie prościej kupić antene na magnes za 50zł? Z końcówką HRS GT-5, lekko ja przypiłować i wszystko ładnie śmiga. U mnie łapie sygnał nawet leżąc w bagażniku, czasem tylko są problemy. Nawigacja nie ustali Ci poprawnie pozycji, jeśli uszkodzona jest antena. Biegnie gdzieś z boku bo nie ma sygnału z anteny tylko odczyt z prędkościomierza i żyroskopu.
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 11:23   #10
daniel_poznan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

no właśnie - jak się fachowo nazywa ta końcówka która pasuje do czytnika DVD ąby nie trzeba było rzeźbić? Czy takiej nie ma i trzeba kupić taką jak piszesz i trochę ją przerobić ? Co ewentualnie tam trzeba przerabiać ?
daniel_poznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , nawigacja , usterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.