Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2010, 14:12   #11
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Daniel, może masz rozkalibrowaną nawi. Sytuacja może się zdarzyć i nie ma co się tym przejmować.
Stań na jakimś skrzyżowaniu, wejdź w menu i skalibruj położenie samochodu tak, żeby był na skrzyżowaniu, na którym jesteś.
Generalnei samochód nawiguje według satelit, ale korzysta też z czujników prędkości, żyroskopu itp. po to, żebyś nie zgubił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. się np. w tunelu, albo przy dużym zachmurzeniu, kiedy sygnał z satelit jest słaby.
Opisane to jest w instrukcji nawi, linki były podawane.
Kalibrację przeprowadza się z "normalnego" menu, nie trzeba korzystać z serwisowego.

Wtyczki nie trzeba bardzo przerabiać. Jak wypiesz swoją antenę to zobaczysz drobną różnicę, zrobisz to byle scyzorykiem w parę sekund.


Ostatnio edytowane przez smook ; 25-02-2010 o 14:14
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 16:43   #12
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Panowie ! Panowie !
Antena wielkości pudełka zapałek jest wszechdostępna, np. Allegro.
Koszt góra 50zł.
Wtyczka HRS GT-5. Żadne przerabianie, kto takich głupot nagadał. Wymieniłem u siebie już dwie takie anteny, jedną koledze i żadnych przeróbek. Wyciągasz starą wtyczkę z napędu i wkładasz wtyczkę od nowej antenty w to samo miejsce. W kombi umiejscowiłem antenę na relingu dachowym.
Żadnych przeróbek !
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 18:59   #13
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Dokladnie TAK
Ja kupiłem antenę z magnesem i bez wtyczki.
Obiąłem ta z oryginalnego kabla z kawałkiem przewodu, połączyłem i zaizolowałem taśmą (zwykłay kabel antenowy - ekranowany) DZIAŁA !!!!!!!!!
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 16:20   #14
pochan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Kontancin
Model: Modeo MK3
Silnik: V6
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Witam - w pełni identyfikuję się z problemem poruszonym przez autora.
Ikonka braku satelit obecna na stałe.
Po kalibracji - żyroskopy trzymają położenie (a la tunel) jednak dwa kółka na rondzie i dupa. Stopka taka jak u kolegi - utleniona i skorodowana - została przeze mnie wymieniona na nową + nowy bat - (mam też wiązkę z kostką nową ale jak ją przeprowadzić od dachu przez słupek - nie wpadłem - chyba ze przy wyciąganiu starej połącze). Problem nie zniknął- może kabel...nie wiem

Koledzy o co chodzi z anteną w bagażniku skoro jest na dachu jest odbiornik gps?


Andrzej
pochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 00:14   #15
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,729
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Denso do porawnego działania wymaga określonej liczby satelit (odczyt można odczytać w menu), możliwe jest poprawne nawigowanie z przekreśloną ikoną "globusa" - navi widzi wtedy mniejszą liczbę nadajników niż jest to wymagane ustawieniami (pomijam opcję że nie widzi ich wcale). Część forumowiczów zdecydowanie przecenia działanie żyroskopu, rozwiązanie te sprawdza się tylko "na krótki dystans", po chiwli navi gubi się w położeniu, zresztą by to sprawdzić wystarczy uruchomić navi i poczekać aż zlokalizuje dobrze pozycję auta, można przejechać się kawałek a następnie wyjąć wtyczkę anteny z napędu = ciekawe co na to żyro.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!

Ostatnio edytowane przez RECONDO ; 13-03-2010 o 00:20
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 13:49   #16
swirkopiotr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Drawsko Pomorskie
Model: Ford Mondeo
Silnik: turbodiesel 1998cm duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Dzisiaj osiągnąłem sukces...Przyszły ciepłe dni, gdzie można coś pogrzebać i zabrałem się za szukanie przyczyn, która trapi wielu z nas. Zacząłem znowu od wyjęcia stopki dachowej( odkręcić należy śrubkę na klucz typu torx od wnętrza samochodu, zdejmując wcześniej wewnętrzne oświetlenie na wysokości wewnętrznego lusterka, które jest mocowane do podsufitki zasówkami). Na tej aluminiowej kostce, w którą wchodzi stopka jest stalowa podkładka, która jest aż biała od zgromadzonej śniedzi, soli (po zimie). Ona jest profilowana tak, aby zapewnić masę do karoserii (ma ostre zakończenia przywierające do blachy). Długo musiałem ją pieścićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po ponownym montażu, ku mojemu rozczarowaniu, dalej nie było sygnału GPS (stopkę mam nową). Wlazłem w bagażnik do napędu DVD i go odkręciłem. Znajduje się tam duża kostka sterująca i zupełnie po drugiej stronie ten cienki czarny koncentryk zakończony wtyczką. O kant d...y można rozbić to fabryczne połączenie tego przewodu i wtyczki!!! Przy delikatnie mocniejszym pociągnięciu wtyczka została w napędzie, a środkowy bolczyk został na koncentryku. Mogę jednoznacznie stwierdzić, że czyniona jest w tym miejscu tandeta! Długo mi zajęło rozebranie wtyczki ( należy wyjąć; podważyć białą zaślepkę, następnie czarną micro zapadkę która utrzymuje środek wtyczki i wysunąć ten środek. Nie dopatrzyłem się wcześniejszej ingerencji "Polaka". Po prostu ewidentnie można wyciągnąć wniosek, że przewód jest źle zarobiony, i bardzo luźno zaciśnięty. Złożyłem, skręciłem i nawigacja działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swirkopiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 21:35   #17
lopik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Kolego, mam pytanie - ile przewodów wychodzi Ci z tej aluminiowej stopki - gdzieś przeczytałem, że 3? U mnie 2 a trzeci jakby obcięty?!
lopik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 10:48   #18
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Cytat:
Napisał lopik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, mam pytanie - ile przewodów wychodzi Ci z tej aluminiowej stopki - gdzieś przeczytałem, że 3? U mnie 2 a trzeci jakby obcięty?!
Masz trzy, bo masz zapewne kombi, a tam są dwie anteny FM i jedna do navi. Dwie anteny FM- jedna to bat na dachu, druga napylona na tylnej prawej szybie na wysokości bagażnika.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 07:59   #19
swirkopiotr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Drawsko Pomorskie
Model: Ford Mondeo
Silnik: turbodiesel 1998cm duratorq
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Są trzy przewody. Moje jeździdełko to hathback 2003 r MK3 pełna opcja (automat 192 tys. km). Bat (antena) która znajduje się na dachu jest przykręcona do stopki GPS i ma współpracować z telefonem GSM (nie ma nic wspólnego z FM) Mam w samochodzie oryginalną podstawkę pod telefon (ale nie wiem jaki model). Z tąd myślę, że może wynikać różnica w 2-óch lub 3-ech przewodach.Radio FM obsługiwane jest z innych anten ( ponoć dwóch) gdzieś ukrytych (nie wiem gdzie...) Są to różne rozwiązania jak czytam- napylane na tylnej szybie w przypadku kombi, w bocznych tylnych szybach- hatchback...???Nigdzie tego nie udało mi się w moim przypadku zlokalizować. Nie ukrywam, że słabo pracuje mi odsłuch radia, i również czekam na jakieś wskazówki w tej materii.
swirkopiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 11:57   #20
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,729
Domyślnie Odp: Nawigacja denso ikona braku sygnału gps

Skoro jest jak piszesz to czemu jeden przewód z antenty wchodzi do modułu radia? Ciekawe teorie wyczytane na forum podnoszą znacznie mój poziom humoru.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , nawigacja , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.